• 9792
  ne zaman övülse aklıma fatih terim'e "eleman" demesi ve apar topar kovması gelen eski galatasaray başkanı. fatih terim gibi kulübün efsanesi bir isme kim olursa olsun "eleman" diyemez. aklı yeten, belirli bir iq seviyesine sahip herkes bunun ne maksatla dendiğini gayet biliyor. o yüzden kelimeyi bağlamndan koparıp farklı tarafa çekmeye hiç gerek yok.

  milli duyguları yüksek olan birisidir fatih terim, tff başkanı x de olsa, y de olsa gidecekti ve gitti de. hatta milli takımdan gelen tazminatı bağışladığını da biliyoruz.

  başkanlık makamı zor makamdır, her yaparım diyen yapabilseydi bu kadar kıymetli olmazdı. hoca ile olan restleşmeleri basına sızmaması gerekiyordu ancak sızdı. apar topar kovmaması gerekiyordu, kovdu. kovdu de ne oldu? gördük.

  fatih terim mevcut mustafa cengiz yöntemiyle daha ağır restleşti ancak bu yönetimi seversiniz ya da sevmezsiniz böyle amatörlükler yapmadı. hocayla kapalı kapılar ardında görüştü. durum neyse kendi aralarında konuştular, basın uğraşsa da çok ekmek çıkaramadı.

  kaldı ki fatih hoca daha gitmeden görüşmeler olduğunu sonrasında öğrendik. şimdi hocanın milli takım olayının bahane olarak sunulması mantıksızlık abidesidir.

  iyi transferler yapmıştır, başarılarda payı vardır, basketbol maçında masaya yumruğunu vurmuştur. bunları kimse inkar edemez. yiğidi öldür hakkını yeme demişler. fakat yaptığı iyi transferler kadar kötü transferler de olmuştur ve nedense genelde unutulmaktadır.
 • 9793
  tff, milli takıma hoca olarak fatih terim'i çağırıyor.
  ünal aysal durumu hoca ile görüşüyor ve ondan 2016'ya kadar takımda kalmasını istiyor.
  fatih terim, bunun milli bir görev olduğunu ve reddedemeyeceğini söylüyor.
  bunun üzerine ünal aysal meşhur cümleyi kuruyor: tff bizden istediği oyuncuyu, elemanı alabilir.

  tff çağırdı. fatih terim devam eden ligi ve takımı bırakıp gitmedi mi? gitti.
  melo'nun bile düşman olduğu demirören ile kameralara poz vermedi mi? verdi.
  eleman değil de nedir?

  ben de başkan olsam aynı cümleleri kurardım. fatih terim galatasaray için çalıştığına göre elemandır.

  herkes aynı şeyleri söylüyor, "hoca olmasa şampiyonluklar olmazdı.." peki galatasaray olmasa fatih terim olur muydu?

  --- alıntı ---

  demirören'i telefonla aradım. para almamak kaydıyla sezon sonuna kadar size danışmanlık yapacak dedim. hocayla da beraber oturup konuştuk, internet sitesinden de bir açıklama yayınladık. ben bodrum'daydım. akşam televizyonu açtım, hoca imza töreni yapıyor. bundan biraz rahatsız oldum. federasyonun bundan sonraki açıklamaları da sürekli olacak gibi olunca camia da rahatsızlık oluştu.daha sonra peş peşe puan kayıpları geldi. bunlar beni endişelendirdi. gelen tepkiler üzerine yönetim kuruluna bir karar aldırttım. 2016'ya kadar bir teklif sunduk. 10 gün bir sessizlik oldu."

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  "antalya maçı sonrası 'biz kimseyi mutlu etmek için kontrat uzatmayız' dedi. bu halka açık bir reddedişdir. bu bizim için hem biraz haysiyet kırıcı oldu. telefonda mesajlar falan bunlar fatih hoca'nın gönderilme sebebi olamaz. bütün bu gelişmeler, takımın kötü gitmesi, hocanın beyanatları bizi bu noktaya getirdi."

  --- alıntı ---

  burada önemli olan hocaya ne zaman 'eleman' denildiği değil. hocanın ayrılmasındaki sebep buymuş gibi davranılması. ''aa bana eleman dediler'' ee? diyemez mi? adam kulüp başkanı. çalışanına eleman der. nitekim elemanıydı da.
 • 9795
  ilk dönemindeki muhteşem listesini bozup üstüne hocaya karşı da ego savaşına girdiğinde kendi kendini bitirmiştir. ikinci dönemi tamamen başarısız bir dönemdir. lakin hatalarına rağmen o koltuğa yakışan, kişisel işlerim zarar görür diye düşünmeden söylenmesi gerekenleri söyleyen bir adamdı.

  tesadüfen az önce youtube'da o tarihi konuşması önüme düştü, böyle bir günde düşmesi çok daha anlamlı oldu.

  --- alıntı ---

  hukukun hakim olduğu ülkelerde, spor dünyasının içinde olmaması gereken "şike hükümlüsü" bir şahsın, kurulları ve hakemleri baskı altına alabildiği bir düzende, sporda adaletten ve ahlaktan söz edilemez.

  --- alıntı ---

  https://youtu.be/UQQwsmEOUT4
 • 9796
  mali yönden bıraktığı zararlar tartışılır ama galatasaray'ın haklarını savunma konusunda son zamanlarda gördüğüm ayakları en yere basan başkandı. fatih hoca ile olayında da herkesin gri olduğunu düşünüyorum. hocaya eleman demesi çok yanlıştı ama hocanın da ayrılır ayrılmaz o sıralar galatasaray ile arası inanılmaz bozuk olan ve durmadan sorun yaşadığımız yıldırım demirören'le poz vermesi yanlıştı.

  fatih terim ünal aysal devam edebilseydik belki çok farklı başarılar görebilirdik. hoca o zamanlar çok daha olgun bir futbol oynatıyordu. yönetimimizde silik değildi. işte haytta her iyi giden şey bir şekilde bozuluyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!