• 165
  kendisinden artık pek umudum yok çünkü kulüp olarak kendisine gereken önemi, özeni göstermedik.

  önce vedat muriç karşılığında rize'ye göndermek istedik. yani rize tamam deseydi çocuk daha galatasaray ile antrenmana çıkmadan rize'de soluğu alacaktı. rize'de oynar mı, kaç maç oynar önemli değil tabii. sonra kayserispor istedi ve oraya kiralandı. yine kaç maç oynayacağı meçhul. önce götür bir kampa, senin takımınla hazırlık maçlarına çıksın sonra da gönder 1. lige, gönder belçika'ya, fransa ikinci ligine... şu kadar maç oynatırsan maaşını ben öderim de. çok mu zor bu? kayserispor'da kendisi dahil halihazırda 3 stoper oldu. süper ligde yer alan bir takım önce toplayacağı puanı düşünecek, senin oyuncunun gelişmesini değil. oysaki bu adamın şu an mümkün olduğunca fazla forma bulması lazım.
 • 166
  abdennour'u transfer eden kayserispor'da sezon boyunca minimum 15 lig maçı oynayacağını düşündüğüm stoper.

  abdennour çok sık sakatlanan birisi. geçen sene form tutmadı ve 1 adet lig maçında bile oynamadı. (sadece lig değil kupa vs. de 1 dakika süre almışlığı yok.) kayserispor kendisi ile kumar oynadı sadece. öyle olmasa daha evvel kendisini biz transfer edebilirdik ya da yolu kayserispor'a gelene kadar bir çok kulübe düşebilirdi özellikle fransa'da. durum buyken ozornwafor ilk tercih olarak olmasa bile ciddi derece de rotasyonda görev alarak sol stoperde oynayacaklardır. abdennour'da sol ayaklı bir oyuncuydu birbirlerini yedeklemiş oldular. ayrıca ozornwafor tarz olarak mental anlamda abdennour'dan eğitim alır ve onun gibi bir tarz/performans çizerse kendisinden ciddi gelir elde edebiliriz. oyuncunun kayserispor gibi üst sıra/avrupa mücadelesi vermeye çalışan bir kulübe kiralanması her halükarda doğru ve yerinde bir hamle. bu challenga'dan galip çıkamazsa zaten bizim seviyelerimize gelemez.
 • 167
  hikmet karaman hiç de kötü hoca değildir. o açıdan emin ellere gitmiştir. ayrıca oyuncuyu biz almadan önce de istediği ve takip ettiğine dair birşey okumuştum. o şekilde bir transferse süre bulacaktır. lig artı türkiye kupasında toplam 25 maça çıksa bile yeter bize. kayseri'de gezmesi tozması da olmaz topuna odaklanır. ligin orta sınıf takımlarından birine oyuncu kiralamışız geliştirsin diye bunda pek eleştirilebilecek bir nokta yok açıkçası.