• 181
  taraftar baskısı yaşayacağı bursaspor, ankaragücü, göztepe gibi takımlara kiralanmamalıdır.

  arkadaşlar unutmayın. bu takımların taraftarları (özellikle bursaspor) acilen başarıya ihtiyacı olan taraftarlar. düşünün... ozornwafor bursaspor'da 2 maç güzel oynasa, 3. maç bir şanssızlık yaşayıp yedeğe çekilse ve bütün sezonu kulübede geçirse... daha mı iyi olur? şu anda kendisi için birinci öncelik oynaması. önümüzdeki sezon orta sıralarda kendi halinde takılacak, küme düşme korkusu nispeten daha az yaşayacak, ozornwafor 1 maç kötü oynadığı zaman bir sonraki maç tekrar sahaya çıkarabilecek takımlara odaklanmamız lazım.

  mesela... kasımpaşa, alanya, antalya gibi takımlar an itibariyle 2019 - 2020 sezonunda düşmeyecek çıkmayacak kendi yağında kavrulacak takımlar gibi görünüyor. elbette yanılabilirim ancak asıl amacımız oyuncunun düzenli olarak forma giyeceği yeri bulmak olmalı.
 • 182
  marcao ve luyindama'nın onları aratmayacak harika yedekleri olduğu için veya alınacağı için kiralama senaryoları kuruluyor sanırım. ben başka açıklama getiremiyorum çünkü kendisinin kiralama senaryolarına. şu an takımda tam dört tane stoper var ve yedekler, asların yerini kesinlikle dolduramaz. bu çocuk ise kapalı kutu. barzagli geliyor da bizim mi haberimiz yok?
 • 184
  yabancı kontenjanında yer bulamayana kadar bizimle çalışmalara devam edecek gibi görünen genç stoperimiz. kayserispor'a kiralanmasında kayserispor'un o mevkiye transfer yapması ve ozornwafor'a oynama garantisi verilemediği için sorun çıktı diye sanıyorum. yoksa kayserispor başkanı bir röportajında 1-2 güne katılacak takıma demişti ama hafta geçti tık yok. alberto bartali fizik yüklemeyi bu kampta yaparken yönetimin ve teknik ekibin de kendisinin oynayabileceği bir takım aradıklarından şüphem yok.

  diğer bir taraftan ise yabancı sayısı kendisi dahil 14'te kalırsa ve oynatma garantili bir takıma kiralayamazsak takımımızda tutulacaktır. başkasına kiralanıp oynayamayacağına bizde kalıp oynayamasın daha iyi. bartali ile fiziği daha iyi hale gelir. türkiye kupası maçlarında da oynar en azından. kimbilir belki ligde de cezalı veya sakat oyuncular yerine de oynayabilir.

  kısacası dediğim gibi kiralanacağı yerde de oynayamayacaksa bizde kalsın oynayamasın daha iyi. ama oynatma garantili olarak uygun bir yere kendisi kiralanmalıdır.
 • 186
  kendisi hakkında pek umudumun olmadığı futbolcumuz. bunun belki de en büyük sebebi menajer transferi olması. malum menajerin bize kitlediği bir oyuncu diye düşünüyorum. yaşı da çok genç değil zaten, 17 veya 18'lik bir futbolcu olsa bu kadar negatif düşünmezdim belki de. kendisi 20 yaşında ve kendisini kanıtlaması gerekiyor. bizde kadroya girmesi de olası değil, bakalım zaman gösterecek. umarım iyi bir futbolcudur.
 • 191
  ben kendisinin kiralanma sürecini eleştirirken baya tepki görmüştüm aldığım eksilerle ama görüyorum ki benim gibi düşünenlerin sayısı artıyor.

  çocuk geldi, daha bizle antrenmana çıkmadan adamı rize'ye göndermeye kalktık. yani rize başkanı vedat'ı bize vermiş olsa şu an rize'deydi kendisi. sonrasında kayserispor anlaştık dedi. ben de şöyle bir tepki gösterdim; ya adamı al önce bir kampa. seninle çalışsın; hocasını, takımını tanısın; bir aidiyet hissi oluşsun, ondan sonra da oyuncunun da fikrini alarak oynayabileceği bir takımı birlikte seçin ve oraya kiralayın dedim. sonrasında yok bu bebekmiymiş, ağzına biberon da verelimmiş vs. vs. yazıldı.

  eğer bu oyuncu gelecek vaat eden bir adamsa oyuncuyla da konuşarak ona en uygun takımı seçersin, satın almak istediğin oyuncu için pazarlık meselesi yapmazsın adamı. istanbulspor falan da olmaz bence. bu takımlar hedefleri olan takımlar ve yabancı tercihlerini senin 20 yaşındaki oyuncunun geliştirmek için kullanmazlar, oraya tecrübeli bir yabancı istemeleri daha büyük bir olasılık. he ne olur? sen bu oyuncuyu kiralarken şu kadar maç oynatırsanız maaşını ben öderim dersin. seneye benim kadromda yer alır 20 maç oynarsa size ekstradan 500 bin tl ödeme yaparız dersin. yani oyuncunun kendini geliştirmesi halinde gelişmesine vesile olan takıma bir prim/ödül vs. verirsin. yoksa bir takım neden senin oyuncunu geliştirmek için uğraşsın, risk alsın? kendi altyapısından adam oynatır, değer kazanırsa onu satar vs.

  biz onyekuru'yu alalım da geliştirelim diye kiralamadık. bize onyekuru lazımdı, istedik kiraladık. allah aşkınıza bir düşünün; denayer burada çok mutlu olmasına rağmen, sürekli de forma bulmasına rağmen guardiola orada gelişemez diyerek buraya göndermemek için direnmedi mi? enes ünal belçika'da forma bulamayınca city, devre arasında oyuncusunu oradan alıp hollanda ikinci ligine göndermedi mi? sonra o enes'i aldıklarının 4 katına sattılar villareal'e. gerçekten potansiyeline inandığın oyuncuyu bir plan program dahilinde kiralarsın.

  tüm bu yazdıklarım kayserispor'a kiralanmasına ilişkin değil, vedat karşılığında o dönem rize'ye gönderilmek istenmesine ilişkin. yoksa adam bizle kampını yapsın, hazırlık maçlarında oynasın, sonrasında talibi çıkarsa oyuncunun da fikrini alarak taliplerinden birine, çıkmazsa da alt liglerden mutlaka oynatma garantisiyle bir takıma kiralansın bence kendisi.