resim
Valentine James Ozornwafor
Takım:RSC Charleroi
Mevki:Stoper
Yaş:23
Boy:1.94
Uyruk:Nijerya
 • 721
  şimdi öncelikle ılgaz çınar abim bahsetmiş galiba, formalite transfer gibi bir şey olabilirmiş.
  o ihtimal hiç az değil çünkü menajeri d’villa ile olan durum belli.

  bunların gerçek olmadığını düşünerek bakalım bir de transfere.
  3 nisan 2021 hatayspor galatasaray maçında stoperde ilk yarı gedson, ikinci yarı şener oynamıştı ve maçı da 3-0 kaybetmiştik.

  2021 yaz transfer döneminde bir çok oyuncumuzu kiralık yolladık.
  en bilindikleri yunus, okan ve emre akbaba.
  bildiğim kadarıyla hiç birinde bir opsiyon yok, çünkü fatih hoca ve yönetim öyle karar vermiştir.
  bunların hepsinde aktif olan hoca, ozornwafor transferinde sessiz kalacak değildir herhalde?

  ilk paragrafta yazdığım gibi bir durum varsa buna diyecek bir şeyim olmaz çünkü futbol dünyasında olan bir şeydir.
  böyle bir şey yoksa ve 100 bin euro satış opsiyonu koyulduysa bundan hocanın haberinin olmamasına imkan yoktur.
  florya’daki çiçeğe karışan bir insan ozornwafor’un opsiyonunu bilmeyecek öyle mi?
  eğer buna onay verdiyse bir beklentisi yoktu demek ki, bu da çok normal.
  en nihayetinde ozornwafor oynamasa “bak gördün mü hoca anlamış zaten bir şey olmayacağını” denecekti.
  yani o 100 bin euronun hocadan habersiz koyulma imkanı yok.
  ben yine olayın ılgaz abinin dediği gibi olduğunu düşünüyorum.
 • 722
  oyuncu bizim için kaçan bir balık değil ancak transfer modeli olarak bize göstereceği çok şey var.

  belli ki bu transferi menajer için dolaylı destek veya diğer alacaklarına karşılık yaptık. olmayacak bir durum değil. ancak bu model bizim için doğru.

  orta seviye bir potansiyeli olan, çok düşük maaşlı bu tarz oyuncular alındığında doğru kiralama ve cv’sine galatasaray markası ekleyerek her yıl 2-3 milyon euroluk ek kaynak yaratılabilir.

  her zaman yüksek potansiyelli ama belli bir fiyata ulaşmış nelsson tarzı pahalı transferler yapamayız. yapsak da bir kademe daha atlatmak zor bir süreç.

  alt yaş katergorisinde milli olmuş, genç ve orta seviye potansiyeller bizim için doğru hedef.
 • 725
  sezon başında elneny, ghezzal'ı veto ettim diye dolaşan bir adet başkanın koydurduğu 100 bin euroluk serbest kalma maddesiyle yine bizden başka bir kulübe fayda sağlamış futbolcudur. fatih terim bundan haberdar olup da ses çıkarmadıysa net hatalıdır ancak sözleşmeyi bizzat kendi elleriyle hoca hazırlasa dahi bu işler yönetimde biter. bay ben başkanım onaylamadığı an kimse de bir şey diyemezdi.

  burada konu tamamen 100 bin euro opsiyon konulması, yoksa bir futbolcu bizde tutmayıp başka yerde tutabilir ona bişey diyemem mesela geçen sezon kontenjan açmak için bedelsiz verilse bile ağzımı açmazdım.
 • 726
  global futbol anlayışına (şahan gökbakar’ın fink parodisindeki global futbol anlayışı 0-0-0 11 kaleci) sahip burak elmas’ın galatasaray kulübüne torrent seviyesinde olmasa da attığı kazıklardan birinin öznesi olan eski futbolcumuz. bu transferi yaparken de terim’in payı vardır, kiraya gönderirken de payı vardır ancak hiçkimse fatih terim’in satışına 100€ opsiyon koydurduğunu bana anlatamaz. galatasaray kulübünün bir değerinin alış/satış bedellerini belirlemek başkanın sorumluluğundadır, hesabını da o verecektir. bu transferden beklentimiz nijerya milli takımında oynama ve aldığımızdan daha çok fiyata satma potansiyelli bir oyuncu almak değil miydi? hangi akla hizmet 100b€ çıkış maddesi koyuyorsun? hiçbir şey bilmiyorsan yaz oraya aldığın 500b€‘yu en kötü daha düşük teklife satarsın yada kiralar o paraları etmesini beklersin. oyuncu 2. yarı formayı aldı bırakmadı, biz kulüp olarak sakatlandığında geçmiş olsun bile dilememiştik hatırlarsanız. boşuna değilmiş! merak ettiğim o parayı kulüp olarak alacak mıyız, yoksa 11 haziran 2022’e kadar burak elmas birilerine pay mı edecek? hiçbir sözleşmeyi açıklamayan burak elmas’ın kendi yada annesinin twiter hesabı (maşallah galatasaray’la ilgili konularda o başkandan daha aktif kullanıyor o nedenle yazıyorum) üzerinden açıklama yapmasıdır.