aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 6290
  zamanında malum kişinin kardeşi rıdvan'la beraber muriç'i ikna ederken ses çıkarmadılar. tıpkı rize başkanına, mesut transferinde yapılan şovlara ses çıkaramadıkları gibi.

  o gün ses çıkarsalar, bugün mesut transferi bu kadar açıktan destelenemezdi. transfer gerçekleşse bile ertesi gün irfan'ı bize verirlerdi.

  kapalı kapılar ardında dönenler, atamalar, federasyon başkanları vs. kulüp yönetiminin gücüyle ilgilidir. ancak bu şekilde göz göre göre yapılanlar, transferlerde görüşmelere karışmalar, açıklamalar yapmalar, biz sizin camianızdan korkmuyoruz, taraftarınız bize tepki koymasından çekinmiyoruz demektir. ya da taraftarınız bize karşı gelemez demek.

  işte tam bu sebeple birileri adına galatasaray taraftarlık makamını işgal ediyor bunlar. kontrol altında tutuyorlar ki tepki gelmesin.

  tarih elbet sizin yaptıklarınızı da yazacak.
 • 6292
  galatasaraya gönül vermiş renktaşlarımızın sevgisini ve emeğini sömüren, birilerine bağımlı oluşum.

  mesut transferi basbayağı devlet eliyle desteklenmişken mevcut hükümete "hop bi dakika kardeşim bu işin sandığı var ayağınızı denk alın" diyemeyip, tam tersine "kahve takımlarını bir yere koyun" diyerek irfan transferini istemiyormuş gibi davranmalarının galatasaray aleyhine olduğunu 8 yaşındaki çocuk bile bilir. bundandır ki hoca çıkıp "derin bir yalnızlık yaşıyorum." ifadesini kullandı. bundandır ki bir çok oyuncumuz takipten çıktı.

  işlerine gelince galatasaray taraftarı ultraslandır demesini bilirlerken, işlerine gelince yenilen galatasarayın hakkı hakkında bir kelime etmek aciz bir topluluk olmuşlardır. benim gibi bir çok galatasaray taraftarının gözünde de "sucuk ekmek" olayından beri yok hükmündedirler.
 • 6293
  vedat muriqi transferinde keşke ses çıkarmamış olsalardı. rize'de bir aslan var vs diye saçmalayarak çocuklukten fenerbahçe formalı fotoğrafı olan herifi metin oktay ilan edeceklerdi az kalsın.

  bu grubun kafa adamlarındaki en büyük problem galatasaray ve ultraslan'ı birbirinden bağımsız iki farklı oluşum gibi görmeleri. siz galatasaray'a doğrudan ve dolaylı yoldan bağımlı bir oluşumsunuz. biraz daha açayım, bu grubun oluşumunun ilk yılları böyle değildi. güç kazandıkça ne olduklarını fark edemez oldular. ultraslan olmazsa galatasaray olmaz gibi bir kafaya eriştiler. şu tt arena'da açtıkları rekorlar kitabına geçen en uzun pankarttaki kısa bir alıntı yapacağım, daha net anlaşılacaktır ; dünyanın en büyük taraftar oluşumu ultraslan'ın gururu anlı şanlı galatasaray...

  sizin cebinizdeki paraya kadar bu kulüp veriyor, paşaların gururuymuş bir de galatasaray spor kulübü. galatasaray siz olmadan bugünkü gücünden %1 bir şey kaybetmez de, ünal aysal gibi bir yönetim çıkar gelir sizin borunun kaynağını keserse o zaman başlarsınız mancini istifa demeye. :) bu grubun en saygı gören adamlarından bir tanesinin defalarca yönetimin indirdiği kombineleri karaborsa yaptığı ortaya çıkartıldı, zamanında olaylar çıktı, ispat edin gereken yapılsın dendi, ispat edildi, şu an bu üst düzey kişi pegasusta sete çıkıyor hala.

  algıyı da çakallığı da kurnazlığı da iyi bilirler. ünal aysal bizim borunun kaynağı kesti, ünal aysal istifa demezler, mancini istifa, onu getiren yönetim istifa derler. fatih terim'in transfer listesini açıklamasından rahatsız olanlar bizi görevlendirdi demezler, başakşehir yönetimi kahve fincanı paylaştı derler.

  elbet bu düzen değişecek, size de dur diyecek bir yönetim gelecek. o zaman göreceğiz kim kimin gururu, ne kadar galatasaraylısınız.
 • 6294
  göksel, rasime, uçana kaçana laf çakıp iyi bir futbolcu galatasaray'a gitmesin diye adeta yırtınan, her taşın altından çıkan, bunun için siyasi bağlantılarını kullanan rıdvan dilmen hakkında da çıkıp 2 kelime bir şey yazın. irfan can kahveci olayı hali hazırda devam ederken arkada koskoca vedat muriqi örneği var.

  hadi yönetici yapmıyor bari siz yapın da en azından taraftar doğru kişilere karşı birleşsin, teyakkuzda olsun.