• 299
  hayvani fiziksel kapasitesi var adamın. ancak çapraz bağ sakatlıkları özellikle böyle futbolcular için büyük yıkım. zira oyun tarzı ve ortaya koyduğu güç malesef bundan sonra defolu hale gelmiş bu bölgesini sürekli zorlayıp test edecek. bana göre sağlıklı hali mükemmel bir yatırımken şu halde alınacak risk değildir. zira bunu kaldıracak maddi yapımız yok.
 • 300
  basiktas'ta kiralik oldugu donemde birkac macini izleme sansi yakaladigim ve nedense futbolundan gram zevk almadigim top tepici. attigi gollerde sanki hep bir sans faktoru vardi, boyle duzgun bir vurus teknigi yada top kontrolu var diyemem. kosarken yere dusecek gibi ya da "biri faul yapsinda yatayim su kosede" diye dusunuyor gibi hissediyordum. zaten birkac mac disinda hic izlemedim. ucuk bir bonservisi var diye biliyorum ve saatli bomba izlenimi veriyor. alanin elinde mi patlar bilemem.
  alinirsa faydasi olur mu hic bir fikrim yok. aílton vardi besiktas'ta bir ara ona benzetiyorum.
 • 301
  kronik sakat değildir. onun da benim gibi ön çapraz bağı (acl) kopmuştur. kaldı ki o profesyonel ben amatör bir insanım ve yine benim 2 defa üst üste olacak şekilde koptu onun ise bir defa. ben kendi çabalarımla iyileştim ve aşkım olan futbola döndüm ve amatör olarak takılmaya devam ediyorum. onun tüm süreç boyunca yanında doktor ve fizyoterapist vardı.

  yani anlayacağınız ben iyileştiysem o hayli hayli iyileşmiştir. hele hele çalışkan bir insan ise eskisinden daha güçlü dönmüştür oyuna. koordinasyon ve kas hafızasının yerine gelmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır hepsi bu.

  bizim oynamak istediğimiz her sisteme uyacak bir forvet. ister tek forvet oynat istersen ikili forvetin kısa veya uzun pozisyonu için oynat. okey taşı gibi adam nereye koysan oluyor.