• 5984
  üniversite yıllarındayken içinde bulunduğum oluşum. çok samimi söylüyorum okumuş felan demeyin %95'lik kısmı beyinsizdir. hakaret etmemeliyim diyorum ama diyecek bir kelime bulamıyorum. reisleri vardır o ne derse .... reisss, b*kunu yiyeyim reissss, adamsın reisss gibi laflarla yıkama yağlama yaparlar. çoğunun bir duruşu olduğunu söyleyemem. zaten kendilerine çok tahammül edememiştim. ilk senemde uzaklaştım, pişman değilim. biat kültürünü dibine kadar yaşarlar başlarinda olan kişi ne derse o olur. bu yüzden ultraslan tribünü "cimbomun çocuğu arda turan" dese, şaşırmam doğrusu.
 • 5985
  bunları nimetten sayan kim çok merak ediyorum. deplasmanlara gitsin diye cebine 3 beş ateşlenen, bileti hazır, sucuk ekmekçiler ne zamandan beri taraftarın sesi olmuş. bu adamlar rüzgar nereye eserse oraya döner, bunların peşinden gelen, tribün kovalayan gençler ise bunların peşinden istemeden de olsa gittikleri doğrultuda sürüklenirler. öyle taraftar grubu falan değiller kimse hikaye anlatmasın alayı hayatta amacı olmayan boş tipler.
 • 5990
  ultraslan’ın zaman zaman hataları oluyor. önceden de olurdu zaten ama galatasaray için gecesini gündüzüne katıyor bu adamlar.

  ben 2009-2013 yılları arasında üniversite okurken her hafta maçlara ultraslanla birlikte gittim. evet yeri geldi bilete para verdim yeri geldi vermedim. kimseye de biat etmedim. istediğim gibi takıldım, istediğim gibi takımımı destekledim. ultraslan ekibinin içinde elbette yalakalar vardı ama büyük çoğunluğu benim gibi tek derdi galatasaray olanlardı. çoğu zaman otobüs parası vermek için harçlığımızdan keserdik sırf istanbul’a gidip galatasaray’a kavuşmak için. istanbul’a gelince de karnımızı simitle doyururduk öğrencilik hayatı malum haliyle kendimize bakamazdık. deplasmanlardan dolayı türkiye’nin dört bir yerini gezdik. takımın en kötü halinde bile kar, çamur, kış demeden takımı destekledik hepimiz. tabii birde deplasman dönüşlerinde otobüsten uykusuz bir şekilde inip direkt derse girerdik o kafayla o ses tonuyla. türlü türlü badireler atlattık yollarda. çok zordu şimdiki aklım olsa yapar mıyım bilmiyorum. yıllardır ultraslan ile hiç bir alakam yok ama çıkıp birileri bu adamlara bok atınca bana komik geliyor biraz.

  uzaktan davulun sesi güzel gelirmiş...
 • 5991
  burada herhangi bir sözlük yazarı gibi fikirlerini beyan etmekte bir beis bulunmamakla beraber, 30 milyon galatasaraylı adına açıklama yapmasından ötürü doğru ve haklı tepki alan, sıksan 150 bin üyelik taraftar oluşumu.

  benimde 2001-2010 yılları arasında aktif olarak bulunduğum bu oluşum, alpaslan dikmen' in vefatına kadar gayet seviyeli, kültür düzeyi yüksek ve tribün apaçilerini barındırmayan örnek bir oluşumdu. özellikle alpaslan dikmen' in vefatından sonra kısmen ve ali sami yen arena açılışından sonra tamamen, davul tokmaklarıyla bağırmayanları döven, kuytu köşelerde karaborsa biletlerden kazandığı tomarla parayı sayan kişilerin eline geçti.

  arena açılışında yaşananlardan sonra aynı gece, önce kendi içlerinde bu muhalifleri sindirip, tehdit ve baskılarla kültürlü ve gerçek ultras felsefesini benimseyen kişileri oluşumdan iyice arındırdılar. ayrıca o gece, vefat etmiş galatasaray başkanını aşağılayan toki başkanından jet hızıyla özür dilemiş abdürrahim albayrak' ın da muhalifler konusunda liderlere direktif verdiği de bilinir.

  gencecik, üniversiteye yeni adım atmış, kuytu köşelerde -10 derecede pankart boyayan kardeşlerimin emekleri de, sırf içerisindeki kara kişiler yüzünden hep arka planda kalmıştır.
 • 5993
  arda turanı destekleyeceklerini belirttikleri açıklama ardından galatasaray taraftarıda tamam dedi diye haberler çıkıyor. ultraslan bir taraftar topluluğudur o kadar ama bizim adımıza karar verme yetkisine sahip değil. seçim oldu da biz mi seçtik bunları da haberimiz yok.

  arda turan'ı kim bize kitlemeye çalışıyorsa, sana da 1 senelik sucuk mu verdi.
 • 5995
  galatasaray taraftarını yönlendirmek ve tepkileri azaltabilmek adına arda turan konusunda olumlu açıklamalar yapan oluşum. maalesef yaptıkları paylaşımların asıl amacını göremeyecek çok taraftarımız var. arda turan takımımıza gelirse geçmişte arda için yaptıkları göndermeli paylaşımları, sahamıza deplasmana geldiğinde ettikleri küfürleri unutup tribüne çağıracaklardır.
 • 5996
  içlerinden biriyle karşılıklı otursam 10 dk bile muhabbet edebileceğimi sanmıyorum. ancak bir gerçek var. bu adamlar olağan kongre günü toplanıp liseye yürümeseydi o sandıktan dursun özbek çıkacaktı. mustafa cengizden başkanlığı geri alacaktı.

  nasıl da umutsuzduk, ilk sandıklar açılmaya başladığında canlı yayında kulübe yakın insanlar bile nasıl şaşırıp kalmıştı çok ama çok çabuk unutuyoruz.
 • 5997
  --- alıntı ---

  yapılan tüm transferlerde olduğu gibi bu transferde de teknik direktörümüz fatih terim ve yönetimimizin ortak kararı esastır.

  gerekli değerlendirmeler yapılarak, hocamız ve yönetimimiz galatasaray için en doğru kararı verecektir.

  şayet arda turan transferi gerçekleşirse; galatasaray tribünü, alt yapısından çıkmış, kaptanlığa kadar yükselmiş oyuncusunu, yeniden galatasaray forması giydiğinde destekleyecektir.

  son olarak ortak alınacak bu karar bir an önce netliğe kavuşturulmalı, bu konu gündemden düşürülmeli, zorlu hedefe odaklanılmalı, yönetim ve hocamız arasında sorun var imajı oluşturmaya çalışan kaos simsarlarına daha fazla malzeme verilmemelidir.

  --- alıntı ---

  arda turan gelsin dememişlerdir. buradan arda gelsin dediklerini çıkarıyorsanız sizin sorununuz. gelirse destekleriz ama bir an önce netleşsin diyor adamlar. desteklemeleri arda'ya özel bir şey değil bu arada. tarık çamdal'ı alkışlamış insanlar bunlar...

  bu entry ultraslan'la galatasaray dışında hiçbir bağı olmayan bir insan tarafından yazılmıştır.
 • 5998
  9 nisan 2018 gençlerbirliği galatasaray maçı sonrası takımı karşılamaya havaalanına gitmiş oluşum. bizim takımdan önce de başakşehir ile havaalanında karşılaşıldı. arda turan da o kafile içinde yer alıyordu.

  o gün arda'ya küfürlü tezahüratta bulunan, arda bizde oynarken kimisi sinema peşinde diye besteyi söyleyen, başakşehir ile karşımızda sahaya çıkan arda'ya tepki gösterip metin oktay marşları ile ona göndermede bulunan ultraslan'a ne oldu da şimdi bize gelirse destekleriz diyor, bilmiyorum. tek bildiğim mide bulandırıcı bir işin ortasına düştük, çıkmak için de çırpınıyoruz. bakalım sonumuz ne olacak.