• 9647
  galatasaray'a sadece futbolda değil tüm branşlarda altın çağ yaşattığı için çok başarılı bir başkandır. galatasaray başkanlarını sadece futbol açısından değerlendirmemek lazım.

  30 senede 1 kere şampiyon olabilen galatasaray erkek basketbol takımına o tek şampiyonluğu yaşatan başkandır ünal aysal. euroleague'de çeyrek finale erişmiş bir basketbol takımı.

  yıkık dökük harap bir futbol takımını 22 ayda 2 sene üst üste şampiyon ve şampiyonlar ligi çeyrek finaline erişmiş bir takım yapan başkandır ünal aysal.

  kadın basketbol takımı 2013-14'te avrupa ve yerel ligde bütün kupaları onun başkanlığında süpürdü.

  kadın voleybol takımı 2011-12'de cev kupasında kupayı finalde kaybetmiştir.

  o nedenle 2014 ara transfer sezonuyla ünal aysal'a sanki yıldırım demirören'miş gibi davranmak doğru değil. çünkü galatasaray spor kulübü futbol branşından ibaret değil. olayları daha geniş perspektiften değerlendirmek lazım.
 • 9648
  2011-2013 arasında doğru adamlara güvenerek ve emaneti ehline teslim ederek tarihin en parlak dönemlerinden birisini yaşadı. yaşadıklarını kendinden bilip ehilleri görevden uzaklaştırdı ve oluşan açıkları şahsen kapatmaya çalıştı. erişilmez, inter başkanıyla oturup 15 dakikalık konuşmayla sneijder alabilen, makamına yaraşır bir imaja sahip başkandan; futbol takımına motivasyon konuşması yapan, meblağ telaffuz ederek prim vadeden, ne idüğü belirsiz futbolcularını itelemek için florya'da fink atan menajerlerin ağına düşmüş bir başkana dönüştü. üzerinden 1 yıl geçmeden de bırakıp gitti.