• 58
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında gördüğüm kadarıyla taş gibi takım organize etmiş hocadır. çok yüksek tempolu bir takım olmuşlar. skor yanıltıcı olmasın, belki topla da bizim kadar oynamadılar fakat kaptıkları toplarla ceza sahamıza uçarak girdiler. abdulkadir ömür ve yusuf yazıcı başta olmak üzere çok seri bir görüntü verdiler. hoca çok iyi revize etmiş ve takımın üstündeki çöp dağını temizlemiş. mağlubiyete de spor medyası gibi saçma gerekçeler bulmadı ünal hoca, özeleştiri yaptı. kendisine başarılar dilerim. umarım trabzon' da rahat bırakırlar (pek sanmasam da) ve istikrarlı bir yapı oluşturur.
 • 61
  a spor yorumcuları, trt spor yorumcuları ve trabzonspor başkanı kadar bayağılaşmadan, onlar gibi bir bardak suda fırtına koparmadan, taraftarları küfre ve şiddete teşvik etmeden adam gibi açıklamalar yapmış teknik direktör.

  ünal karaman gibilerinin sayısının artması dileğiyle kendisine başarılar diliyorum. (trabzonspor'a değil sadece kendisine)
 • 62
  çok cesur bir hoca. her maç bu kadar hücumcuyla nasıl oynayacak bu takım diyorsun ama sahaya bir şeyler yansıtmaya başarıyorlar. bunda temel etken tüm takımı oyununa ikna etmiş olması. onur'la burak'ın kadro dışı kalması takım içinde ipleri tamamen eline almasını sağlamış belli ki. yoksa rodallega ekuban nwakaeme abdülkadir ömur yusuf yazıcı gibi isimlerin beraber oynadığı bir oyunu disiplinize etmek hiç de kolay bir iş değil. sosa ve onazi sakatlanmasa çok daha fazlasını yapacaklardı bu sezon.
 • 64
  futbolcu iken de çok iyi oyuncuydu, kuvvetli ve fuleli bir box-to-box , trabzon'da kalması yazık oldu. trabzonlu değildir, trabzon altyapısından hiç değildir, iç anadolu kökenlidir, galiba konya. galatasaray'a gelmesi konuşulmuştu , siyasi yönelimi yüzünden istanbul uygun olamayacağını düşündüğü için gelemediği söylenirdi, doğru yanlış bilmiyorum. iskender gibi galatasaray'a gelmeyi isteyip de gelemeyenlerden diye aklımda kalmış.
  antrenörlüğü de iyi, demeçleri ve hareketleri sorumlu antrenör.
 • 65
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonundaki röportajında son derece objektif şekilde değerlendirmelerde bulunmaya çalışan, trabzonspor camiasının içindeki ender karakter sahibi kişilerden biri.
  gerek penaltı pozisyonu olsun gerekse diğer pozisyonlar olsun, mantıklı cümleler kurarak ve aşırıya kaçmayarak gerekli eleştirilerini yapmıştır. ayrıca kısıtlı kadrosu ile oynatmaya çalıştığı oyunla takdirimi kazanmıştır. sorun trabzonsporda değil, değişik bir kafaya sahip o şehirdedir.
 • 66
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamayı radyodan dinledim. dinlerken kendisi ve yaptığı açıklamayla ilgili pozitif yorumlarımı sözlüğe girmeyi düşündüm. aynı zamanda sözlük yazarlarının kendisiyle ilgili görüşlerini de merak ediyordum. ilgili maçtan sonra kendisi ile ilgili sözlükteki pozitif yorumları görünce mutlu oldum. nasıl g.te g.t demek bize yakışıyorsa, böyle düzgün karakterli insanlara hakkını vermek de bize yakışır.

  maç sonu, trabzonspor'la hiçbir alakası olmayan sözde yorumcuların bile salya sümük yangın çıkardığı ortamda sahadaki trabzonspor'a en çok emek veren kişi olarak yaptığı olgun, soğukkanlı açıklamalarla fazlasıyla saygımı kazanmıştır.

  sportif açıdan değerlendirmek gerekirse de elindeki kısıtlı kadroyla gayet iyi iş çıkarmaktadır.

  umarım duruşunu bozmaz.kendisi gibi spor adamlarına türk futbolunun ihtiyacı odluğunu düşünüyorum.
 • 68
  maç sonu görüntülerde karşılıklı futbolcuların bu kadar güzel görüntüler vermesinin iki tane baş mimarı var birisi fatih terim diğeri de ünal karaman'dır.

  fakat bu kişiliği , konuşması , futbolcularla ve karşı takımlara karşı olan iletişimi ile trabzon içerisinde pek barınacağını gözükmüyor.

  genel olarak nefretten, ötekileştirmeden beslenen taraftarları ve yerel basını şuan böyle bir karaktere sahip oldukları için ne kadar şanslı olduklarını düşünse de kendisini bir kaç yenilgiden sonra tepkilerin hedef noktası haline getireceklerdir. geçmişte bir çok örneğini gördüğümüz gibi. umarım yanılırız.