• 59
  bu twitten sonra hocanın geri adım attığını ve hatasını anladığını düşünmek için hocayı hiç tanımamak ve çok iyimser olmak gerekiyor.
  bu arda muhabbetini ilk başlatan sensin hocam. ve arda ile ilgili yaptığın ilk açıklamadan itibaren olayların buraya gelebileceğini bal gibi biliyordun. o zaman adama sormazlar mı ne demeye ardada arda diye tutturdun da ortamın bu kadar gerilmesine neden oldun. neden hocam neden. yönetim senin hakkında hep güzel şeyler söyledi ama sen durmadan her fırsatta yönetime laf çakma peşindesin. ortalığı bulandır, ger, yönetimle çatış, yönetimi taraftarın ve medyanın önüne at ondan sonra verilmiş bir sözüm, vazgeçmediğim bir hayalim var de. çocuk mu kandırıyorsun hocam sen. hadi oradan.
  ben şahsen yemedim ama yiyenlere afiyet olsun diyorum.
 • 61
  hocam sözün şöyle bir kenara dursun; o hayalin, eğer 22 aralık 2017'de bahsettiğin ve "rüyalarım, hülyalarım, hayallerim" diye nitelediğin hayalinse eğer, allah uzun ömürler versin derim.

  evet hayal kurmak güzeldir, peşinden de gidersen, onun için çabalarsan gittiğin yol ve uğraştığın çaba da kutsal olur. ancak öte tarafta da realite var. mesela iki sezonda alınan 1 avrupa galibiyeti* mevcut. hayalleri gerçekleştirmek için mesela önce şu kötü tabloyu düzeltmemiz gerekmekte.

  şampiyonluklara, kupalara aşina olmuş, bizi de aşina etmiş bir teknik direktör fatih terim. ancak galatasaray'ın kuruluş manifestosunda "maksadımız ingilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve türk olmayan takımları yenmektir" yazan bir kulüp için daha fazlası olmalı. kazanılanları küçümsemiyorum, önceliklerimizden bahsediyorum. galatasaray'ın avrupa'da neler yaptığı ve potansiyel gücünü en iyi bilen ve bunu gösteren isimlerden birisi olan fatih terim'den de bunu rica etmek çok mantıksız olmayacaktır muhtemelen. bizleri avrupa'da başarılara alıştıran en büyük aktör de o değil miydi zaten?

  büyük istekler, büyük kişilerden, kurumlardan rica edilir. bunu fatih hoca'dan istemeyeceğiz de, kimden isteyeceğiz?

  fakat gidişat hiç de o hayal için uğraşıldığını göstermiyor, ne yazık ki...
 • 62
  açıkçası beni gaza getirmemiş söz. ben türk halkının bir neferi olarak yukarıdan yukarıdan söylenen, gazlamaya yönelik sözlere artık doydum. yıllarım böyle sözlerle geçti. ben tweet, laf veya söz değil icraat görmek istiyorum. sahada iyi oynayan takım görmek istiyorum. basın üzerinden başkana laf çakmayan hoca istiyorum. kaos yaratmayan, basın mensuplarına körüklesinler diye malzeme vermeyen hoca istiyorum. kısacası kulübün yaşayan efsanesi, sayısız başarı kazanmış hocam sadece işini yapsın istiyorum.
 • 64
  fatih terim'in ''vallaha sataram köyü ha'' restine restle cevap veren yönetim karşısında sığındığı son liman. yani hoca diyor ki ''gidecektim ama taraftara sözüm var''. peki hocam nereye gideceksin? milan'a mı? arsenal'a mı? milii takıma mı? bizi bıraksan nereye gideceksin? cevap veriyim hiçbir yere. arap yarımdası dışında maliyetini karşılayacak takım bulamazsın. bu saatten sonra zaten oralara da gitmezsin. yönetim de bunun farkında olduğu için çıkıp rahatça basın toplantısı yapabildi. şimdi sen de her şeyin farkındasındır umarım.

  sahaya yönelip kendi hatalarını düzeltmeye başlarsa hoca hala ülkedeki en iyi hoca. ama kendi hatalarını görmeyip yine boş mevzular için yönetimle bozuşacaksa gitmesinde hiçbir sakınca yok. zaten yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü gidemez.
 • 65
  9 sezonda 8 kez sampiyon olmus, yenilgisiz uefa kupasi getirmis bir adam dusunun ve bu adamin galatasarayli olmadigini dusunun. o adam ait oldigu camiada efsanesi olurdu tum sevenlerinin. bu sozlukte dahi bu adama kaçacak, yaşli, egoist hatta ve hatta ipe sapa gelmez tarzda elestiriler yapildi. baska yerde iş bulamazmiş, tuzlayalim da kokmasin. adamin bildiklerinin zekati besiktasa 3, fenere 5 sampiyonluk getirir. sevmiyor olabilirsiniz, galatasarayli degilseniz sevmemeniz normaldir. arda konusuna gelelim, tarihteki ilk yanlis transfer arda'nin galatasaraya gelmesi mi. bu takim mbaye diagne'ye 13 milyon veya 10 milyon verdi en basitinden, ya da atiyorum krasic diye bir adam gecti bu topraklardan. tabata mevzusuna deginmeyelim bile. ardayi sevmiyor olabiliriz ama arda tercihi yuzunden terime bu kadar yuklenmek nedir? keske gomis'i sattiktan sonra takima forvet alamayan yonetimi de bu kadar elestirebilseydik. bi camia bi efsanesine ancak bu kadar sahip cikmaz, bunun daha ötesi yok.

  fatih terimin; maça as'ı olan beni kovsun dedigi tweeti'dir. mustafa cengiz yonetiminde koz olarak maça 8'den buyugu yoktur.