resim
Vítor Manuel de Oliveira Lopes Pereira
Görev:Teknik Direktör
Takım:Fenerbahçe
Yaş:53
Uyruk:Portekiz
  • 645
    oyun ezberini yavaş yavaş oturtan ancak bunu 90 dakikaya yaymakta henüz sıkıntı yaşayan teknik direktör. yani iyi ve potansiyelli bir kadroyu iyi bir hocanın eline vermiş ve bütün algıları olumlu yönde değiştirmişken şu adama iki tane bek almamak çok büyük aptallık. fb taraftarı olsam -ki allaha şükür zamanında bir aile dostu babamı o yoldan çevirip galatasaraylı yapmış- takımın merkezi bu kadar yeterliyken oyunun en önemli iki pozisyonunda (kanat bekler) devşirme iki oyuncu görmek zorunda kaldığım için kafamı her gece duvarlara vururdum.
  • 646
    3-4-3 oynamaya hiç elverişli olmayan bir kadroyla bu taktiği oynamaya çalışan hoca. bir de 3-4-3 gereği savunma çizgisini öne çekiyor ki aman aman. tamam güzel şeyler deniyor da bugün 16 eylül 2021 eintracht frankfurt fenerbahçe maçında fener'in savunma arkasını gördükçe gözlerim onyekuru'yu aramadı değil. çok rahat pozisyon verirken, net pozisyonlara rahat giremiyorlar. hatta arka taraf hücuma yetişemediğinden ileride halı saha futbolu, oyuncular ne yaparsa artıka dönüyor iş.

    özellike hücumda 3 4 3 savunmada 5 2 3 geçişini oturtamazlarsa feneri kötü şeyler bekliyor olabilir. stoperler rakip kanatlara karşı çok yavaş kaldılar. 3 4 3 orta ikilisini gustavoyla birlikte profil anlamında en güzel tamamlayacak olan oyuncusu ozan'ı da yolladı. hücuma daha ağır pasla çıkıyorlar bu yüzden. top kapma süreleri çok uzun. ve en kötüsü ise oyuncular taktiği nasıl uygulayacaklarına hakim olmadıklarından taktiğin getirdiği açıkları bireysel eforla kapatmaya çalıştıkları için ekstra efor sarfediyorlar.