• 1164
  bilinçli sarı kart görmekten tedbirli olarak pfdk'ya sevk edilen oyuncu.
  a spor'da 90'a programında hıncal uluç baya laf söylemişti nihat özdemir'e sevk etmedi diye. hemen ardından ekranın altında kırmızı geldi: muriç "bilinçli sarı kart görmesi" nedeniyle tedbirli olarak pfdk'ya sevk edildi.*
 • 1167
  türk futbolundaki palyatif çözümlerden sadece biri. yahu kafanız hiç mi çalışmıyor. yapmayın işte elmanın kurdunu armuda sokmayın. toplanıp bi haftasonu karar almaya bakar hangi kulvarda kart gördüysen o kulvarda ceza alırsın bu kadar basit. zorluda toplanacaginiza resmi binada toplanın bitirin şu saçmalığı. ha çok sert bi tartışma kavga ağır haraket olur işte o zaman gosterirsin pfdklığını.
 • 1168
  birçok insandan bunu bilinçli bir şekilde yaptığını kanıtlayamazsın, hukuka aykırı diye yorum yaptığını gördüm. kimse çıkıp söylemiyor fatih terim ceza alırken niyet okuyup ceza vermediler mi?. kimse bunu dillendirmiyor. fatih hoca ceza alırken federasyonu kastettiği belli deyip federasyonun cezasını savunan fenerliler, nasıl bir yüzsüzlükse muriq'in bunu kasti olarak yaptığını kanıtlayamazsın diyor.

  fatih terim organize ama amatör bir kötülük lafından
  niyet okuyup, hukuku çiğneyip ceza veriliyorsa, kendisi ceza almalıdır niyeti gayet açıktır. tarafsız görünmek için bunu konuşup, fatih terim'in aldığı ceza hukuk'a aykırıdır diye söyleyemeyen her gazateciye yazıklar olsun (uğur karakullukçu,ali ece).
 • 1170
  bildiğim kadarıyla pfdk ‘bilinçli bir şekilde sarı kart görme’ şüphesi olduğu durumlarda bile ceza verebiliyor. vedat’ın pozisyonu ise bence kesinlikle şüphe uyandırıyor. 2-0 öndeyken uzatma dakikalarında topu tiklemenin bir manası yok. bunu geçtim önceki pozisyonda rakibine uçmasının başka bir izahı yok bence. tabi asıl tartışılması gereken kuralın saçmalığı. etik ya da değil kural saçma olduğu sürece kişileri eleştirmek doğru gelmiyor bana.
 • 1172
  aklımda tek bir soru var: kayserispor maçının başakşehir maçından daha önemsiz olduğuna nasıl kendilerini bu kadar kesin olarak ikna edebiliyorlar. kayseri fener'i elese fener ilk üçe giremezse kupadan elendiğine pişman olacak. hep günü kurtarmanın peşindeler. o yüzden bu kadar bataklığa saplandılar.
 • 1173
  bilinçli kart görme gerekçesiyle pfdk'ya sevkedilmiş fenerbahçeli oyuncu.

  niyet okuma yüzünden ceza mı verilir diyenlere, örneklendirme yaparak maymuna anlatır gibi anlatmaya çalışacağım.

  diyelim ki 33. haftadayız ve vedat muriqi sarı kart sınırında falan değil, skor 2-0 olmuşken sarı kartı olan herhangi bir oyuncu final maçını kaçırma pahasına o şekil bir ikinci sarı kart ile kırmızı kart görür mü? ikinci sarı kartı görmek için son dakikalarda kırk takla atan bir oyuncudan bahsediyoruz.

  niyet okumaya falan gerek yok, burdaki niyeti anlamayanlar bir zahmet bu hayatta hiçbir şeye dair yorumda bulunmasınlar.

  bir de vedat muriqi'nin yaptığı etik olmayan davranışı savunanlar var, zekilik olarak bile algılayan var.

  umarım sevk ile kalmaz ve gereken ceza verilir, aksi halde ben hakkımı helal etmiyorum. vedat futbol karakterini kanıtladı, pfdk'da tarafsızlığını kanıtlasın bir zahmet.