• 22
  28 haziran 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçında belhanda'nın bir pozisyondan sonra özellikle aklıma gelendir.

  maçın ilk yarısında hatırlarsınız, kaleyi cepheden gören ve çok da uzak olmayan mesafede top belhanda'ya geldi. belhanda fake hareketle rakibi yatırdı, önünü boşalttı ama yine de vurmaya cesaret edemedi. sonra neden uzaktan golümüz yok... olmaz tabi, şutlarına güvenmeyen bir on numaramız var bizim :(
 • 23
  tehdidi, kendisinden daha fazla tehlikeli olandır. yani uzaktan şut atabilmek meziyettir, ancak uzaktan şut atabilme tehdidi bırakmak daha da büyük meziyettir. örnek olarak aklıma ilk sneijder geliyor. sneijder bizde uzaktan harika goller attı, gol olmayan müthiş şutları da var. ancak akıllarda sürekli uzaktan şut atma ihtimali bıraktığı için rakipler sürekli önünü kapatıp şut açısını yok etmek için ekstra çabaya giriyorlar ve fazladan efor sarfediyorlardı. bu sneijder'in kusursuz bir şutör olduğunu ya da çektiği her şutun gol ya da gol tehlikesi oluşturduğu anlamına gelmiyor. sneijder bizde dağlara taşlara da çok şut attı, ancak o tehdidi yaratınca rakip her şut gol olacakmışçasına önünü kapatmaya çalıştı.

  tam ifade edebildim mi kendimi bilmiyorum, fakat rakibe şut tehdidi kurarsanız, diğer bir opsiyon olan ara pas için de ekstra fırsatlar yakalayabilirsiniz. aslında bu başlıktaki mevzu bahis konu da diğerleri gibi şudur, ne kadar fazla hücum opsiyonunuz olursa, o kadar tehlikeli olursunuz.
 • 25
  ceza sahası içinde çok net gol pozisyonlarında bile bizim oyuncularımızın avrupa veya premier lig'deki gibi zımbalamak yerine topa güçsüz, zayıf vuruşlar yaptıklarını düşününce uzaktan şut beklemek bana maalesef hayal gibi geliyor. oyuncularımızın şut antrenmanını balonla yaptıklarından şüpheleniyorum çünkü maçlarda ne net pozisyonlarda, ne de uzaktan şutlarda o top yerden kalkamıyor bir türlü.