• 385
  son bjk performansını biraz shabani nonda'ya benzettiğim golcü oyuncu. adamın dizleri gerçekten pert bu arada, sprint atarken sakat gibi koşuyor, ama o haliyle bile ligde önemli işler yapabiliyor. bizim nonda'nın da dizleri pert gelmişti, ama o pek koşmazdı mesela. yine de 3 sezonda 30+ gol atmıştı. (3. sezonunda pek oynamamıştı hem de)

  fiziki bir engeli olmadığı halde sağa sola koşmaya üşenen topçulardan sonra böylelerine hayran oluyor insan. ölüsü iş yapar sözünün canlı karşılığı abou.
 • 386
  sakatlığı her an nüksedecek ve sezonu kapatacakmış gibi bir his veriyor. sakat bacağını korumak için aksak gibi koşuyor. bence çok uzun sürmez o da perotti gibi sakatlanır gibime geliyor. tabi bu bir temenni değil sadece uyarı.

  evet, sağlam bir ebubekir’i (neden abubakar denir anlamıyorum) türkiye’ye getirmek imkansız ama türkiye ligi de sakatların top koşturabileceği bir lig değil. çünkü avrupa kadar hızlı futbol oynamıyoruz ama sert ve faullü oynuyoruz. sert ve faullü oyuna sakat bir futbolcunun dayanması imkansızdır.

  sakat futbolculardan uzak durmak en iyisidir diye düşünüyorum.