• 1568
  kendisinin uzerine fazla gidildigini dusunuyorum.

  benim en cok gozume batan ali koc'tan bahsederken onlarca kez ali bey, ali bey, ali bey deyip durmasi ve adama surekli guzellemeler yapmasi, elestirecegi zamansa en ama en dusuk tondan elestirmesi. anliyorum medya sektorunde calisip bu kadar buyuk bir patronu elestirmek her babayigidin harci degil ancak bir yerden sonra goze batmaya basliyor.

  onun disinda besiktas hakkinda yaptigi ve gerceklesmeyen iyi futbol oynayacak tahmini bence gayet olasi bir is kazasi. bu tahmini yaptiginda besiktas galatasaray ile oynamis ve bize karsi daha iyi bir futbol oynamisti. su anda oynadigindan daha iyi bir futbol oynuyordu ve de arkasina bir ruzgar almis gibi gorunuyordu. o zaman o sekilde bir tahmin yapmasi hani cok da buyuk bir cilginlik degil veya rakibe yanlamak degil tam olarak.

  bu piyasada galatasaray yazari diyebilecegimiz kendini dinletebilen insan sayisi bir elin parmaklari kadar yok bile. hal boyleyken insanlari bir kalemde harcamamak gerekir diye dusunuyorum.
 • 1570
  çok takip ettiğim bir yorumcu değil. galatasaraylı olup olmaması, galatasaray'ın hakkını koruyup korumaması zerre kadar umurumda değil. yalnız futboldan çok anladığını düşünmüyorum. iyi niyetli olduğu, kendini geliştirmeye çalıştığı belli ama oyunu anlama konusunda eksikleri olduğunu hissediyorum onu dinlerken. bu eksikliklerini kendinden emin, iddialı bir söylemle gizlemeye çalışıyor. bir konu hakkında bir öngörüde bulunurken denk gelsem, konu çok bariz bir şey değilse, tersinin gerçekleşeceğini düşünüyorum.
 • 1571
  bugün sözlüklerde dirsek çürüten, twitter'da floodlarca analiz kasan, spor medyasının üyelerine yanlamaya çalışan, blog yazan*, podcast kaydeden, youtube kanalı açan tayfanın ulaşmak istediği yerde yıllanmış olan adam. sırf bu yüzden, "galatasaray da bugün sarı kırmızı formayla sahaya çıktı" dese bile illa ki yerden yere vuracak birileri çıkar.

  kaldı ki belhanda gibi camiayı ikiye bölmüş bir konuda taraf olmuşken gelen tepkileri ve önyargıyı çok da şaapmamak lazım...

  medya devi erman yaşar'ın da 180 derece ters çıkan bir öngörüsünden sonra dediği gibi kılıçla yaşayan kılıçla ölür...

  turkuaz medyadan ayrıldığından beridir alternatif medyada daldan dala geziyordu. bir süredir kendi youtube kanalında düzenli içerik üretiyor. sorinho, diziliş ertuğrul, yan yol gibi farklı serileri var. ligimizde forma giyen oyuncularla fifa oynadığı bir seri var. uzun yıllar ana akım medyada kaldıktan sonra bireyselliğe döndüğü bu kanal üzerinden ele alırsak kendini geliştirmeye çalışan, yenilikler deneyen biri olduğu çıkarımını yapmak yanlış olmaz kanaatimce. özellikle diziliş ertuğrul bu ülkede denenmemiş bir fikir, belgesel niteliğinde bile sayılabilir...

  genel anlamda eleştirirsek iki temel eksiği var.

  birincisi mizaç itibarı ile biraz sakin. amigo yazar münazarası ortamlarda çok feci dayak yemesi olası ki yiyor da zaten. yine de verilen görev icabı deniyor ama hiç o işlerin adamı değil. fazla inatlaşmaya girmiyor, konuyu değiştirmeye çalışıyor. bu da taraftarda takımını ezdiren yorumcu gibi bir algıya yol açıyor...

  ikincisi oyunu yorumlama yeteneği ve öngörüleri bilgi dağarcığı kadar iyi değil. çok ciddi bir bilgi dağarcığı var, hatıratı var. gerçek bir futbolsever ve taraftar, bunu da her haliyle belli ediyor. yaşadığın, izlediğin, okuduğun şeyi zaten bilirsin ve eminsindir. ancak aynı eminliği öngörü yaparken hep bir acaba vardır işin içinde. o derece emin olmak mümkün değildir. konuşurken/yazarken ağırlığı özellikle öngörü tarafına verdiğinde ve ısrar ettiğinde bazen güç durumlara düşüyor.

  bu arada dünyanın en iyi frikikçisine pirlo dersen okkalı bir puu yersin abi, darılmacak yok :)
 • 1572
  galatasaray sözlük yazarları tarafından anlamsızca ve biraz kıskançlıkla eleştirildiğini düşündüğüm spor yorumcusu.

  futbol yorumlarını sevmeyebilir, hayat görüşünü eleştirebilirsiniz anlarım ama her yaptığı yorum sonrası başlığı altına bir şeyler yazmak da bana mantıklı gelmiyor. pek çok kişi istiyor ki benim gibi düşünsün benim gibi konuşsun ama böyle bir şeyin mümkün olmadığını görmüyor.
 • 1573
  kendisinden çok haz etmem. bazen popülist olmamak, bazen de galatasaraylı kimliği yapışmaması için saçmalıyor fakat mevcut durumda şampiyonluk şansımızı %5 olarak görmesi normal, ben de öyle görüyorum.
  yalnız ben şampiyon olacağımıza da inanıyorum. 33. haftada %5, %100 olur.
  unutmayın 2000 de avrupalı bahisçiler uefa kupası'ni alma ihtimalimizi 0,004 (binde dört) olarak görüyorlardı.
  burası galatasaray kardeş.
 • 1576
  bahsedilen hastalığa yakalanamamış spor yorumcusu. piyasada ekranda kalan şovmen spor yazarlarına benzemediği için eleştirilmekte. yani galatasaray bu sene de eleştirilmeyecekse acaba hangi sene eleştirilecek merak ediyorum.

  verdiği % 5'lik şampiyonluk oranı fazla bile ama güçlü bir camia olduğumuzdan, pes etmeyecek bir hocamız olduğundan ve tabii rakiplerimizin sık puan kaybı yaşadığı sezon örnekleri olduğundan kimse bu ihtimali vermek istemiyor. son 2 seneden farklı olarak bu sene önümüzde 5 tane takım olması ve önümüzdeki 5 takımın da bizden daha iyi oynaması sorunu var. geçen sezon tek rakip ile yarışıyorduk ve rakibimizin bizden daha iyi bir oyunu yoktu, son düzlüğe girdiklerinde de evinde rize, sivas, göztepe, erzurum gibi takımlara puan kaybetmişlerdi. bu sene o rakibimiz sahada daha iyi hücum eden bir takım oldu ve üstüne üstlük kadro kalitesine göre sahada inanılmaz şeyler yapan 2 takım daha var (ne sivas ne de trabzon kadro kalitesi olarak başakşehir, fener yahut bizden üstün). 2019-2020 sezonu için her takımı ayrı ayrı değerlendirdiğim uzunca bir entry yazmaya çalışıyorum, alanya, trabzon ve fenerbahçe'ye orada daha detaylı değineceğim ancak bu 3 takım da bizden daha planlı ve iyi bir oyun oynuyor. üstelik 2 tanesi saha dışında da kaos yaşarken.

  velhasıl karakullukçu'nun verdiği şampiyonluk oranından daha düşük bir ihtimal veriyorum ben. tek ümidim bu kadar pahalıya kurulan kadronun eninde sonunda şampiyonlar ligi potasına kendini atması ve bundan sonraki senelerde geçtiğimiz yaz dönemindeki hatalara düşülmemesi. aksi halde şu an beşiktaş ne yaşıyorsa birebir onu yaşayacağız ve uzun bir süre toparlayamayacağız.
 • 1577
  (bkz: adem ljajic/@xax)
  ha galatasaray'a dair olan %5 şampiyonluk şansına gelirsek denilebilecek tek laf; "adam haklı beyler." gerçekçi olalım, takım çok kötü top oynuyor, sene başından beri 2-0 dahi öne geçilen maçlarda ne maçı kopartabiliyor, ne de skoru tutabiliyoruz. bunu söyledi diye adama kızmanın manası yok.
  2. yarı kurulan kadro sene başında kurulmuş olsaydı ve hatta puan farkı yine böyle olsaydı belki o %5 ihtimal daha yüksek olurdu ama takım iyi değil. inancımızı tabii ki yitirmeyeceğiz ama ne yapıp edip ligi bizi şampiyonlar ligi'ne sokabilecek bir noktada bitirmemiz lazım. 3.'lük bile bize bu kapıyı açabilir çünkü sezon sonunda uefa sopası birkaç takımı yoklayacakmış gibi geliyor.

  bence esas mesele yukarıda bakınızını verdiğim tipteki yorumlarıdır.
 • 1578
  --- alıntı ---

  ajax'ın babel'i kiralarken bedeli galatasaray'a ödeyip babel'in maaşını direkt kendisinin vermemesi doğrudan ajax'ın çıkarına... adamlar hollanda'ya ödeyeceği vergiden kurtuluyor. bu transfer "galatasaray'ın gönlü olsun diye" değil, doğrudan ajax'ın maddi çıkarları gereği böyle.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1216068028254822400

  bu açıklaması bile bence objektif olmaya çalışırken yanlış yola girdiğinin göstergesidir. gs fpp'den dolayı kaynak yaratmak zorunda olduğu bir dönemde kaynak yaratıyor ama bu ajax başarısı diye anlatılıyor. tabii canım, hatta gs öğle yemeğinde daha az yemek yiyen babel yerine onyekuru'yu aldığı için günde 3 lira zarar edecek!
 • 1579
  kendisine haksızlık yapıldığını düşündüğüm yorumcu. bizlerin arasından geldiği için hep kendisinden taraf olmasını bekliyoruz fakat kendisi gazeteci olduğu için tarafsız yorumlar yapıyor ve bu taraftarların hoşuna gitmiyor doğal olarak. kahve muhabbeti yerine maç ve oyuncu analizleri yaparak, benim gözümde türkiye'de spor gazeteciliği tarzını değiştiren insanlardan biridir.
 • 1581
  adam kendince tahmin yürütmüş ve şampiyonluk şansımızı %5 gördüğünü söylemiş. birinci ile aranda 10 puan var. 6. sıradasın ve diğer büyük rakipler senden daha yakın. konya, başakşehir, fenerbahçe ve sivas deplasmanımız var. son iki yılda deplasmanlardaki halimize bakarsak oldukça mantıklı konuşmuş. şu 4 maçı kazanırsak biz şampiyon oluruz, kaybedersek ilk 3 dahi zor.
 • 1582
  --- alıntı ---

  ajax'ın babel'i kiralarken bedeli galatasaray'a ödeyip babel'in maaşını direkt kendisinin vermemesi doğrudan ajax'ın çıkarına... adamlar hollanda'ya ödeyeceği vergiden kurtuluyor. bu transfer "galatasaray'ın gönlü olsun diye" değil, doğrudan ajax'ın maddi çıkarları gereği böyle.

  --- alıntı ---

  adam baya baya galatasaraylılık yapıp sırf bir kiralama için galatasaray'ı dolandırıcı ilan eden sapık zihinlere teknik, somut bir cevap üretip yayınlarında söylemiş. bunu "galatasaray'ın başarısını ajax'a yazmak" olarak okumak ancak galatasaray sözlük'te olur. ılgaz çınar bunu birebir söylese muhtemelen burada alkış tufanı kopar. uğur'a dair sapıtan algının ne boyutlara geldiğini bu örnek gösteriyor zaten.

  belli ki bu adam emre bol, ahmet ercanlar, turgay demir gibi bir sınıfın galatasaray temsilcisi olmak istemiyor. bunu istememesi "galatasaray'ı ezdirmesi" anlamına gelmiyor.

  mehmet demirkol kırk yılda bir fenerbahçelilik yapar ama kredisini öyle bir yerde kullanarak yapar ki algıyı kırıp avantaj sağlar. uğur karakullukçu bunun galatasaraylı versiyonu niye olmasın? niye illa kendi emre bolumuzu, ahmet ercanlarımızı arıyoruz? bırakın da bir tane demirkol, meleke seviyesi adamımız olsun.

  ayrıca şansımız az şampiyonlukta şu anda, ne desin adam, çok mu desin? bildiğim kadarıyla her maçımıza giden bir adam. senin benim kadar sevinir bu zor durumu aşıp şampiyon olursak, merak etmeyin.
 • 1583
  ulke olarak hafizamizin ne kadar zayif oldugunun kanitlarindan.
  yabanci tweetleri kaynak vermeden paylasan dolayisiyla calan, yakalaninca ozur bile dilemeyen hatta uste cikan, 24 aylik koca cinar besiktas'in dunyada taninirlikta galatasaray'in onune gectigini falan savunacak kadar ve bunu da youtube kanallarinin izlenme sayilarina dayandiracak kadar cahil ve bu ustun ozellikleriyle televizyonlarda falan takilip uzerine para kazanabilecek kadar da sansli bir insan.
  gerci bizde boyle hafiza oldugu surece ve yalancilara penetrasyon icerikli cezalar gelmedigi surece daha cok takipci kasar, para kazanir.

  bundan hayir ve gercek gazetecilik bekleyenlere cok uzuluyorum :)
  n'aptin ugur? erzurum'da izleniyor mu besiktas'in youtube kanali?
 • 1584
  uzun zamandır transfer haberi olmadığı için sözlükteki arkadaşların saracak konu aradığı yorumcudur. buradaki herkes istiyor ki, tüm yorumcular tuttuğu takıma göre yorum yapsın, sürekli galatasaray'ı övsün, bu sene kesin galatasaray şampiyon olacak desin falan. arkadaşlar matematik denen bir kavram var, şu an ligde altıncı sıradayız, geçmemiz gereken 5 takım var ve bunun zorluğunun hepimiz farkındayız değil mi? yüzde 5 olmasa da maksimum yüzde 10'dur şu an şansımız. sivasspor'un şansı matematiksel olarak yüzde 50 civarındadır mesela. ben de bizim şampiyon olacağımıza inanıyorum ama inanç ve bilim karıştırılmaması gereken kavramlar ve bir yorumcudan inançlarına göre konuşmasını beklemek o insana büyük haksızlık olur. hem emre bol'u holigan diye eleştir, hem de uğurdan aynı tavrı bekle.