• 44
  turnuvayı yerinden takip eden twitter da bir ekibe denk geldim. ozornwafor hakkında flood hazırlamışlar.
  https://twitter.com/...963798762524678?s=19

  (bkz: 24 mayıs 2019 katar nijerya u20 maçı)

  ben kendi görüşümü de paylaşmak isterim. elbette değerlendirmeye alınacak maç olacak fakat rakip katar gerçekten güçsüz bir takımdı. nijerya hem oyun olarak hem fizik olarak ezdi diyebilirim. ozornwafor'un bizle adı geçtiği zaman pasla oyun kuran stoper olduğu söylenmişti. bunu dair emareler gösterdi. bazen riskli ve gereksiz işler yaptı. fiziği kendi yaş kategorisinde o kadar iyi ki bunu çok iyi kullandı. hızlı değil ama ağırda değil ki bence o boya rağmen hızının iyi olduğunu düşünüyorum. ozornwafor'un turnuva başlamadan önce bazı scout sayfalarınca dikkat edilmesi gereken on birde kendini yer bulmuş bir oyuncu olduğunu da unutmamak gerek. bu yazdıklarıma ilave tekrar şunu söylemek istiyorum. sadece bir maçtaki performansı bu yönde ve bende ilk kez izledim.
  ayrıca maçta ozornwafor dışında üç kişi daha ilgimi çekti. zaten birisi ozornwafor gündeme geldiği zaman sözlükte birkaç kere yazıldı. nijerya'nın sol beki (3 forma numaralı oyuncu) ıkouwem udo utin, nijerya'nın sağ beki (2 forma numara oyuncu) zulkifilu muhammad rabiu kendisi 17 yaşında, nijerya'nın orta sahası (8 forma numaralı oyuncu) ayotomiwa dele-bashiru kısaca tom dele-bashiru olarakta geçiyor. son yazdığım orta saha zaten manchester city'nin oyuncusuymuş.
 • 45
  24 mayıs 2019 katar nijerya u20 maçının büyük bölümünü izledim, açıkçası defansif anlamda kendilerini çok zorlayacak bir katar u20 takımı yoktu sahada. zaten 4-0'lık skor pek çok şeyi anlatıyor.

  ozornwafor çok göze batan bir oyun sergilemedi ancak topu düzgün kullanabilen bir stoper görüntüsü verdi. bazen gereksiz işlere kalkışsa da özellikle attığı uzun topların büyük bölümü isabetliydi ve doğru bölgelere gitti. buna ek olarak boyuna göre hızı hiç de fena sayılmaz, bu açıdan luyindama ile benzerlik gösterdiğini düşünüyorum.

  bir olumsuz not, ara ara konsantrasyon kaybı yaşıyor gibi, zaman zaman kötü pas tercihleri ve savunduğu bölgeyi terk etmek gibi işler yaptı. ancak düzeltilmeyecek bir defo değil, üzerine düşülürse türkiye standartları için iyi bir stoper olabileceğini düşünüyorum