• yaşananlar normal değil. başka bir ülkede olsak direkt soruşturma açılır. hak gaspıdır. büyük bir suçtur. milyon euroların döndüğü bir sektörde kurallara uymayan hakem mesleğine devam edemez.

  var kayıtlarında nelerin yer aldığı kamuyu da yakından ilgilendirir. bu kadar bariz bir hatanın yapılmış olmasından dolayı derhal açıklanmalıdır.
 • şeffaflığın olmadığı yerde yolsuzluk, adaletsizlik kaçınılmazdır.

  siyasete girmek istemiyorum fakat tunceli belediye başkanı nasıl alacak-verecek durumunu açıklayıp "68 milyon yolsuzluk yapılmış" diyorsa tüm kurumlar bu denli şeffaf olmadığı sürece hırsızlar güçlü olmaya devam edecek.

  kimsenin çekinmeden, gocunmadan her maç sonrası var kayıtlarını tff-mhk'nin sitesine yüklemesi gerek.

  sırf bu bile var hakeminin daha doğru talimat vermesine, orta hakemin de kafasına göre maç yönetememesine neden olur.

  sonuç türk futbolu kazanır.
 • açıklanmayacaktır.

  beşiktaş maçında gelen hakeme lehimize saçma hatalar yapması emri verilip, "ehi ehi bakın size de hata yapılıyor, hakem sayesinde maç aldınız" diyerek üstü embesilce kapatılmaya çalışılacaktır. önümüzdeki sene yabancı hakem uygulaması için bastırmak, olmadı başka bir ligde mücadele etmek için hazırlıklar yapmak en doğru adım olacaktır. zira artık tuz koktu. verilen hiç bir kararın güvencesi yok. iki gün önce elleriyle şampiyonluğu alıp, başka takıma veren ekipten adalet beklemek ahmakça.
 • her şartta desteklenmesi gereken ama var kayıtlarının açıklanmasıyla sonuçlanmayacak olay. o var konuşmalarında neler konuşulduğunu hepimiz biliyoruz. biliyoruz çünkü hepimiz bu toprakların insanıyız ve özellikle son 20 senede toplumun yaşadığı yozlaşma ve arsızlık ortada. o konuşmalar infial yaratır. en kötü sizinkini açıklarsak her isteyeni açıklamamız gerekir bununla uğraşamayız deyip işin içinden çıkarlar. açıklansa bile gözümüze soka soka tahrip edilmiş şekilde açıklanır. bu da insanlardaki adaletsizlik duygusunu körükler.

  kısacası o maçtaki hakem ve var odası konuşmaları bu ülkenin insanını ve futbolu rayından çıkarır. kokusu bile yetiyor insanları delirtmeye.

  yine de desteklenmeli.
 • dünyadaki emsallerine rağmen var konuşmalarını yayınlamamak, işlenen bir suçu, görevi kötüye kullanmayı, bilerek yanlış karar vermeyi itiraf niteliğindedir. bunu saçma sapan açıklamalarla geçiştirip reddetmek de halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmektir. kimden neyi saklıyorsunuz? siz futbolun sahibi misiniz? memleketi tapulu malı gören zihniyet, futboldaki pislikleri de aynı şekilde saklama peşinde. o kayıtlar buraya gelecek!