• 9454
  büyük başkandır. hem de çok büyük.

  bakın her başkanlık döneminde olumlu ve olumsuz gelişmeler yaşanabilir. ünal aysal döneminde koca bir nesil adnan polat dönemi faciasından sonra uzak kaldığı takımına tekrardan 4 koldan sarıldı. büyk sportif başarılar geldi. galatasaray tekrar bir çoğumuzun hayatının merkezine oturdu. şampiyonlar ligi müziği tekrar huzur melodisi oldu.

  fatih terim olayı, galatasaray hisselerinde yaşananlar, mancini döneminde yapılan transferler, selçuk inan, burak yılmaz ve tarık çamdal kontratları (ben bu konuda kızamam gerçi çünkü ucube yabancı kısıtlaması mecbur bırakmıştı) falan hepsi ağızda kötü bir tat bıraktı evet ama;

  kimsenin yapamadığını yapıp, birçok kişinin öngöremediğini görüp döviz borcunu tl'ye dönüştüren kişi olarak galatasaray'a çok çok büyük katkı yapmıştır.

  (bkz: dolar kuru)
  (bkz: euro kuru)
 • 9458
  kur sabitledi veya sabitlemedi, terim ile tartıştı tartışmadı bunları bir kenara bırakarak taraftarın sesini dinleyen, dinlemesini bilen, vizyon misyon'un vücut bulmuş halidir.

  bir sürü çilek transferi yapıp bir çok başarı kazanan bir takım kurdu ve bunu aman aman bir borç altına girmeden yaptı. kendisi zaten galatasaray'ı batırdı suçlamalarına kanıtlarla gelin diyerek restini çekmiştir.

  'taraftar ne isterse o olur' felsefesi ile hareket eden ve bu felsefeyi bir başkan olarak değil bir galatasaray taraftarı olarak benimsemesi benim gözümde kendisini efsane yapmıştır. öyle boş beleş uçak indirmekle olmuyor o işler.
 • 9459
  galatasaray taraftarının birine ya aşık olma ya da nefret etme huyu bu eski başkanımızda da kendisini gösteriyor.

  adamın iyi yaptıgı şeyler oldu. 'kümede kal' galatasaray döneminden fatih terim ile cıkardı kulubu. yillardir unuttugumuz büyük yıldızları kulube kazandırdı. 2-3 yıl altın bir cag yasattı.

  kötü yaptıgı şeyler de oldu. terim'i gonderdi, mancini'yi getirdi, o devre arasındaki transferlerle anamızı belledi. hayatında dogru duzgun maca cıkmamıs ontivero'yu falan aldı kulube. selcuk inan'in, burak yılmaz'ın durup dururken sözlesmesini yeniledi, adamlara yaşlandıkca daha cok para verecek bir kontrat yaptı, hayvan gibi rakamlarla.

  yani bir üstteki paragraftaki olaylarla bu adam şimdi nasıl efsane başkan oluyor?
  ya da iki üstteki paragrafa bakarsak bu adam nasıl kötü baskan oluyor?

  yani bunların sadece bir yönünü mü görmek zorunda herkes?