aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 6265
  son yaşanan süreç bana şunu gösterdi ki; bize sağlam bir ultras grubu lazım. ama öyle sırf isminde geçiyor diye ultraslan gibi değil. curva sud gibi, fedayn gibi, biris norte gibi, brigate gibi... öyle sucuk ekmek yiyen değil, yayınladığı manifestoyla yöneticileri titreten, futbolcuları bağrına basan ama büyük yanlışlarında ipini çeken, gerektiğinde bu menfaatçilere karşı direnen, dayak yiyen ama yılmayan, harbi bir ultras grubu...
  galatasaray'ın en büyük değeri fatih terim ise, onun yanında yer alan, gerekirse yönetimi tehdit ederek, bir karar alırlarken iki kere düşünmelerini sağlayacak bir ultras grubu...
  her zaman kulüplerin tribünlerden yönetilmesine karşı oldum. ama biz zaten öyle yönetiliyoruz. tribünlerin tekeli ise ultraslan. çıkış noktası güzel evet, rahmetli alpaslan abiye saygımız sonsuz. ama gelinen nokta facia.
  bu oluşum karşısında cesaretle duracak gözü kara bir grup şart.
 • 6266
  hocadan özür dilemediler. çünkü özür dilemenin erdem olduğunu, yeri geldiğinde incittiğin bir insandan özür dileğinde aşağılanmış olmayacağını bilen insanlar yok buranın yönetiminde.

  hoca transfer listesini açıkladıktan birkaç gün sonra göksel gümüşdağ'a demediğinizi bırakmayın, onunla transfer görüşmesi kesinlikle yapılmasın diye birilerinin paspası olun, arkanıza taraftarın desteğini de almak için aralara yalı çocuğu falan diye ifadeler serpiştirin.

  ama ondan sonra bizim tarafımız kesinlikle belli, fatih hoca ve onun istediği transferlerden yanayız diye açıklama yapın. çevir kazı yanmasın amk. göksel gümüşdağ'a bir tek sövmediğiniz kalsın ama hocanın istediği transferlerden yanaymışlar. hocanın istediği irfancan kahveci ve visca'yı kimden almayı düşünüyorsunuz amk, mahmut tekdemir'den mi ?

  ondan sonra bizim birilerine maşa olduğumuzu düşünen şerefsizdir. lol. insanları aptal yerine koyacağım diye kendileri aptal yerine düşmüş oluşum. ne futbol takımının ne de taraftarın gözünde bir parça saygınlığı kalmadı. tebrik ederim.
 • 6267
  çok değil 15 sene öncesine kadar içerisinde son derece kaliteli, fikri, irfanı ve vijdanı hür gerçek galatasaraylı insanlar barındıran bir oluşumdu. 15 senede öyle bir değişim yaşadı ki, söylemlerinin nereye gideceğini bile kestiremeyen maalesef eğitim ve kültür seviyesi çok düşük bir topluluk haline geldi. evet belki fedakarlık yapıyorlar ama en azından yönetim kadrosu 15 sene önceki gibi bir seviyeye ulaşmalıdır. aksi halde kendilerini fesih etmeleri galatasaray menfaatine olacaktır.
 • 6270
  15-16 yaşlarıma kadar ultraslan'ın ne kadar müthiş olduğunu düşünürdüm. çocukluk işte. sonra yine o yaşlarda maçlara gitmeye başlamamla birlikte gördüklerim; devamında büyüdükçe oluşan farkındalıkla birlikte yerini tiksintiye bıraktı bende.

  varlığını devam ettirmek için kendini diğer canlılara ataçlayan mikro organizmadır ultraslan. en çok da sabahlara kadar o koreografileri boyayan, hazırlayan çocuklara üzülüyorum. organizasyonun yukarılarında dönen türlü pisliklerden, çıkar ilişkilerinden habersiz arma peşinde bir şeyler yapıyorlar.
 • 6272
  en çok da sefa kalya abilerini ölüm yıl dönümünü bu sene ana hesap üzerinden anamamış oldukları için üzgün olduklarını düşündüğüm taraftar grubu. sefa kalya'nın kim olduğunu nerede nasıl öldüğünü de anlatmaya gerek yok zaten. bu arada belirteyim alt gruplarının twitter hesapları dün gece saat 00.30 olmadan sefa abilerini anmıştı çoktan.
 • 6273
  euroleague'de olduğumuz son sene abdi ipekçi arena'da oynadığımız saski baskonia maçında daha hava atışı yapılmadan efsane baş antrenörümüz ergin ataman'a ana avrat küfürlü tezahüratta bulunup maç başlamadan parkeyi terk etmesine sebep olan oluşumumsu.

  hiç unutmuyorum salondaydım o gün, hoca su şişesini fırlatıp hışımla salonu terk ettiğinde bunlara tepki göstermiştik, bi de utanmadan üstümüze yürüyüp kavgaya tutuşmuşlardı.

  ergin ataman'a bunu yapanlar şartlar oluşursa aynısını fatih terim'e de yapar, çünkü bizim için aslolan galatasaray bunlar için mama nerden gelirse o saray.

  bi de şu "deplasman yolları arşınladık, kar çamur demeden yollarda, sokaklarda sabahladık" saçmalığı yok mu ayar oluyorum. ulan deplasman bileti satışa çıkıyo da biz mi almıyoruz? bütün biletlere çöken siz değil misiniz? kulüpten aldığı biletler üstünden para kazanmıyor mu reis diye kıçını yaladıklarınız? ünal aysal schalke 04 deplasmanında size bilet vermedi diye takım avrupa'da gümbür gümbür giderken yönetime isyan bayrağı çeken siz değil misiniz? gate 417 biraz kendini gösterdi diye rant bölünür mamamız kesilir korkusuyla apar topar doğu üst'e taşınan siz değil misiniz?

  hocanın ve oyuncularımızın bunlara karşı aldığı tavır umarım yumuşamaz, pandemi dönüşü tribünlere dolacağımız zaman da umarım bi daha bunlara bilet peşkeş çekecek bir yönetim başta olmaz. tarikatçısı, cemaatçisi, otçusu hapçısı bizden uzak olsun, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür galatasaraylılar daim olsun.
 • 6274
  2 gündür kulağının üstüne yatan grup.

  fatih terim için net bir paylaşım yapamadılar. sorsan hocanın en çok yanında olan da onlardır.

  14 ocak 2021 mustafa cengiz basın açıklamasını beklediklerinden eminim. eğer zerre kadar hocanın yanında olsalardı, bu açıklama öncesinde taraf olurlar ve yönetimi de saçma sapan bir karar almamaları için iyice baskı altına alırlardı.

  muhtemelen mustafa cengiz konuşacak, sonra birlik olalım vs diyecekler.

  o değil de kendi kendinizi bitirmeniz...
 • 6277
  ben de o zamana kadar maçlara gitmeye fırsatı olmamış biri olarak üniversiteye başlayana kadar kendilerini bir şey sanıyordum. ünal aysal’lı galatasaray zamanında kale arkası kombineleri onlar aracılığıyla alacaktım çünkü kombine bulunmuyordu ve o dönem aysal kale arkalarını bu arkadaşlara tahsis etmişti. ben de kendileriyle aynı takıma gönül verdiğim için onları güvenilir sandım. sonrasında doğal olarak esas hak sahibi insanlar kulübe koltuk yenileme haklarının devamı için dava açınca meğersem başka insanların haklarına çökerek verecekleri kombineler de yalan oldu. tam 4 ay paramı geri almaya çalıştım kendilerinden. sonrasında bir şekilde ulaştım, bir çiğköftecinin üst katını mesken olarak kullanan arkadaşlar 200 lirama çöktüler ki o zaman 2 kombine 1400 lira ediyordu.

  bir sene sonra deplasman tribününde bağırmayan çocukların üstlerine falan tükürdüklerini görünce iğrendim kendilerinden.

  üzerine tarikat olayları, siyasi görüşleri, sesini çıkaran taraftara yaptıkları, ergin ataman’a yaptıkları, sucuk-ekmek olayı ve son olay eklendi. kendileri, onların dışında galatasaray’ı kimsenin sevmediğini, kimsenin galatasaray’a emek vermediğini düşündükçe daha çok sempatizan kaybederler. kendileri gibi tekel olmaya çalışan, başka oluşumlara güç uygulayıp yıldırmaya çalışan kişiler eminim alparslan dikmen’in kemiklerini sızlatıyordur.

  ayrıca biz cefa çektik, bizi eleştiremezsiniz demek nedir? adam sana demez mi çekmeseydin kardeşim diye. madem lafını yapacaksın neden cefa çekiyosun? ben seninle maça gelmiyorum diye cefa çekmemiş mi oluyorum. eminim ki hayatımın olağan akışında bile siz ve sizin gibilerden çok daha fazla seviyorumdur galatasaray’ı karşılık beklemeden.
 • 6280
  kendilerinden özür bekleyenleri gördükçe şaşırdığım oluşum. bunların içinden bir arkadaşım var, tweet atmış iki gün sonra acaba hocaya ayıp mı oldu diye. yok kardeşim ne ayıbı hamza hocaya demiş hoca yanına gitmedi diye cevap yazacaktım hadi dedim uğraşmayayım. adam iki gün düşünmüş anca idrak etmiş. o da emin değil acabalar falan. kendilerinden çok eminler çünkü kusursuzlar, katiyen hata yapmazlar.

  tweetlerin altında kendilerini eleştirenlere verdiği cevaplar ise genelde adres ver, tenhada kıstırmayım, ısırırım, koparım, yalarım tarzı. yahu siz kimsiniz ya? allah aşkına siz kimsiniz? o trübünde aynı amaç için bulunduğun adama sen hayırdır? iyice kanaat getirdim bunların derdi galatasaray falan değil. yarısı kendisini bir yere ait hissetmek için, diğer yarısı kendini adam yerine saydırıp mafyacılık oynamak için girmiş bu gruba. ağa babaları da keriz silkeliyor işte.
 • 6282
  alttaki ultraslan üyelerinin yorumlarına baktım. birisi aslolan ultraslan demiş, diğeri takipten çıkan oyuncular hesap verecek falan yazmış. ne sanıyor acaba bunlar kendilerini ? tek temennim yeni gelecek yönetimin ultraslan ile kulüp arasına mesafe koyması. güç zehirlenmesi yaşayan, tarikatçı üyeleri olan, takıma destek vermek ve koreografi yapmayı bırakıp yerine siyaset yapan bu oluşum bizim bildiğimiz eski ultraslan değil. yorumları okuyunca bundan kesin olarak emin oldum.
 • 6283
  bomboş oluşum. üyelerinin çoğunluğu da okuma yazma bilmez. sucuk severler. bu yapının galatasaray'a verdiği zararları sürekli yazdım, yazmaya da devam edeceğim. galatasaray bu oluşumdan kurtulmalı. galatasaray'ın daha güçlü bir taraftar grubunu geçtim, herhangi bir taraftar grubuna ihtiyacı yok. siyasi parti mi bu, ne destekçisi? milyonlarca taraftar, bu kulüp için para harcayıp maçlara gitmiyor mu? bu grubun üyeleri hem ayrımcılık isteyip hem de üste çıkmaya çalışıyor, şaka gibi. bedava biletlerle maça gidip kareografileri bile kulüpten aldığın paralarla yap, stadyumda diğer taraftar gruplarını baskıla, sonra da artistlik tasla.
  https://twitter.com/.../1349713889819320321
  futbolcular grubu takipten çıkmış da hesabını vereceklermiş. futbolcu olsaydım bu elemanı ettiği tehdit dolayısıyla dava ederdim. bu bir suçtur. ne dediklerinin farkında değiller.
 • 6284
  hakkında algı operasyonları yapılmaya devam eden tam bağımsız taraftar grubu. sözlükte çoğu kişi ultraslan düşmanı fakat daha önce entry girdim, yine gireceğim. dilediğim tek şey korona olmasaydı ve maçlar seyircili oynanmaya devam etseydi acaba ne olurdu. ultraslan karar alıp bir maça gitmese oluşacak tabloyu çok merak ediyorum. maçta bir kez bile ayağa kalkmayan batı tribünü mü takımı gazlayacak, ruh verecek? veya 90 dakikanın en fazla 10 dakikası ayakta olan diğer tribünler mi? ultraslan bu zamana kadar her şeyi galatasaray için yapmıştır. deplasmanlara da galatasaray için gittik, kavgalara da galatasaray için girdik, canımızı bile galatasaray için veririz. artık bir olmamızın zamanı. hep beraber yeni başarılara konsantre olmamız gerekiyor. sucuk ekmekçi diyerek kendi taraftar grubunuzu ötekileştirmeyi bırakın.
 • 6285
  ultraslan karar alıp bir maça topluca gitmese, muhtemelen kötü bir stat atmosferi oluşur. ikinci maç gitmese, yine kötü bir stat atmosferi oluşur. üçüncü maçtan sonra birileri elini taşın altına koyar, organizasyon hazırlar, ortalama bir stat atmosferi oluşur.

  5 ila 10 maç arasında ise 70 üstü hıncal uluç'un bile yavaşlığıyla dalga geçtiği "saldır galaaaaatasaray" gibi tezahüratların yerine daha ateşleyici, daha maçın içinde bir atmosfer oluşmaya başlar.
 • 6286
  ülkenin diğer taraftar topluluklarından hiçbir farkı olmayan affedersiniz aklı başında olanları (geneli ua üni) tenzih ederek söylüyorum biatçı topluluk. tabir-i caizse sucukçular.

  abdi ipekçi'de ergin ataman'la yaşadıkları olaydan sonra onu savunanlara köpeklerini (!) salan reyizzzz dedikleri tipler, günlük hayatta karşınıza çıkmaya cesaret edemez ama cahili cühelayı, madde çekmiş tipleri oraya buraya salar.

  en kısa zamanda bitmesi dileğiyle. bu taraftar bir güruha dahil olmadan da o statta kendilerinden daha iyi atmosfer yapar hiç merak etmesinler. en uyutucu bestelerle takım öndeyken daha fazla takım ateşleyeceklerine takımı uyuttukları maçları yazmıyorum bile.
 • 6289
  zamanının hükümet partisi gibi, biz olmasak şöyle olur böyle olur diyip, etrafa korku salmaya çalışarak ayakta kalmaya çalışan biatcı gurup.

  siz olmasanız çok daha iyi olur emin olun, daha dün gibi hatırlıyorum size tezahürat için bağırdığımızı ama sizin kendinizden başka kimseyi umursamadığınızı.

  ha bi de aklımdan çıkmayan şu devre arasında stad cafesinde sıraya gitmeyip terör estirdiğiniz görüntüler var, 35 kişi olunca kolay oluyor di mi 1 2 kişiye kafa tutmak, bu mu galatasaray sevginiz, sizden olana saldırmak mı?