• 1259
  onu bunu bilmem cenk tosun 20 milyon pound ediyorsa kendisi 30 eder 40 eder 50 eder. bu virüsten sonra artık kimse bu paraları veremeyeceği için kendisi 10 15 bandına ingiltere'nin kalburüstü takımlarına transfer olabilir. adam rezil fenerbahçe takımını ayakta tutmaya çalıştı ama kadro o kadar kötü ki fenerbahçe yine süründü. idda ediyorum muriqi bizde olsaydı şu an ligi tescil edecek kadar çok puan farkı yapmıştık. beşiktaşta olsaydı beşiktaş şu an liderle aynı puandaydı.
 • 1260
  son 7 maçta sadece 1 gol atabilmiş uber forvet.

  radamel falcao garcia zaratenin son 8 maç performansı ise 8 gol 1 asist.

  başından beri gelmesini istemiyorudum, sadece "fb'nin teklifini reddedip galatasaray'da oynamak istiyorum" haberleri çıkınca sevinmiştim, o da çok büyük oyuncu olduğundan değil, eli silahlı başkanına boyun eğmediği için.

  işin aslı öyle değilmiş tabi.
 • 1261
  covid-19 nedeniyle transfer piyasasinda yasanacak daralma kendisinin fiyatini da düsürecektir. ayrica kosova'nin önünde hala euro 2020'ye playoff'lardan katilma sansi var, böyle bir durumda 2021 yazinda fiyati katlanabilir. zaten onu esas vitrine çikaran da elemelerdeki ingiltere maçi olmustu. dolayisiyla ben fener'in bekleyecegini düsünüyorum, bu yaz satarlarsa erken olur ama vedat israr ederse o ayri bir mevzu tabi.
 • 1262
  fenerlilerin kendisi vedat'ı bu kadar yüceltmezken gs sözlükte bu adam gol atsa da atamasa da sürekli öven bir güruh var. arkadaşlar sakin olun, eğer adam övülmesi gerekiyorsa fenerliler kendi adamlarını zaten yeterince över, bir de sizin gereksiz övgülerinize gerek kalmaz.

  tanım: marcao'nun çok rahat biçimde savunduğu, top oynatmadığı topçu. fakir elmander'i. el tigre'nin anca kramponlarını taşıyabilecek olan target man.
 • 1263
  premier league' in üst düzey takımları için çıkan transfer haberleri gülünç niteliğindeki oyuncu. yaşı genç desen değil 26, yetenek çok sınırlı, fizik gücü burada üstün avrupada ortalama, avrupa takım şampiyonaları organizasyonlarında henüz tek maç bile oynamamış bir oyuncu. ne yaptı da avrupa transfer listesine girecek anlayamadım. kötü oyuncu mu? değil. ilk üst düzey sezonunda ortalama bir performans sergiledi. bu kadar, hepi topu bu. şuna katılıyorum, bir fotomaç bir de bizim sözlük şişiriyor bu adamı.
 • 1264
  hakkında merak ettiğim şey şu, pasaportu ab pasaportu mu, yani kosova ab üyesi mi?

  o halde transfer haberlerinin bir yere kadar doğruluk payı olabilir. zira bugün pasaport, en az oyuncu değeri kadar mühim. yetenekleriniz kadar pasaport sınırlamaları da transferinizi ve geleceğinizi belirliyor malesef.

  ülkemizin senelerce çektiği yabancı sınırı hususunun değişik bir versiyonu* avrupa ülkeleri için de geçerli.
 • 1266
  galatasaray'a gelse birinci santrfor olarak kullanılacaktı. herkes falcao'nun yedeği gibi gelecekti diye yorumluyor ama işin aslı öyle değil hoca oyunu vedat'ın üstüne kuracak şekilde dizayn edecekti. ne galatasaray'lıların yerdiği kadar kötü futbolcudur, ne de fenerbahçe'lilerin abarttığı kadar iyi futbolcudur. güzel duvar olur, topu dağıtır, geriye düşersin şişirirsin topu alır sana zaman kazandırır, gol konusunda da bence iyi bir bitirici olmamasına rağmen sezonda 15-20 arası atar size. top seviyor adamı abuk subuk vurdukları da gol oluyor bazen.

  ama işte dediğim gibi bulunmaz hint kumaşı değildir aslında. trabzon'un bulup getirdiği sörloth mesela, benzer özelliklerde çok daha kaliteli bir oyuncu vedat'tan. az bir scouting ile bulabilirsin. ama bu oyuncuların ikisi de falcao tarzı ceza sahası golcüsü değildir, falcao tarzı oyuncuyu arasan scouting'le de kolay kolay bulamazsın, sana da anca 34 yaşında gelir oynar avrupa'nın devleri bırakmaz. dünya yıldızı olursun. ki falcao da kadıköy deplasman serisini bitiren maçta gayet pivot özelliklerle oynamış çok da iyi duvar olup top dağıtmıştı. ben iki tip oyuncuyu da seviyorum, vedat-sörloth tipi rakip savunmayı yıpratan da seviyorum falcao gibi ceza sahasında yakaladığını atan da.
 • 1267
  cenk’e 20 milyon verilen piyasada 30 milyon edeceği iddia edilen futbolcu. cenk o dönem şampiyonlar ligi’nde hakikaten güzel oynarken vedat’ın henüz cl’de maçı bile yok. piyasada fiyat belirlemesi yaparken süper lig’in hiçbir değerinin olmadığını hatırlatmak isterim. bu nedenle vedat’ın yüksek meblağlara transferi çok zor. milli takım dışında fiyat belirlenecek maçları yok. şunu da belirtmeden geçemeyeceğim sörloth’un kiralandığı epl’den 30-40 milyon bekleyen fenerli arkadaşlara cidden acıyorum. trabzon maçlarında gördük ki sahada sörloth çok daha etkiliydi. yani süper lig’deki bir forvet flaş transfer yapacaksa bu önce sörloth olur vedat değil.
 • 1268
  2019/2020 sezonunun en iyi forvetidir. asla bir falcao kalitesinde değil, prime time'ları karşılaştırılamaz bile fakat bu sezonki fenerbahçe maçlarını izleyen herkes şubata kadar yarışta kalmalarının tek sebebinin vedat olduğunu bilir. defansları yıldırıyor, hava toplarında çok etkili, inanılmaz pres yapıyor, hücumculara duvar oluyor, bitiriciliği de vasat üstü. bizde olsaydı hoca ondan hakan şükür çıkarabilirdi bence.

  rakibimiz olsa da iyiye iyi diyebilelim ki antu'dan bir farkımız kalsın.
 • 1269
  2019/2020 sezonunun balonudur. kötü oyuncu değil, fakat hiçbir zaman abartıldığı gibi 20-30 milyonluk bir oyuncu olmamıştır, fenerbahçe'de o seviyelere çıkması da imkansıza yakındır. bu sebeple aşırı şişirilip, ligin büyük maçlarında yokları oynadığı için balon demekte hiçbir beis görmüyorum.

  falcao ile zaten kıyaslanamaz da, sörloth'un da ancak kramponlarını taşır. ligde vedat'tan daha iyi ya da daha formda en 2-3 santrafor sayarım.

  falcao her 105 dakika bir gol atarken
  sörloth her 119 dakika bir gol atarken
  vedat her 167 dakika bir gol atmış.

  gönül isterdi ki falcao sakatlanmasın, dosta düşmana klas forvet nasıl oluyor göstersin. fakat şanssızlıklar yakamızı bırakmadı. bu ortamda da fener medyası şişirdikçe şişirdi vedat'ı. sörloth gibi vedat'dan her anlamda 2-3 gömlek üstün bir adam bile bu kadar konuşulmadı.
 • 1270
  rakipte diye gömülmemesi gereken oyuncu. bence gayet iyi forvettir.

  sırf istatistiklere bakarak oyuncu değerlendirilmemeli bence. şu, şu kadar gol atmış; iyi demek ki. böyle bir şey yok açıkçası. en büyük örnek mbaye diagne işte. sahada nasıl oynadığına bakılmalı oyuncuların. iyi adam zaten takımı iyi olsa da kötü olsa da bir şekilde kendini hissettiriyor. vedat da iyilerden.

  ha 20, 30 eder mi? etmez. virüsten önce de etmezdi şu anda hiç etmez. cenk tosun'un +20'ye gitmesinde çok ekstra şeyler bir araya geldi. beşiktaşşampiyonlar ligi'nde iyi performans gösteriyordu, cenk orada bile parlıyordu. performansı sadece lige dayalı değildi. hatırladığım kadarıyla devre arasında transfer olmuştu, devre arası transferleri genelde daha pahalı olur. everton'ın muhtemelen acil forvete ihtiyacı vardı ve ingiliz'lerde de para bol olunca çok da uzatmadan bitirdiler transferi.

  transfer olsa bile oynayabilir mi asıl soru bu. alexander sörloth'un bile kiralandığı bir ligde vedat kendine yer zor bulur gibime geliyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!