• 213
  porto ile olan sözleşmesini 2021'e kadar uzatmış ve serbest kalma bedeli 50 milyon euro olarak belirlenmiş. benim pek beğenmediğim bir topçuydu açıkçası. ama beşiktaş'a da yar olmamasına sevindim. çünkü oyuncunun her türlü 5 yıl daha piyasası olacaktır. 10 milyon'a falan alıp 15-20'ye satacak olmaları bile beni üzerdi. yoksa geçen sezonki performansı bana göre bayağı yetersizdi.

  onun yerine daha yetersizi negredo geldi, kallavi bir sözleşme imzaladı ve burası onun için son durak. cenk de formdan düşünce aynı fener gibi forvetsiz kalacaklar. tabi fener'den farklılar çünkü talisca babel gibi golcü özellikleri taşıyan futbolcuları var.

  bizde durum daha da farklı. hem sürpriz golcüler çıkarıyoruz beşiktaş gibi, hem forvetimiz sağlam- ki daha eren'in bu kanatlarla bu orta sahayla neler yapabileceğini daha görmedik, hem de gomis ve tolga formsuz bile olsa defansı yoruyor. devre arası bir forvet transferi daha düşünüyoruz galiba.

  yani aboubakar olayı günümü güzelleştirdi. beşiktaş'ı da düşürecektir.
 • 216
  kendisi benim oyun tarzını beğendiğim bir futbolcu. kanatlara da geçebilen, adam eksiltebilen, top tekniği ortalama üzeri, fiziği kuvvetli, hareketli bir forvet. bitiriciliği de rezalet seviyede değil. kendisinde bitiricilik de çok üst düzey olsa, zaten dünyanın en büyük kulüplerinde rahatlıkla oynardı.

  10 numarası ve kanat oyuncuları da gole yakın futbolculardan kurulu bir takımda çok faydalı biri aboubakar. çünkü adam eksiltip içeri kesebiliyor ve sürekli hareket halinde.