• 7
  çok talihsiz bir hamza hamzaoğlu açıklaması. hamza hoca, galatasaray'a fena futbol oynatmayan teknik direktörlerden biriydi. yağlı surat ve yönetimini savunmak yerine, elimdeki malzeme bu elimden gelenin en iyisini yapacağım deseydi, pek gündem olmaz ve taraftar da arkasında dururdu. o dönem şl'ye gittiğimiz halde imkanları ciddi ciddi sınırlıydı, çünkü dursun özbek gibi sözleşme bile imzalatamayan bir başkan ve onun yönetimi vardı. son yıllarda tudor için yapılan transferlere bakınca, hamza'nın imkanlarının kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz.

  açıklamayı cımbızla çekmek yerine paragrafı yazarsak, pek de haksız sayılmaz. sonuçta sürekli şikayet eden imparatorumuzun oynattığı futbol da ortada. benim hayallerim var deyip, sonra makas açıldı diyerek buna benzer açıklamalar yapıyor. en azından şikayet etmiyordu.

  --- alıntı ---
  akhisar'ı ele alalım. 2. ligde küme düşmeye oynuyordu ve son 10 hafta. hedeften 7 puan gerideydi. ben o gün yönetimle 5 saat görüştüm ve ligden çıkma hedefi koydum. vizyon konusunda bu bir şeyler anlatıyordur. vizyonunuz imkanınızla sınırlıdır. hayatım boyunca şikayet etmedim, elimdeki imkandan maksimum verim almaya çalıştım ve bunu büyük ölçüde başardım. diğer takımlarda da başarılı işler yaptık. malatyaspor, denizlispor, eyüpspor... her yerde iyi işler yaptık.
  --- alıntı ---
 • 8
  aslında hamzaoğlu'nun "vizyonunuz imkanınızla sınırlıdır" açıklamasından ziyade asıl taraftarla arasını açan "bir takım 11 tane sneijder'den kurulmaz. 28 tane üst düzey oyuncu alıp burada ne yapacağız? hangisini oynatacağız? dengeler var" şeklindeki demeci ile sonrasında ligin kaderini değiştirecek gomez transferini neden veto ettiğini açıklaması oldu.

  "mario gomez, umut bulut'la aynı tip olduğu için almadık" açıklaması ise artık taraftar ile hoca arasında bağı tamamen kopardı.

  hocanın şanssızlığı ise gomez'in sonrasında beşiktaşa katılarak ligde şampiyonluğa direk etki eden performansı ile hocayı iyice taraftarın önüne attı.

  açıklamaları yönetimi savunmak için mi yaptı yoksa kendi düşünceleri mi bilinmez ancak verdiği demeçler yüzünden hoca bir sezonda kazandığı 3 kupaya rağmen en kötü günümüzde bile "acaba hamza hoca olur mu?" dedirtmiyor.