• 9829
  tam da kendisinden beklendiği gibi avrupa süper ligine destek olmuştur. bu proje zenginin daha fazla zengin olma projesidir. kendini büyük görenlerin küçükleri umursamadığı bir projedir. ünal aysal da her zamanki gibi kendisini diger insanlardan üstün gören profiline yakışacak şekilde bu kibirli projeyi desteklemiştir.
  ben istemiyorum arkadaşım avrupa süper ligini falan. ben sparta prag, rosenborg, galatasaray, panathinaikos, dynamo kiev falan arada çıksınlar sampiyonlar liginde avrupa liginde surpriz sonuclar alsinlar istiyorum. ben galatasaray taraftarı olarak bu projeyi dpgru bulmuyorum ve oldu bitti yapılıp kulübün oraya katılmasını istemiyorum.
 • 9830
  bir kulübün avrupa'ya açılabilmek için ünal aysal gibi kanalları olsun ve bunu kullanamasın gerçekten akıl alır gibi değil.

  illa bu sene galatasaray'da avrupa süper ligine girecek diye bir kaide yok ama en azından network'ü sağlayacak adamlar varken gidip görüşmek, masaya oturabilmek bile çok değerli. sonuçta masadakiler tartışmasız dünyanın en büyük kulüpleri.

  ister bu yönetim olsun ister gelecek yeni yönetim. kesinlikle ünal aysal gibi adamlardan yardım istemeye gocunmamalı. adam açık açık yeter ki istesinler her türlü bağlantımı kullanırım diyor. daha ne desin.

  https://twitter.com/.../1384175936795410432
 • 9831
  https://gss.gs/Pg1.png

  vizyoner bir başkan. bugünleri yıllar önce dile getirmiş, hayata geçirmeye çalışmıştır. çağa ayak uyduramayanlar yerinde saymaya mecburdur. doğal seçilimin ilk kuralı da adaptasyondur. direnmenin, eskiye takılı talıp trendi kaçırmanın faydası yok, adapte olacağız. olmazsak makas yürüdü gitti diye arkadan izleriz.

  bu yeni lige* katılmamız çok kolay olmayacaktır ama derin gs ve lobi ile birlikte amerikan başkanı dahil* herkesi devreye sokup şartları zorlamamız gerekiyor. bu lig tutmaz, izlenmez diyenler ise büyük yanılgı içindeler. sizin benim düşündüğüm şeyleri eminim koskoca real madrid, barcelona, manu gibi futbolu futbol yapan kulüplerin başkanları da düşünmüştür. ya uefa'yı yola getirecekler ya da yeni formatta devam edecekler bence. bu sistemi gerçekten hayata geçirirlerse başarısız olmalarını imkansız görüyorum. dünya üzerinde futbol dediğiniz anda bu kulüplerin ismi zikrediliyor her coğrafyada. yani bu lig izlenmez demek komik bile değil, saçmalık ötesi. izlenir, hem de öyle bir izlenir ki nba ile yarışabilir seviyeye bile gelebilir.

  kaldı ki bu lig bizim kuruluş amaçlarımızla birebir örtüşmektedir. ali sami yen kulübü kurarken "fenerle, kayseriyle, rizeyle, bilmemne belediye sporla maç yapalım" diye kurmamıştır bu kulübü. amacımız "türk olmayan takımları yenmek". hal böyleyken bu lige karşı çıkılmasını anlayamıyorum. 2013-14 uefa şampiyonlar ligi sezonunda juventus'u eleyip şampiyonlar liginde yolumuza devam ettiğimizde juve bizden daha fazla para kazanmıştı. yani zannediyor musunuz ki şampiyonlar ligi adil? para neredeyse oraya gitmek lazım. sırf ayak bastı parası ile bile takımı çekip çevirebiliriz. en fazla 1-2 sene sonra o ligdeki kulüplerle rekabet edebilir hale geliriz o paralarla. yönetimin biraz vizyonu varsa yemeyip içmeyip florentino perez ile görüşmeye çalışması lazım. "perez'den davet gelirse görüşürüz" demişler. buna en iyi cevabı yine ünal aysal vermiş dün; "perez'den davet beklenmez, gidip bizim konuşmamız gerek". olay bundan ibaret. zaten bizi almazlar, fakir ülkeyiz, son yıllarda başarımız da yok denilecek bir durum yok ortada. geçmişimizi ve lobimizi kullanıp devlerin sahnesine atmalıyız kendimizi.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!