resim
Umut Dilan Bozok
Takım:Kasımpaşa
Mevki:Santrfor
Yaş:25
Boy:1.78
Uyruk:Türkiye
 • 271
  --- alıntı ---

  süper lig'in gol kralı umut bozok ile her konuda anlaşan galatasaray, bonservisi konusunda kasımpaşa ile görüşmelerini sürdürüyor.

  umut’un bonservisi fransa’nın lorient takımında. satın alma hakkı da kasımpaşa’da. kasımpaşa’nın, 800 bin euroluk bu hakkı kullandıktan sonra 4 milyon euroluk bir rakama umut’u bırakmayı düşündüğü gelen bilgiler arasında.

  sezonu gol kralı olarak tamamlayan umut bozok, hem dursun özbek hem de eşref hamamcıoğlu’na evet dedi.

  --- alıntı ---

  https://www.ensonhaber.com/...umut-bozokla-anlasti
 • 272
  gelecek sezon planlamasında alternatif forvet olan gomis ile yollar ayrılırsa gelmesinin ancak o zaman mantıklı olacağını düşünüyorum. umut iyi bir galatasaraylı. ama kasimpasa'da bile net bir 11 oyuncusu olmadı. sürekli yedek kaldı. tabi ki iyi futbolcu ama kasımpaşa seviyesinde tartışılmaz 11 oyuncusu olan diagne'nin bizde gösterdiği performans belli iken umut için 4-5 milyon eurolar mantıksız olacaktır. gelecek sezon tek kulvarda yarışacağımız için mustafa-gomis-eren hattı yeterli olacaktır.
 • 273
  mostafa’nın gitme isteği, gomis’in yetersizliği ve diagne’nin sakatlık dönüşü soru işaretleri ile dolu olduğu için çok makul görünen transfer öznesi. bana kalırsa forvet hattı halil hariç komple değişmeli. halil de yaşı ve potansiyeli sebebi ile kadro tutulmalı formu yüzünden değil. gomis dedem de ışıtan gün kazığı olarak bir sene geçirir bizle.

  umut gelirse galatasaray’ın birinci santraforu misyonu ile geleceğini düşünmüyorum. umut ve halil takımın rotasyon forvetleri olmalı. birinci santrafora sörloth ya da muriqi gibi bir pivot santrfor çekmeliyiz.
 • 274
  bildiğim kadarıyla iyi bir galatasaraylı, kasımpaşa’nın 800 bin euro’ya alma hakkı bulunabilir fakat umut gitmek istemezse zorla sözleşme imzalayamazlar. umut kasımpaşa’ya gitmezse, galatasaray gidip 1-2 milyon’a bu futbolcuyu kasımpaşa üzerinden değil fransa’dan alabilir. illa kasımpaşa’dan alınacaksa pazarlıklarda futbolcuyla konuşulup bu koz kullanılabilir. biz sürekli işi normal yoldan anadolu kulüplerini karşımıza almadan yaptığımız için olan galatasaray’ın parasına oluyor. kendisinin 2 milyon’a gelmesiyle 4 milyon’a gelmesi arasında sadece mali olarak değil taraftar bakış açısı olarakta birçok fark var. yeni yönetimin bunun bilincinde olması gerekiyor.
 • 275
  transfermarkt'a göre satın alma bedeli 1.5 milyon euro. umut bozok, kasımpaşa'ya gitmeyi reddeder ve lorient de kendisini bırakmaya yanaşırsa 2mn euro civarlarına lorient ile anlaşılabilir. fakat bunlardan önce bizim hocamızı bulup, nasıl bir oyun planına sahip olacaksa ona göre karar vermemiz gerekiyor. umut gibi forvetlerin kanatlarına da forvet özellikli oyuncular yerleştirip ileride hareketliliği sağlamak gerekiyor. yoksa "at umut"a taktiği ile başarı sağlanamaz.