• 470
  galatasaray'ın 1.94 boyundaki solak stoperi.

  tff'nin yabancı sayısını 16'ya çıkartmasıyla birlikte kadroda muhakkak yer bulacak oyuncumuzdur.
  ben herkesin aksine sol stoperde üzerine girilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  galatasaray'da şuan marcao'nun muadili bir oyuncu yok. marcao sakat ya da cezalı olduğunda o bölgeye koyduğumuz sağ ayaklı stoperlerden yeterli randımanı alamıyoruz. sırf bu detay için bile o bölgeye solak bir oyuncu bulmak zorundaydık ama bulunmuşu var.

  ozornwafor'a uzaktan bakınca fizik olarak maşallahı var. genetik olarak da bakarsak idmanlarda kutu kola bile kaldısa ligdeki diğer oyunculardan güçlü olması beni şaşırtmaz. beşiktaş solak ve uzun diye atınç nukan'ı baya iyi paralara leipzig'e okuttu. leipzig bile bu tongaua düşüyorsa bu çocuk üzerine gidilebilir.

  ligde herhangi bir hücum oyuncusuna birebirde hava topu vereceğini sanmıyorum. yine ikili mücadelelerde de ayakta kalması muhtemel. kısa mesafede beli dönüyor mu, uzun mesafede hızlanabiliyor mu, baskı altında topla çıkabiliyor mu, pozisyon bilgisi nasıl, hamle zamanlaması yerinde mi bunları bilmiyoruz.

  fatih terim eğer bu oyuncuyu orta saha yaparsa şapkadan tavşan değil bambaşka bir şey çıkmış olur, orta saha oynamak için hemen hemen tüm özelliklerinin iyi olması gerekiyor. stoperken birkaç kötü özelliği tolere edilebilir ama orta sahada kabak çiçeği gibi oyuncunun defoları da ortaya çıkabilir.

  şahsen ben teknik heyette olsan tamamen sol stoper olarak oyuncuyu hazırlarım. orta saha için ise bartuğ elmaz'a günde minimum yarım saatlik paredes videoları izletir onu o bölge için hazırlamayı düşünürüm.

  çünkü öyle ya da böyle bir noktada bizim alternatif olarak solak bir sol stopere ihtiyacımız olacak. marcao biraz hanımköylü birine benziyor, hanımı buna yerleri sildirirken sakatlanır falan 3-4 hafta tıkanık bir sol stoperle sahada kalmayı istemiyorum.
 • 472
  çok sempatik adam ya. henüz 21 yaşında. bir buçuk yıl önce kendisini transfer ettik. almeria'ya kiralık gönderdik ama pek forma şansı bulamadı. geçen bir buçuk yılda fizik olarak inanılmaz gelişti. bu bile bizim için çok önemli bir detay. çünkü belli ki çalışmayı seviyor. daha yaşı genç ve acelemiz yok. maç tecrübesi de az. gitsin güzelce ikinci yarı kiraya. alt ligde her takımda banko oynar hatta bana göre süper ligde alt sıra takımlarında da bu fizikle her türlü oynar. maç tecrübesini de kazansın, ligi de tanısın. marcao'yu elden çıkarırsak bu sayede o paraya daha hızlı sağ stoper ve diğer bölgelere transfer yaparak kullanırız ve elimizde de sol stoper olmuş olur valentine sayesinde. üstünde baskı oluşturmadan güveniyoruz sana sempatik reis.
 • 476
  gençlerbirliği maçında* ilk kez galatasaray forması giyen futbolcumuz. sahada 8 dakika kaldı ve önlibero oynadı.

  bugün uğur şenpire kendisi ile ilgili şöyle bir fotoğraf paylaştı.

  https://twitter.com/.../1349781802458763268

  nedense bu fotoğraf benim çok hoşuma gitti. fotoğrafta nerede olduğunu bilen, galatasaray'da olduğu için şükreden, hayal ettiği galatasaray formasına sonunda kavuştuğuna sevinen bir adam gördüm.