aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 6262
  kendilerinden gram hoşlanmıyorum. kombine aldığında mümkünse kendilerinden uzakta olmayı tercih ediyorum. 2008'den beridir durum böyle. o dönem boys of hell falan vardı. güzel alt gruplardı. şimdilerde çoğu evlendi, çoluk çocuk sahibi oldu, geçim derdine, hayat koşturmacasına daldılar, hala maça gelenler de var ama geneli bir gruba bağlı kalmadan takımı destekliyorlar benim gibi.

  ultraslan grubunun irfan can transferi hakkında yaptığı transfer açıklaması fatih terim'e karşı bir açıklama değil. sadece hadsizlik yaptılar, burnunu sokmamaları gereken yerlere soktular. popülizm yaptılar. arda turan transferinde de zamanında açıklama yaptılar ama orda haklılardı. arda bizim çocuğumuz, bizim içimizden çıkma. futbolu bıraktığında da futbolun içinde kalmazsa gelir tribünde destekler takımı. senin benim kadar aşık takıma. o kadar şey yaşandı, tribünde kendisine küfür edildi yine tek bir kelimesi olmadı galatasaray' karşı. ''burası benim yuvam'' dedi geçti. bu konuda açıklama yapmaları kadar doğal bir şey yok. fenerbahçe futbolcu eskisinin bize gelmesi hakkında da yapabilirler ya da bizde bir dönem oynayıp geri dönmek isteyen futbolcu hakkında da görüşlerini bildirebilirler. çünkü öyle ya da böyle duygusal bir bağ/nefret kurulmuştur.

  lakin sen gidip kulübümüzle hiçbir bağı bulunmayan irfan can için görüşünü belirtemezsin. belirtirsen işte sosyal medya lincine kurban gidersin. hiç söylemek istemediğin şeyler yüzünden ifşalanırsın. sosyal medya zaten çöp. yangına körükle gittin, bunun ceremesini çekiyorsun. fatih terim ile ilgili bi karşıt açıklama yok metinlerinde ama öyle bir velveleye verdiler ki ortalığı, olay oraya döndü. futbolcular tavır aldı falan. zincirleme hatalar bunlar. şimdi de durumu kurtarmaya çalışıyorlar ama artık geçti gitti o iş.

  şimdi yapmaları gereken şey bir şekilde hocanın yanına gidip desteklerini sunmaları. yanlış anlaşılmaktan dolayı hocadan özür dilemeleri. özür dilenip olay kapanmalı. hoca kapısına geleni kovacak hali yok ya, arda turan kendisinin elini öptüğü gün affetti, üstelik yönetime bile cephe aldı kendisinin transferi için. onun için uzatmasınlar, gitsinler özür dilesinler, kapansın bitsin bu iş...

  edit: ya söylemeden geçemeyeceğim; ultraslanı sürekli eleştiren, kendilerinin yaptığı her hareketi eleştirip akıl vermeye çalışan sosyal medya taraftarları.. size sesleniyorum; ultraslandan memnun değilseniz önce kıçınızı bilgisayar başından, kaçak yayınla maç izlemekten kaldırın da stada gelip kendi organizasyonunuzu kurun. sonra tepkilerinizi kaale alalım. hayatında stadyumun yanınan geçmemiş adam da bi zahmet eleştirmesin ultraslanı.
 • 6266
  https://twitter.com/.../1350077885500030980

  abi sen taraftar grubusun, yani taraftarın sesi olman gerekiyor ama sen kendinde öyle bir had görüyorsun ki, her şeye karışıyorsun. yok irfan can olmasın, yok göksel gümüşdağ ile görüşmeyin, yok fatih terim şöyle yapsın falan filan kesin artık. oturun ve susun ki gündem soğusun. siz ise kendinizi çok büyükmüş gibi gösterip her seferinde böyle saçma sapan açıklamalar yaparsanız 1 gıdım kalan saygıyı bile yitirirsiniz, ki zaten artık kimse size saygı falan duymuyor. lütfen ama lütfen artık susun.
 • 6269
  https://twitter.com/...077885500030980?s=20

  tepkisini verme şekli, niyeti, sertliği, yumuşaklığı, öfkesi, sakinliği birbirinden bambaşka olan çok sayıda insan bu olayda söz etmiştir. ama sen, gerginliğin tavan yaptığı bir mevzuda, olayın iki farklı tarafından, oluşumun ortak fikri şeklinde görülebilecek, çeşidi olmayan, finalde bir adet belirli tepkiyi koyan tarafı olarak mevzuya, "sistematik saldırılar" şeklinde giriş yaptığın an, eleştirilerin yapılmış olanının da, yapılacak olanın da bir kısmını peşinen haklı çıkarmış oluyorsun; kesimleri cephelere itip, bu konuda eleştiri sahibi olan tüm galatasaray taraftarını "saldırgan düşman" sıfatına sokmak bu.

  "taraftarımızın eleştirileri ve bunu fırsat bilmeye çalışan, ezeli düşman tavrındaki dış odaklar..." gibilerinden bir yaklaşım dururken, bu yanlış hitap etme mantığını görmeyen veya görmek istemeyen hak etmiştir bazı şeyleri, kusura bakmayacak.

  bu olay vesilesiyle vücut bulan tepki yumağına şöyle, kısa bir göz gezdirildiğinde dahi, bu tepkilerin, haklı birikmiş bir altyapısı olduğu görülebiliyorken, bunların en temelinde yatan "üstten bakma" tavrına son hız devam ediyorsun.

  bu tavrı ile bu tavırda yapılan yanlış ve eksik iletişim stratejisini devam ettirerek zor anam babam, zor.
 • 6270
  --- alıntı ---
  bizlere kimse iradesi dişinda tek bir kelime dahi yazdiramadi, yazdiramaz.
  --- alıntı ---

  zaten iradeleri dışında değil, iradeleri dahilinde yazdırıyorlar. neden iradesi dışında yazdırsın ki yazdıracak adam?
  ne isterlerse onu yazdırıyorlar işte. irade dahilinde yani. "irademiz" diyeceklerdi de yanlış mı yazdılar acaba?
  okuma yazma bilmez derken bundan bahsediyordum, yanıltmadılar çok şükür.
  http://gss.gs/3063414
 • 6272
  galatasaray kulübünün en büyük kangreni. milleti de "liseciler gelir bak ha" deyu korkutup duruyorlar ama kendilerinden âlâ klikçi yok. bunan yıllar önceydi, ali sami yen'deki son lig maçı... bunlar arda turan sahaya çıkınca küfür kıyamet başladılar ıslıklamaya falan. kapalı altta bir grup da arda'ya alkışla destek verdi. bunların amigoları alıp davul sopasını alkışlayan bir gruba doğru galiz küfürlerle fırlattı. o gün kapalı altta olanlar hatırlar muhtemelen. yani, onlardan değilseniz dayak yiyordunuz bir ara tribünde... başka ufak tefek gruplarla girdikleri mevzuları anlatmayacağım bile. herkes biliyor.

  bir ara gerçekten galatasaray'a çok faydası olan bir oluşumdu, bunu yadsımıyorum. belki içlerinde halen değerli arkadaşlar da vardır ki eminim olduğuna ama kendisini galatasaray'ın sahibi sanan, "politikaya bulaşmayız" deyip zırt pırt politik (ama sağdan politik) eylemlere girişen bu arkadaşlarımızın ya asıl işlevlerini hatırlaması ya tribünde güçlerinin zayıflatılması lazım bence.

  galatasaray basketbol tarihinin efsane koçu ergin ataman'la yaşadıkları gerilim de var bak, unutmuşum onu. ne hakla, ne hadle? yönetimle ilişkilerini falan bilmem ve bence sosyal medya ekibinde aralarından birilerinin olması büyük bir sorun değil normal şartlarda... ama kendini bu kulübün sahibi görüyorsan, o zaman sorun, o zaman senin varlığın bile sorun.