• 1614
  şaşıran ve şaşırtan yorumcu.

  --- alıntı ---

  uğur karakullukçu: uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray.

  --- alıntı ---

  "televizyonu aç, o sırada futbol yorumlamakta olan uğur karakullukçu'yu çıkar ordan, yerine o ses türkiye'de yorum yapan hadise'yi koy hiçbir şey değişmez. ama hadise'nin yerine uğur'u koy, o ses türkiye biter."

  nasıl mantık!
 • 1615
  ara sıra başlığına uğrayıp bugün hangi rakip futbolcuyu övüp yine bir kıyaslamayla karşımıza çıkmış diye baktığım yorumcudur. allah için hiç boş geçmiyor, yorumluyor ama övüyor abi adam.

  emre belözoğlu yerine selçuk inan olsaydı uefa başarısının yanından geçilmezdi yorumunu o dönem kadrosundan birine söylediğinde bile biz bir takımdık cevabı alır oturur en hafifinden ama ekranlardan sallaması ayrı güzel sanırım. yorumcusundur, medyada rüzgar değişiktir, her tarafın gönlüne girmeyi hedefliyorsundur anlarım da.
  futbol kulüpleri bazında ülkemizin en büyük başarısını bir oyuncuya bağlayıp vay efendim emre yerine x olsaydı o uefa başarısının yanından geçilmezdi demek haksızlıktır en hafif tabirle.
 • 1616
  -- alıntı ---
  "uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray."
  --- alıntı ---

  insani tarafını bir tarafa bırakıp sadece futbolcu kalitesi anlamında emre'ye "iyi futbolcu değildi" diyecek bir kişi bile bulamayız, en fanatik galatasaraylı bile bunu demez, uefa kupası yolundaki katkısı da elbet yadsınamaz (o kadrodaki diğer tüm oyuncular gibi) ancak sevgili uğur'a en basitinden yarı final rövanş maçının ikinci yarısından (45 dk) başlamak üzere final maçında arsenal'e karşı (90+30 dk uzatma =120 dk), toplamda kupaya giden yoldaki en kritik 165 dk'da emre'nin sahada olmadığı, hatta final maçında uzatmanın neredeyse tamamının arsenal gibi bir dev rakibe karşı 10 kişi ile başabaş, kıran kırana oynandığını hatırlatmam sanırım tespitinin çok gereksiz olduğunu ortaya koymak açısından yeterli olur.
  özetle, emre iyi oyuncuydu, ama bunun çok ötesinde daha iyi olan, kişilere bağlı olmayan, sistemi tıkır tıkır işleyen bir galatasaray futbol takımı vardı. buna bu gözle bakmak lazım.
  diğer oyuncuların emeklerine haksızlık ederek değil...
  (bkz: 20 nisan 2000 leeds united galatasaray maçı)
  (bkz: 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı)
 • 1619
  gerçekten suyun öteki tarafına yaranmak için yapılmış yorumları var. selçuk’u değil ömer bayramı koysan o takım yine uefa kupasını alırdı. bunlar boş laflar. o takım bir sistem takımıydı. kaldı ki o takımın en kilit oyuncusu felan değildi. ve altını çizerek söylüyorum takımdı. hadi onu geçtim prime time’larında bence selçuk daha iyiydi emre’ye göre. zaten selçuk’taki en büyük hayal kırıklığım en iyi performansını sadece 2 sene verebilmesi. yoksa şu an selçuk bambaşka anılıyor olurdu. kaç senedir kaptan kaptan deyip bu paraların verilmesinin sebebi de bu iki senelik performans. kariyer olarak da emre çok daha başarılı. ben herhangi bir galatasaraylının emre kötü diyeceğini düşünmüyorum. fakat herhangi aklı selim bir fenerlinin de uğur’un yaptığı selçuk’u emre’nin yerine koy o başarının yanından geçemezdiniz diyeceğini de düşünmüyorum. öyle bir algı oluşturuluyor ki sanki emre türkiye’nin en büyük topçusuymuş gibi. ve buna uğur karakullukçu da yardım ediyor bu şekilde. yani kötü düşünmek istemiyorum fakat son yıllardaki emre aşkı suni gibi biraz. ve uğur da bir gün twitter’da kalkıp emre selçuk kıyası yapayım da emre’yi yücelteyim dememiştir...
 • 1620
  --- alıntı ---
  "uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray."
  --- alıntı ---

  bıkmadan usanmadan saçmalamaya devam eden yorumcu. biz de emre'nin selçuk'tan çok çok daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyoruz. ancak o galatasaray ne emre ne de selçuk olmadan da uefa şampiyonu olabilirdi. orada işleyen bir sistem vardı. o sistemin sıradışı parçaları ise hagi ve hakan şükür'dü. diğerlerinin yeri çok kolay doluyordu ki final maçını emre'siz oynadık.
 • 1621
  türkiye'nin en başarılı galatasaray yorumcularından biridir.
  hâlâ şu fark anlaşılmıyor; galatasaray yorumcusu olunca sürekli galatasaray övülmez. bu adam galatasaraylı evet ancak yorum yaparken taraftarlık kimliğini bir kenara bırakıyor.

  uğur burayı okuduğunu biliyorum, sana tavsiyem bu olumsuz yorumlara kafanı takma bildiğin yolda devam et. seni fanatik, holiganlıktan gözü dönmüş emre bol gibi olmadığın için seviyoruz.
 • 1622
  https://twitter.com/...819785440071680?s=19

  verdiği örneğin yanlışlığı saha içinde başlıyor aslında.

  emre’nin yer aldığı 2000 kadrosunda orta saha 3’lüydü.
  selçuk inan’ın yer aldığı 2011-12 kadrosunda ise 2’li...

  emre, ikili orta sahalar ile başarılı olabilimiş bir oyuncu değil. bunun temel sebepleri var ama o sebeplere girmek istemiyorum. gerekte yok zaten...

  selçuk inan ise ikili orta sahalarda daha başarılı olmuş bir oyuncu. trabzonspor ve galatasaray kariyerlerine bakarsak anlarız gibi. colman - selçuk, melo-selçuk üst üste 3 şampiyonluk 5 senede 4 şampiyonluk kazandırdı.

  sneijder’in gelişi ile 3’lüye geçmek zorunda kalan galatasaray’da selçuk’un perfmonası düştü. yani elma ile elmanın kıyaslaması olsa tamam ama öyle değil...

  birini çıkarsak birini koysak mevzusu yapmakta çok adil gelmiyor bana. orta sahaların görevleri, oyun içindeki pozisyonları 10 senede çok değişti. emre’nin 3’lü orta sahalardaki kante etkisini göz ardı etmek imkansız. ama selçuk’un da 2’li orta sahalarda lampard etkisini de iki sezon üst üste özellikle göz ardı edemezsiniz.
 • 1623
  "uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray."
  şeklinde bir yorum yapmış yorumcu. genel anlamda iyi yorumcu olsada ara sıra böyle saçmalıyor. bakın 2000 senesini falan konuşmayacağım gerek görmüyorum hani 2000 senesindeki başarı taa derwall zamanında başlayan bir sürecin meyvesidir. 2000 senesinde gelen başarı komutanlığını fatih terim'in yaptığı bir takım çalışmasından gelmektedir. hagi dışında herhangi bir oyuncuyu en öne koymak yanlıştır. (ki final başında bildiğiniz üzere hagi kırmızı yedi)

  ufak bir referans
  alex de souza: "türkiye'deki en iyi oyuncu selçuk inan. benim oynadığım döneme göre en iyisi selçuk inan."

  benim diyeceğim 2011-2012 selçuk'un yerine emre'yi koyarak kıyaslamaya gerek yok. 2010-2011 selçuk'ta emre'den çok daha iyiydi. aa pardon 2010-2011 sezonunu konuşmuyorduk di mi? neden konuşmuyorduk acaba sayın karakullukçu?
 • 1627
  konuşulmak ve gündemde kalmak için herkesin karşı çıkacağı bir şey söylemek, hıncal uluç taktiğidir.

  bu çocuk yırtmak için çok çabaladı, çok uğraştı, insan üzülüyor.

  ama mesleki olarak bakacak olursak; kendisine tavsiyem, gazeteci gerçekler üstünden konuşur. varsayımlar soytarıların işidir.

  taraf ve sabah gazetelerinde çalışmış eski blog yazarı.
 • 1628
  --- alıntı ---

  "uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray."

  --- alıntı ---

  yorumlarını severek takip ediyorum ama son açıklaması ile saçmalamış olan yorumcu. ben de emre'nin selçuk'tan daha iyi olduğunu düşünüyorum lakin uefa kadrosuna emre'yi çıkarıp uğur karakullukçu'yu koysak yine şampiyon olurduk. o kadroda herkes önemliydi lakin birkaç isim dışında kimse vazgeçilmez değildi. orta sahamızda alternatif boldu. emre yoksa ümit davala vardı ergün penbe vardı. bir diğer iddiası olan 11-12'de emre selçuk'un yerinde olsaydı galatasaray yine şampiyon olurdu iddiası da sağlam temele oturmuyor. emre sakatlanmasa dahi selçuk'un o seneki sayılarına ulaşabilir miydi en basiti play off finalinde kadiköy'deki şanlı maçta emre'nin ilk yarıda kasığını tutup çıkmayacağını kim garanti edebilir. sansasyonel bir yorum yapayım derken saçmalamış. bu sefer olmamış.
 • 1629
  ikisi de orta sahada oynuyor diye karşılaştırma yapılması saçma olmuş. biri fizik gücünü öne çıkarak oynuyor diğeri pasör özelliğini. ama karşılaştırma yapalım dersek.
  99-00 sezonundaki galatasaraydaki emre yerine selçuk olsaydı da o kupa gelirdi hatta daha rahat bile olabilirdi. suat ve okan ortasahadaki fizik gücünü yüksek tutuyordu zaten. eksik olan hagi ye yardımcı olacak, top dolaşımını sağlayacak bir oyuncuydu. her maçta gol yememizi bile engelleyebilirdi o zamanlar.
  emreyi ise melo nun yanına koysak selçuk un o zamanki hücum etkisini yapacağını düşünmüyorum. mücadele ve savunma konusunda kat kat fazlasını verirdi ona da eminim.
  başka bir mevzu da 2li ve 3lu ortasaha kurgusunda iki oyuncu da farklı oyunlar oynuyor. bu da önemli.
  yorum yaparken başka niyetle karşılaştırma yapılmış bence.
  https://twitter.com/...819785440071680?s=19
 • 1630
  yeni bir hıncal uluç olur muyum diye didinen şahıs.

  "postmodern x" kişisi olma işlerinin kahvede maç izleyen sıradan bir vatandaşın futbol yorumlarıyla olmadığını anlayana kadar tepki görmeye devam edecek. fikrim var, ben böyle düşünüyorum diyerek arkası olmayan ve ezbere laflar söylerseniz elbette tepki çekersiniz.

  "selçuk inan, 2000 yılında emre belözoğlu'nun yerinde olsa uefa kupası'nın yanından geçilmezdi" son söylemi buna yakın bir şey. evet tam olarak tekniği olmayan, futbolu bilen birinin asla söylemeyeceği bir şey. öncelikle bundan 20 sene öncesinin oyunu ile kıyaslama yapmak çok yersiz. her şey değişmiş bir kere: futbolcu rolleri, sistemler, onlar bunlar... ikincisi emre ile selçuk aynı mevkinin adamları bile değil. biri sol iç, öteki göbek oyuncusu. daha daha sonra 2000 yılı takımı orta sahada üçlü oynarken, selçuk hep ikili oynamış. kanımca selçuk'u, emre yerine capone ile kıyaslasa aynı kapıya çıkacaktı. iki futbolcunun orta sahada oynuyor olmaları hemen bir kıyasa yol açıyorsa bunu yapan kişi ya futbolu bilmiyordur ya da ilgi çekmeye, konuşulmaya çalışıyordur. bunun takım versiyonu var aklıma geldi şimdi: beşiktaş*

  tüm bu söylemlerin ardından tepki görünce de darılmalar, küsmeler felan. çeşitli platformlarda hatta burada bile kendisinin söylediklerini anlamadığımızı, eğer galatasaray'ı ve futbolcularını övmezsek ona kızacağımızı söyleyen savunucuları da cabası. çünkü bizler sadece gözü dönmüş birer fanatiğiz ve koşulsuz olarak galatasaray'ı yüceltmeyen kişileri düzenli linç ediyoruz... merak etmeyin burada kendisine gösterilen tepki emre belözoğlu'nu beğenmesi değil. nereden bakarsanız 8- 9 yıllık bir emeğin, sistemi oturtmak için belki binlerce kez yapılan çalışmaların böyle umarsız ve temelsizce bir kişiye bağlanması. futbol dediğiniz şey takım oyunu. galatasaray 17 mayıs'ta halter değil kupa kaldırdı, güreş tutmadı. final maçında da emre b. oynamadı zaten unutmuş galiba.

  yazının başında da bahsettiğim gibi bir şekilde gündeme gelmeye çalışıyor artık. kendisine tavsiyem malzeme bulamayınca elma ile armut'u kıyaslayacak kadar düşmemesi. aslında açıklamaları dikkate alınmadığı gün belki de bu işleri bırakır.
 • 1631
  -- alıntı ---
  "uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray."
  --- alıntı ---

  son 2 yıldır piyasasını arttıran, galatasaraylı kimliği ile ön plana çıkan yorumcu.

  atladığımız ufak bir konu var. kendisinin bu tarz yorumlar yapması habercilik açısından önemlidir. başlık niteliğindedir bu yorumlar. yorumcunun veya yazarın reytinginin artmasına sebep olur.

  ben de emre'nin selçuk'tan daha iyi ve daha kariyerli olduğunu düşünüyorum. emre uefa kupasını aldığımızda 20 yaşındaydı. selçuk inan 20 yaşında çanakkale dardanelspor'daydı.

  uefa kadrosunda emre olmasaydı da şampiyon olurduk. türk futbol tarihinin en önemli parçaları bir araya gelmişti. bunu bilmeyecek kadar futbol cahili olduğunu düşünmüyorum kendisinin.

  uefa kupasının yanından bile geçemezdi demecinin bende uyandırdığı şey, kendisinin saygınlığı gözümde azaldı. yorumlarını takip etmeye devam ederim ama eskisi kadar ciddiye alacağımı sanmıyorum.

  bir ricam daha var. lütfen linç kültüründen uzak duralım birazcık. kimse kimseyi takip etmek, izlemek, dinlemek zorunda değil.
 • 1632
  ajandasına tarafsız spor yorumcusu kimliğini edinmeyi eklemiş. galatasaraylılığı bilindiği için, rakip takım taraftarlarının hoşuna gidecek şeyler söylemeye çalışıyor ki bu kimliğe erişsin. bugün için söyleyecek iyi bir şey olmayınca da ya yüzeysel centilmenliğe falan giriyor ya da geçmişten örnek veriyor. kabul görmek için işi abartınca da, itici, yapmacık ve kasıntı gözüküyor.

  emre-selçuk kıyaslamasında, emre iyi der geçersin, hatta tartışılmaz dersin. ama amartıp, dikkat çekmek için emre yerine selçuk olsa uefa kupasını kazanamazdı galatasaray demek yüzeysel ve lafın nereye gideceğini bildiği için ajandalı bir yorum.

  bu noktada da, futbolda o olsaydı, bu olmasaydı gibi anlamsız yorumların bir geçerliliği yok. o süreçte 1 dakika süre alan biri bile olmasa kupa olmayabilirdi. öte yandan, o takımda taffarel, hagi, hakan, popescu ve son düzlükte bülent ana parçalardı. diğerlerinden herhangi biri olmasa da muhtemelen kupa alınırdı, hepsinin üst düzey yedeği vardı, ki dönüşümlü de oynuyorlardı. kaldı ki devre arasında tugay takımdan ayrıldı. o tugay'a ihtiyaç duymayan takım, emre olmasa da kupayı alırdı.

  tugay demişken, emre'nin yüceltilmesi, türk futbol tarihinin en iyi orta sahası olarak sunulmasının sebeplerinden biri, premier ligde oynaması, diğeri de süper ligde 38 yaşına kadar oynaması. sayın uğur karakullukçu da bunu savunanlardan. en iyi türk orta saha sayılmak için bu iki kriter çok önemliyse premier ligde 38 yaşına kadar oynayan tugay'ı neden hiç konuşmuyorsunuz?

  uğur karakullukçu, galatasaray taraftarı tarafından eleştirilmesini, onur gibi kabul ederek, tarafsızlığının nişanı olarak görüyor son zamanlarda. beni en çok galatasaray taraftarı eleştiriyor, ama ben doğru bildiğimi söylüyorum diyor. biz yazdıkça, haklılığını ispat ediyor kendince. halbuki kendisinin galatasaray taraftarı arasında en popüler olduğu tarih, galatasaray'ı eleştirdiği dursun özbek zamanı. herkes kendisine hak veriyor, destekliyordu. galatasaray taraftarının geneli, kulübü başarısız olduğunda, rakibi, sistemi suçlayacak bir profilde değil. o yüzden bizim bülent uslu'muz, ahmet ercanlar'ımız yok. hayal satın almıyoruz. nasıl söylediklerin doğruyken seni destekliyorsak, cebinde ajandayla rakip takımlara koştuğunda da eleştiriyoruz.

  son olarak sana şunu söyleyim. ne yaparsan yap seni kabul etmeyecekler. geri döndüğünde de haklıysan haklı, haksızsan haksız diyeceğiz.
 • 1633
  --- alıntı ---
  "uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray."
  --- alıntı ---

  yukarıda yazılanları söylemiş ve tamamen saçmalamış yorumcudur. o başarılarda tek bir kişi vardır takımdan çekilemeyecek o da hagi'dir. onun dışında herkesin bir ikamesi vardır. bunu bir geçelim.
  asıl önemli olan nokta diğer takım taraftarlarına da hoş görünme çabası. bu çok tehlikeli ve bunu yaparken de yanlış yollara sapmakta. sonuçta kendi kariyeri ve tercihlerini kendisi yapmakta ama diğer takım taraftarına şirin gözükeceğim diye aptalca yorumlar yapmaya devam edip kendi taraftarını karşısına almayı göze alıyorsa günde birkaç defa arda turan'ın resmine baksın. bir camia veya taraftar tarafından güven kazanabilmek zordur ama o güveni kaybetmek çok kolaydır. iki laf edip kırdıklarını iki sene konuşup geri yapıştıramaz.
  ben demiyorum ki bizi körükörüne militan gibi savunsun tabi ki eleştirecek veya farklı fikirler ortaya koyacak. ama yukarıdaki gibi değil, kimseyi kandırmaya çalışmasın.
  o kızdığımız, beğenmediğimiz (ben de dahilim buna) hıncal uluç olabilmek için bile 50 yıllık meslek ve hayat tecrübesi lazım. cin olmadan adam çarpmaya kalkarsa olan kendisine olur unutulur gider...
 • 1634
  emre belozoglu hakkında söylediklerine katılıyorum ama emre kıstası sadece bizde olan emre için geçerli. newcastle'da, inter'de ya da fenerbahçe'de daha dengeli bir futbolcuya evrildi sakatlıklardan dolayı ama bizdeyken gerçekten bambaşka bir oyuncuydu. hagi'nin tedrisatından geçmişti öncelikle. deli gibi hücumu düşünüyordu. okan ve suat ile birlikte deli gibi topa da basıyordu üstelik. sakatlıklardan sonra evrimleşen emre ise sıradan ama üst düzey bir orta sahaya dönüşmüştü. yeteneklerini sergileyemiyordu artık çünkü beli kalınlaşmıştı. yani şöyle anlatayım, r9'un inter döneminde sakatlanmadan önceki haliyle özellikle real madrid formasıyla geçen dönemini düşünün. iki ronaldo da müthişti ama ilk ronaldo bambaşkaydı.
 • 1635
  kariyerinde "arda turan kompleksi" yaşayan kişi.

  arda için zamanında "psikolojik destek almalı" dediysek kendisi için de nacizane önerim destek almasıdır.

  "oldum, ben biliyorum, anlatamıyorum abi" tavırları zamanla rahatsız etmeye başlıyor.

  daha önce yayınlarda ellerini birbirine vurarak, şimdilerde de sosyal medyada kesin yargılarla...

  üstelik gerçek olmayan hatta belki kendisinin bile inanmadığı şeylerin içini doldurmak için de manasız argümanlar üretiyor.

  demiş ki:

  "selçuk'un emekli olduğu yaşta emre atletico yapıyordu".

  yaptı da noldu ? kaç sezon ,kaç maç oynadı. 10-15 maç yapıp döndü. atletico efsanesi oldu sanki.*

  ronaldinho'nun emeklilik için flamengo'ya gittiği yaşta da kevin prince boateng barca yaptı. boateng>ronaldinho mu oldu şimdi?

  veya kante'nin amelelik yaptığı yaşta emre çolak galatasaray'da oynuyordu, emre çolak>kante mi?

  yine demiş ki "emre inter yaptı global oyuncu, selçuk yerel"

  bir oyuncunun prime dönemi karşılaştırılırken bunlara bakılmaz, selçuk zaten 25-26 yaşında yani son trabzon senesi ve galatasaray'daki 2-3 senesi en verimli çağına ulaşmış.

  sonradan açılması kötü futbolcu yapmaz, luca toni, vardy kötü oyuncu mu?

  veya italya dışına çıkmayan totti, di natele yerel oyuncular mı?

  he bir de belki teklif geldi de 3-3.5 alan selçuk istemedi veya yabancı sınırı nedeniyle biz göndermedik? biliyor muyuz bu detayı?

  emre ise gidişini kendi istemişti.

  ve son olarak:

  "emre'yi çıkar selçuk'u koy uefa'nın yanından geçemezmişiz"

  ya abi hadi allah aşkına.

  sen 96-2000 kadrosunun ciddi bir sistem takımı olduğunu, kişilere bağlı olmadığını bile anlamamışsın belli ki. emre'siz arsenal'e oynamışız biz.

  yani yanında melo ile madrid'in modric'li, essien'li, khedira'lı ortasahasını sahadan silen selçuk, yanında okan-suat gibi 2 dinamo varken emre kadar verim vermeyecek öyle mi?

  emre 96-2000 arası arkasında popescu,ünsal, yanında okan-suat önünde hagi ile oynadı.

  selçuk en iyi döneminde arkasında semih ve sol kanattan devşirme riera, önünde engin baytar-emre çolak ile oynamış.

  ona rağmen neredeyse 30 gole direkt katkı vermiş.

  ts'de giray'la, serkan balcı ile barış ataş ile oynamış.

  emre kötü oyuncu demiyoruz zaten ancak objektif olacağım diye bu kadar da gerçeklikten uzaklaşmaya gerek yok.

  2010-2013 selçuk türkiye liginin en dominant yerli performanslarından biridir.

  en iyisidir, değildir tartışılır ancak emre ile arasında öyle aman aman bir fark yoktur.
 • 1636
  --- alıntı ---
  uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarının yanından geçemezdi, bence ama emre-melo ikilisiyle 2012'de yine şampiyon olurdu galatasaray.

  --- alıntı ---

  ustteki vecizenin sahibi zat-i muhterem.

  o da birsey mi? biz uefa senesinde galatasaray'in forvetlerinin attigi golleri yok sayip, tvlerde, videolarda gostermiyoruz, yok sayiyoruz ama hala ne hikmetse saf saf uefa kupamiz var diye gaza geliyoruz.
 • 1637
  "uefa senesi emre'yi çek, selçuk'u koy, galatasaray o başarısının yanından geçemezdi."

  sözlerinin şu kısmını arkadaş ortamında söylesem yemediğim küfür kalmaz, galatasaray taraftarı olmamakla ve futboldan anlamamakla yaftalanırım. fenerbahçe taraftarı babamın yanında söylesem, anneme döner "bu çocuğu biz yapamamışız, salak olmuş bu." der, evden kovar. tribünde söylesem hastanelik olurum, belki de afrikalı tabutçu abiler tarafından taşınırım. ama uğur karakullukçu söyleyince gazeteci, yorumcu, futboldan anlayan kişi falan oluyor işte.