• 107
  genç oyunculara önem vermesi ve kadıköy deplasmanında dahi 3 tane 8 numara ile oynaması gibi bizim ülkemiz için devrim niteliğinde hareketleri takdir edilesi ancak geçen seneden süregelen çok temel bir sıkıntısı var ki oyuncuların kötü anlamda posasını çıkarıyor. takımında bu kadar fazla sakat oyuncu olmasının tesadüfi olduğunu düşünmüyorum.

  uefa'da rövanş maçında rotasyon yapmamasından beri süregelen sakatlıklar dizisi kendisine yazar. önce abdülkadir gibi takımın en temel 2-3 taşından birini uzun süreliğine kaybetti, sonra bunu yusuf sarı, ekuban ve dünkü 15 eylül 2019 trabzonspor gençlerbirliği maçında ivanildo fernandes izledi. gençlerbirliği gibi zayıf bir takım karşısında dahi sörloth'u dinlendirmedi ve hafta içi getafe deplasmanına çıkacak. oyun içi hamlelerini çok geç yapması zaten geçen seneden gelen bir problemdi, bu sene de haftada 3 maça rotasyon yapmaması trabzonspor'u zor günlerin beklediğinin göstergesi.

  yukarıda bahsettiğim maçlarda fıratcan üzüm, doğan erdoğan, salih kavrazlı koray kılınç` gibi oyunculara şans verse hem as oyuncuları kaybetmeyecek hem de bu çocukları kazanacaktı. şimdi ise tam tersi yolda gidiyor.
 • 108
  15 eylül 2019 trabzonspor gençlerbirliği maçında, abdülkadir parmak'ı çıkarıp daniel sturridge'i alarak elleriyle 2 puanı kaybetmiş olan teknik direktördür.

  maç sonrası orta saha oyuncularının yaşlı olması sebebi ile tempoyu kaldıramaması konulu açıklamasını oldukça yanlış buluyorum. bir üstte bulunan (bkz: #2766700) entry'de yazar arkadaşımızın bahsettiği konuya yüzde yüz katılıyorum. doğan erdoğan gibi bir futbolcu var elinde, tam ikinci yarı ortalarında orta sahaya dinamizm ve sertlik katacak tipte bir oyuncu. ama sen gidip üstelik 2-1 önde iken abdülkadir'i çıkarıp sturridge'i alıyorsun. sosa'nın mikel'in adım atacak hali yoktu resmen ikinci yarı. ağzım açık kaldı ekran karşısında.

  gerçi değişiklik sonrası hemen canlı bahisten "sıradaki gol gençlerbirliği" oynadım. bu konuda da kendisine bir teşekkür borçluyum. *