• 293
  stsl şampiyonunun direkt cl'ye katılmasını adaletli bulmuyorum. ülkenin en iyi takımı biziz ve bizim bile gücümüz ortada. insanlarımız brugge, salzburg, zagreb gibi takımlara "köy takımı" muamelesi yapmayı sever ama daha dün adını bilmediğim avusturya'lı bir takım gladbach'a deplasmanda 4 atmış.* zagreb gitmiş gasperini'li atalanta'ya 4 atmış.* biz bu takımlarla karşılaşsak neler olur bilemiyorum.

  açıkçası hollanda takımlarının, salzburg'un falan kalitesine bakarsak onların direkt cl'ye katılmaları daha adaletli olur gibi. gerçi sonuçlar böyle devam ederse adalet yerini bulacaktır.

  son yıllarda bildiğiniz gibi "şampiyonluk = cl gelirleri" bu yüzden kavga gürültü kopuyor bizim ligde. cl'ye direkt katılma şansını kaybedersek koç, fiko ve göksel gibi kımıl zararlılarının ahlaksız oyunları anlamsız kalır. artık saha içine odaklanır herkes.

  sadece galatasaray'ın değil ülke futbolunun gelişmesi lazım.
 • 294
  1-2 sene daha şampiyonlar ligi'ne direkt katılalım, sonra ne oluyorsa olsun dediğim puandır bu.

  elbet orta vadede düşüşe geçeceğiz. kadroyu yenilerken, gençleştirirken, doymuş oyuncuları doymamışlarla değiştirirken bir dönem sıkıntı yaşayacağız. bizim ligde böyle olur: bir takım bir dönemi domine eder, başka bir dönemde de düşüşe geçer. işte o düşüş zamanı geldiğinde -ki inşallah bu hemen gelmez, 1.'nin ön eleme oynayacağı zamanlar diğer takımlara denk gelir umarım. bu olay aradaki makası temelli açar ve dominasyon dönemi çok bekletmeden yeniden gelir diye düşünüyorum. hep diyoruz ya türkiye'nin bayern'i juventus'u olacağız diye, işte bu 1.'nin ön eleme oynayacak olması bence bu projenin önemli bir ayağıdır. şimdilik kasayı doldurmaya bakalım. gün aşırı bize sataşanlar düşünsün..