• 28
    adını yapıldığı yerden alan, aynı isimli bir avm'yi de bünyesinde barındıran yerleşke. zira bulunduğu bölge stad inşaatı sırasında "stadın batısında uzanan bir vadi" idi. hatta inşaatı için kazı-dolgu başlayana kadar derin bir vadi olarak kaldı stadın batı tarafındaki o bölge.

    daha da geriye gidersek arazinin kullanım hakkı alınan yıllarda, fatih sultan mehmet köprüsü'nden gelen e80* otoyolunun kuzey kenarında, şehrin o dönemki gayrıresmi sınırlarının hemen ilerisinde kendi halinde bir dağ-tepe-çayırdı seyrantepe dediğimiz yer.

    stadın üzerine kondurulduğu tepe inşaat sırasında hafriyat çalışmaları sonrası oluşturulmuş, doldurma bir tepedir. tüm bu hafriyat, bugün vadistanbul olarak anılan bölgenin iyiden iyiye derin bir vadi olmasına sebebiyet vermiştir.

    hatta ve hatta stadın ve tüm bu ihtişamlı binaların etrafındaki dar ve dik sokakların iç içe geçtiği garip guraba mahallelerin müsebbibi de stadın inşaatı sırasında yapılan hayvani miktardaki hafriyattır.

    aradan geçen 18 yılda şehir her ne kadar seyrantepe'yi tamamen içine alacak şekilde genişlediyse de, bu proje hem stadın etrafında iyi kötü bir zaman geçirme alanı hem de metro harici ciddi bir ulaşım alternatifi kazandırmıştır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!