• 1396
  2019-2020 sezonu tüm kulvarlar;
  muriç 36 maç 17 gol 7 asist.
  sörloth 49 maç 33 gol 11 asist.
  ayrıca sörloth'un 9 m euro çıkış maddesi olduğu da konuşuluyor.
  ve buna rağmen vedat için 18 m euro bonservis ödeneceği söyleniyor, hayırlı olsun diyelim.
  he bu arada hocanın istediği tarzda olan bu iki adam varken diagne'ye 13 milyon euro verilmesine sebep olan herkese kocaman selamlarımı yolluyorum!!!

  (bkz: 2020-2021 sezonu yaz transfer dönemi)
 • 1397
  hasan kartal denilen karakter timsali yüzünden geçen yaz alamadığımız ve belki de bizi şampiyonluktan* eden hamle olan, arnavut oyuncu.

  adam galatasaray'da oynamak istediğini ısrarla söylemesine rağmen zorla fenerbahçe'ye gönderildi.

  19-20 sezonu ilk devresinde de neredeyse tek başına fener'i yarışta tuttu.

  2. devre fiziksel olarak da düştü ama istatistikleri hiç fena değil.

  ben 18 m euro edeceğine hala inanmıyorum.

  2019 yazında eljif elmas'ı napoli'ye satarken uygulanan taktik neyse o yapılıyor.

  napoli başkanının uni credit-yapı kredi grubundan kredi kullandığı ve iş yaptığı biliniyor.

  lazio transferinde de vardır bir şeyler.

  fakat bu vedat'ın türkiye ligi için biçilmiş kaftan olduğunu değiştirmez.

  dünyada vedat'tan başka da bu tip oyuncu olmadığı için biz farklı arayışlara gidik tabi.

  ya tamam neyse devam edemeyeceğim, sinir oluyorum.
 • 1398
  2019-2020 sezonunda bize gelseydi ilk beş haftada linç edilecek futbolcuydu.

  arkadaşlar bilmiyorum oturup ilk yarıda galatasaray maçlarını izlediniz ama bizim forvetler gol kaçırmıyordu. evet bildiğin ne falcao, ne adem ne de andone gol kaçırmıyordu. dünyanın en iyi forvetleri oldukları için mi? hayır, adamları pozisyona sokamıyorduk. 3 futbolcunun da ayağına top demiyordu muhteşem oyun planımız sayesinde. vedat ise her maç minimum 2 gol kaçırırdı. siz nasıl hala forvet konuşabiliyorsunuz ben onu anlamıyorum, vallahi anlamıyorum.

  neyse vedat'a gelirsek hava toplarında iyi olduğunu ve tempolu olduğunu söyleyebiliriz. onun haricinde aklıma gelen çok iyi özellikleri yok. uzun boyuna ve yapılı vücuduna rağmen çok savruk, üstelik dengeli bir futbolcu da değil ve fizik avantajını hava topları hariç pek kullanamıyor. çok kötü bir futbolcu değil ama sözlükte yazıldığı gibi bir futbolcu da asla değil.

  daha önce dediğim gibi 6-8 milyon euro maksimum değeri. 18 milyonu normal bulan arkadaşlarımız şirinlerin varlığına da inanıyor olabilir.
 • 1399
  bizde olsaydı bence geçen sezon şampiyonduk(kalitesi ve devamlılığıyla) daha doğrusu herhangi bir sağlam forvetimiz olsa en kötü ilk 2'deydik.
  italyan kulüpleri geçmişten beri seri a'ya kolay uyum sağlamaları sebebiyle yugoslav oyuncu hastasıdır. sırp-hırvat-boşnak-arnavut.... ben senelerdir derim ki afrikaya gidene kadar burnumuzun dibindeki bu pazara girelim. zarar etme şansın yok.
  muriqi için söylenen paralar tabii ki bencede soru işareti. "limitsiz" bir hayranlık besliyor lazio demekki :)
 • 1400
  “overrated” forvet.
  yalnız bir forvetin gol kaçırması da meziyet ister. yani bir forvet pozisyona giremiyorsa bu yalnızca takım onu pozisyona sokamadığı için olmaz. bir o kadar da forvet oyuncusu iyi pozisyon alamadığı, koşu göstermediği, aramadığı, topa yükselmediği için olur.

  özetle “bizde olsaydı” gibi bir senaryoyu “biz zaten pozisyona sokamıyoruz ki” ile savuşturmak doğru değil.
 • 1401
  birincisi bu arkadaş ligde 15 gol attı. bi çok yerde 17 gol yazıyor adamın türkiye kupasında dandik takımlara attığı gollerden bahsederek piyasasını yükseltmeye çalışıyorlar.
  ikincisi bu 15 golünde tam sayıyı hatırlamıyorum ama bi 5 tanesi penaltı muhtemelen. çünkü bütün penaltıları vedat kullandı. yani 32 maç yapıp akan oyunda yaklaşık 10 tane gol atan, kosovalı, 26 yaşındaki oyuncuyu 20 milyon € ya sattıklarına fenerbahçe taraftarı bile inanmaz.
  üçüncü noktaya gelirsek adamlar dandik futbolcularının değerini o kadar yükseltiyorki türkiye kupasında atılan golleri sayıp, vedatın penaltıdan attığı gollerden bahsetmiyorlar.
  ama bizim zeki, akıllı taraftarımız bile ligde 30 gol atmış diagne için ama 10 tanesi penaltı, 10 tane boş kaleye attı, futbolcu değil diagne diye sallıyor. kendi taraftarımız yapıyor bunu başka takım taraftarı değil. sonra oyuncuyu neden satamadı iş bilmez yöneticiler diye ağlıyor.
  net bir şekilde söyleyeyim takımla sorunu olmayan, aklını futbola vermiş olan bir diagneyi vedata tercih ederim. nedeni ise büyük takım forvetinin en önemli özelliği iş bitirici, golcü olmasıdır. şampiyonluğa oynayan takımın forvetinin birinci özelliği iş bitirici, golcü olmasıdır. bu özellik vedatta yok fakat diagnede var falcao da var.
 • 1402
  oyun tipi italya ligi için uygun olan futbolcu. yine de 20 milyon euro etme ihtimalini göremiyorum.

  geçtiğimiz sene transferinde bize gelmediği için çoğu galatasaraylı üzülmüştü. ben ise pek üzülmedim. sebebi galatasaray tipindeki takımlar için oyun tarzı olarak uygun olsa da mentalite olarak uygun değil. biz ligin 2. yarılarında vites arttıran, üst üste galibiyetler alan bir takımız. vedat ise ligin 2. yarılarında performansında ciddi düşüş yaşıyor. en çok gole ihtiyacımız olan zamanda bizi yüzüstü bırakacaktı.

  bu adam ligin 2. yarısında sadece 5 gol atabildi. 15 maçta 5 gol atan 20 milyon euroluk forvet olmaz.

  yine de transferini mousa sow transferinden ziyade eljif elmas transferi gibi italyan kulübüne atılan bir kazık gibi görüyorum. 2 sene sonra 3 milyona türk kulüplerine önermeye başlar menajeri.