• 206
  rb leipzig ile oynadığımız hazırlık karşılaşmasında son on dakika şans bulmasına rağmen o on dakika içerisinde 2 kez top çalmış 2 yada 3 kez isabetli uzun paslar atarak kumaşını belli etmiş gencecik transferimiz. yabancı sınırlamasına takılmazsak kadroda rotasyon oyuncusu olarak kalması çok memnun eder.
 • 207
  muhtemelen yabancı sınırına takılacak oyuncu. hatta takılmaması imkansıza yakın. şuan kadromuzda 14 tane yabancı var zaten. bir tane orta saha kesinlikle alınması lazım. diagne giderse, yine yerine yabancı oyuncu lazım. şuan orta saha gelmesi için kendisinin gitmesi gerekiyor.

  bence kime kiralayacağız burası daha önemli. türkiye'de öyle bir futbol ortamı var ki, teknik direktörlerden iyi oyun ya da oyuncu geliştirme istemiyorlar. tek istenilen kriter puan. geçenlerde sergen yalçın'da bu bağlamda, benim oyuncu geliştirmem imkansız diye bir açıklama yapmıştı. o yüzden ben süper lige kiralamamamız gerektiğini düşünüyorum.

  hollanda ya da belçika liginden isteyen varsa gönderilebilir fakat yoksa da, fuat çapa'ya yani eskişehirspor'a kiralayabiliriz. orada da bir sürü genç oyuncu büyük bir şehrin baskısını omuzlarında taşımak zorunda kalacaklar. bunun için de gelişmek zorunda kalacaklar. hatta u21'in de sona erdiğini düşündüğümüzde 3-4 tane oyuncumuzu verip karşılığında mehmet özcan'ı da alabiliriz.

  umarım hem kendisi hem de takımımız için en doğru adımlar atılır.
 • 211
  yabancı kontenjanımız müsade etse, valentine ozrüornwafor’un yedek stoper olarak kalmasını, ahmet çalık’ın gönderilmesini isterdim.

  başka bir takıma göndermenin alemi yok diye düşünüyorum. takım içinde hem daha iyi öğrenir hem daha iyi antrene olur. başka takıma göndermek yazık olur.

  tekniği, boyu, fizik gücü ve kondisyonu harika. çabukluk konusunda bilgim yoktu ama leipzig maçında gördüm ki hızı da yeterli. yani mükemmel bir stoper adayıdır kendisi.
 • 216
  takımda kalır da marcao'nun oynamadığı maçlarda luyindama ile partner olursa, galatasaray kendi s-400 hava savunma sistemini üretmiş olur.

  erken yaşta ingilizce öğrenmiş olması ve bunu pratikte doğru kullanabiliyor oluşu, çok hoşuma giden oyuncu. (türkiye'deki yaşıtı futbolcuların hali, içler acısı yabancı dil konusunda)

  edit: nijerya'da resmi dilin ingilizce olduğuna dair mesajlar geldi. emre mor, ben daha mor.
 • 218
  uzun boylu fakat buna rağmen ayaklarına çok hakim görünen bir oyuncu. afrikalı olup solak ve tekniği yüksek bir stoper daha hatırlamıyorum ben, yanlışım varsa düzeltin. dünya futbolunda da bu özellikli afrika asıllı bir stoper var mı onu da araştırmak lazım. ki türevi genç ve yetenekli oyuncuları da bu transferde olduğu gibi çok uzuca kadromuza katabiliriz.

  as kadroda yer alabilmesi için minimum 2 aktif sezon kiralık olarak forma giyebileceği bir takıma kiralanması gerekiyor. kiralık dönüşü de çok acayip bir stoperimiz olabilir. temennimiz bu yönde inşallah.

  özetle, nijerya vatandaşı yüksek potansiyelli stoperimiz.