• 431
  bazen futbolcu çok kaliteli olsa da gittiği takıma uymaz, başarılı olamaz. bazen de tam tersi tabii. vedat özelinde, eğer gs'a gelirse beklemediğimiz kadar başarılı olacağını düşünüyorum. sistemin aksayan parçasını tamamlayacaktır bence. o bakımdan fikirlerim buyken, bahsedilen rakamlar bana çok yüksek gelmiyor. umarım ki gelir.
 • 432
  bence kendisi hakkında gereksiz bir ön yargı var. elmander'den beri stili elmander'e en yakın oyuncumuz olur. diagne gelirken bu adam gol atar ama iyi bir futbolcu değil diye düşünüyordum, muric için de çok gol atmaz ama takıma faydalı olur diye düşünüyorum.

  gençlerbirliği zamanında epey kötüydü ama gençler de çok kötü bir takımdı, zaten küme düşmüştü. oradan bende de kötü bir intibası vardı ancak rize'de kendini çok geliştirdi. sırtı dönük oyunu gayet iyi, ikili mücadelelerde ve hava toplarında üstünlük sağlıyor rahatlıkla. ve en önemlisi çalışkan bir oyuncu, rakip savunmaları yoran bir oyuncu. terim'in önde basan sistemine uygun biri yani. son vuruşları da elimizdeki oyunculardan iyi. daha 25 yaşında olduğunu düşünürsek kendisine ödenen paraları rahatlıkla geri kazanabiliriz, bize zarar ettirmez.

  derseniz dünyada başka oyuncu mu yok, benzerini bu paralara buluruz. ona katılırım. ama işte domestik transferler yapmak hem yöneticilerin hem de hocanın hoşuna gidiyor işleri bir tık daha kolaylaştırdığı için sanıyorum. iç pazardaki iyi oyuncuları kazık yememek suretiyle almak beni eskisi kadar rahatsız etmiyor artık.
 • 433
  buradaki çoğu kimse vedat'ın gelmesine karşı değil. son karşılaştığımız 11 mayıs 2019 çaykur rizespor galatasaray maçında savunmamıza yaşattıkları ve performansı da ortada, lig boyunca oynadığı oyun da ortada.

  çoğumuzun aklından geçen şey vedat'ın maliyetinin ne olacağı ve vedat dışında takıma kazandırılacak olan as forvet...

  1 yıl sözleşmesi kalmışken tutup da hasan kartal'ı sevindireceksek, ben istemiyorum ama uygun maliyetle takıma katılırsa da mutlu olacağım, katkı vereceğinden de eminim.
 • 434
  --- alıntı ---

  marcao: "durağan forvetleri kolay tutabiliyorsunuz, mesela vedat muriç gibi... burak yılmaz'ı tutarken zorlandım. çünkü hareketli, koşular yapıp defansın dengesini bozuyor".
  --- alıntı ---

  önde oynayan takımın stoperinin bunları söylemesi çok normal, çünkü açık alanda burak'a yakalanmak istemez. ama muriç gibi adamlar kapanan takımlara karşı daha çok iş yaparlar. ki pres de yapıyor. hocanın ısrarla istemesi çok ama çok normal.

  (bkz: 2019-2020 sezonu yaz transfer dönemi)
 • 435
  iyi bir yedek olabilir ama asla iyi bir ilk 11 oyuncusu olamaz galatasaray'da. bir sezonda rize gibi takımda attığı 17 gole tav oluyorsunuz. aynı diagne gibi. bu adamlar galatasaray kalibresindeki adamlar değil göz var nizam var. diagne hadi transferin son anlarında mecburiyetten alındı ama muriç'e şu ekonomik darboğazda dünyanın parasını saçmak ne kadar mantıklı? yıllık 2.2 milyon euro nedir ya daha önce bu kadar parayı bir arada görmüş mü acaba adam? çin'de, arabistan'da piyasası da yok. öyle he dediğinde satamazsın. makul fiyatla alınacaksa yedek olarak gelsin ama bu paralara ısrarla bu adama dilenmek akıl tutulması bana göre.
 • 436
  bir tarzı olan, sırtı dönük oynayabilen, ayak kafa gol atabilen forvet.

  bu arkadaşın futbol tarzını beğenebilirsiniz ve yanında yavaş olduğunu da kabul edersiniz. işte günümüz futbolunda kapı dışı kalmış olan da bu, yavaşlık. hem karar alma anlamında hem de fiziksel anlamda yavaşlık artık futbolda kabul edilebilir bir şey değil. bu söylemim şampiyonlar ligi seviyesinde olmak istiyorsak geçerli, yoksa vedat ile türkiye'de elbette şampiyon olabiliriz. aynısı diagne için de geçerli, o da fiziksel olarak yavaş ve o da türkiye için yeterli. değiştirmede bir anlam göremiyorum. şampiyonlar ligi seviyesinde bir takım istiyorsak, kadroda yer alması gerektiğini düşünmüyorum.
 • 437
  faiş fiyatlara alınmadığı sürece olumlu bir transfer olacaktır. bonservisinin 3,5 milyon euro'yu aşacağına inanmıyorum. bazı yorumlar var 1 milyon euro bile etmez diye. akıl ve mantıkan uzak tabi bu yorumlar. ama sözleşmesinin bitimine 1 sene kalan oyuncuya da 4-5 milyon euro gibi bonservis bedelleri verilmez, verilmemeli. maaşına da gelecek olursak çıkan haberlerdeki gibi 1,8 milyon euro olmayacaktır. hem yönetim hem de fatih hoca maaş bütçesini düşürmek istiyor. son transfer dönemlerinde yaşadığımız gibi maaşı şişirilerek servis ediliyor bence. bir çok transferde böyle haberler yapıldı ve açıklanan maaş çok daha az oldu. tahminim 1,1-1,2 milyon euro civarı bir maaşı olacaktır.

  saha içinde ise vedat'ın takıma katkı vermeme durumu olamaz bence. fiziği ve pres gücü ile bize ihtiyaç duyduklarımızı verecektir. yeter ki vedat'ı tamamlayacak niteliklerde başka bir forvet daha alınsın. o zaman çok daha verimli olacağına inanıyorum.
 • 438
  medyaya göre;

  bonservis: 5m euro
  yıllık: 2.2m euro (bonuslarla beraber)
  statü: en az 1 yıl daha yabancı

  nedir bu adam üzerindeki ısrarımız? bu adamda benim göremediğim nedir? galatasaray'da oynamayı hakedecek özelliği, şampiyonlar liginde oynamayı hakedecek farkı nedir? şu paralara dünyanın herhangi bir yerinden müthiş scout transferi yaparsın, tutarsa tutar. en azından bile bile lades olmaz.

  edit: ekleme
 • 440
  sözleşmesinin son senesindeyken maliyetinden bağımsız değerlendirme yapılamayacak oyuncu.
  bu adam yıllık 2 ye yakın para verip bonservisine de 4 5 milyon vereceksek 3 yıllık maaliyeti 11 milyon avro olacaksa geçiniz böyle transferi, bir yılın şl gelirinin üçte birini bu adama gömmüş olacağız, şampiyonluğun dahi sevincine gölge düşürür şu ekonomik ortamda.
  ayranımız yok içmeye kimse gayret etmiyor idrak etmeye...
 • 441
  gelmesi sadece ve sadece çok çok ucuz bir maliyetle olursa benim tepkimi çekmez ve bu transfere nötr kalırım. aksi taktirde üzüleceğim bir transfer fiyaskosu olacaktır. diagne’yi beğenmeyen taraftar vedat’ı ikinci gün bitirir net söylüyorum.
  modern futbolun hız hız hız diye bağırdığı bu dönemde avrupa’da adım atamaz juve, liverpool manchester defanslarının arasında bu yavaşlıkla.