• 1475
  önden edit: link'e tıklayarak açın. sayfada izle yapınca baştan başlatıyor çünkü.

  https://youtu.be/RqH7RgQjXzA?t=447

  ali ece'nin duvardan duvara vurduğu spor yorumcusu. bilmiyorsan konuşmayacaksın kardeşim. "iyinci inirmiyi itik bilmiyirim bir gizitici ilirik". ali ece de üstüne üstüne gidince iyice sersemlemiş. helal olsun valla ali ece'ye. foyasını çıkarmış ortaya. resmen "boş konuşuyorsun uğur" demiş.

  ekleme:

  efendim anlaşılamamış ne olduğu. anlatalım bilal'e anlatır gibi:

  konuşma esnasında uğur "nzonzi bence galatasaray'ın ihtiyacı değil" demeye getiriyor. bu sırada ali ece giriyor lafa "peki sana göre kimdir galatasaray'in ihtiyacı?" diyor. ondan sonra uğur karakullukçu "hmmm, şey güzel soru" diyor. bilmiyor çünkü. ancak adı geçen oyuncuları biliyor sadece. ali ece de farkında durumun zaten. "ee şey gündemde olanlardan" filan derken ali ece bir kez daha vuruyor "gündemde olanlardan değil senin aklında kim var?" diyor. "eee şey wanyama" filan diye kıvırıyor. sonra da "gazeteci olarak oyuncu önermeyi etik bulmuyorum" filan diye kıvırmaya çalışıyor. ali ece bir kroşe daha indiriyor "sen gazetecisin yahu tanıdığın tek menajer football manager" diyor. uğur nakavt. "yok geçen bir menajer gelmiş yanıma da ehehe ben yönetici sandım" diye işi komikliğe vurmaya çalışıyor.

  eğer uğur'un kendisi, kardeşi ya da babası değilseniz buradaki olay oldukça açık bana göre. uğur karakullukçu içi tamamen boş konuşan bir yorumcu. senden, benden bir farkı yok. senden, benden fazla futbolcu tanımıyor. sadece konuşuyor. boş konuşuyor nzonzi'nin kaç maçını izlemiş acaba? "uzun, yaşlı tamam ağırdır o zaman" gibi bir öngörüyle sanki çok biliyormuş gibi saydırıyor. insanlar da inanıyor.

  ekleme 2:

  hala daha "nzonzi vb" diyen var. pea be kardeşim. konu nzonzi filan değil. ismin önemi yok. "ben çık bilirim, her şeyi bilirim, bir ben bilirim" diye ahkam keserken ilk soruda elin ayağın karışırsa dalga geçerler. bizim ülkede vasat övücülük kadar çok az şey var. "ben şöyle gazeteciyim, böyle futbol bilirim" diyorsan hakkını vereceksin. elbette senin benim kadar olmayacak kardeşim bilgi seviyesi. futbolun ya da en azından sporun içinden çıkmadıysan, çalışacaksın. benden farklı bir şey söyleyemeyen adamı neden izleyeyim ben? neymiş efendim ali eceler, uğur melekeler, mehmet demirkollar seviyesine gelişmiş. yavaş gelsin de saçı başı dağılmasın. oturduğu yerden tweet atmakla olmaz. hadi aklına isim gelmedi ki işin bu, hadi diyelim o an nutkun tutuldu. tarif et kardeşim. tarif de edemiyor. bilmiyor çünkü. ezber kalıplar, ezber kelimeler... "ihtiyacı olmayan..." vs. birisi "nedir ihtiyacı peki?" dedi mi "ohhhmm güzel soru". bırakın allah aşkına.
 • 1477
  24 saat boyunca sürekli bir şeyler mi içiyor bu adam? bir şey içmeden duramıyor mu? 10 dakikalık bir programda ağzını şapırta şapırta bıyıklarını sile sile şu damacanadan bozma kupayla birşeyler içme be kardeşim. azıcık işine saygın olsun. susarsın anlarım bir bardak suyu kana kana içersin, bu yudum yudum bi o kupadan, bi öbür kupadan her laf arası tıkınıyosun, yaptığın yoruma odaklan.
  bilmediği bir soru gelince de hemen kupaya sarılıp soruyu duymamazlığa veriyor.
 • 1479
  hangi duvara vurulduğunu göremediğim yorumcu. ben de nzonzi transferini ilk duyduğumda ağır olduğu ve dinamik olmadığından seri & belhanda orta sahasında, onları tamamlayan oyuncu olmadığını söylemiş ve ilk defa ofsaytlanmanın tadına varmıştım. (bkz: steven nzonzi/#2730892) bu demek değil ki nzonzi kötü transfer, farklı taktiklerde yararlı olamaz.

  edit: uğur'un yorumculuğunu da hiç beğenmem orası ayrı mesele
 • 1480
  youtube uzerinden yayinlanan vole sayfasinda diger yorumcular ile beraber program yapan futbol yorumcusu

  kendisi, ali ece ve volede calisanlarin hepsi icin soyleyecek sozum, iyi varlar ve iyi ki beraber program yapiyorlar...
  memleketin boyle adamlara ihtiyaci var, biktik sarlatanlardan...

  not: gozuken o ki cok iyi arkadaslar, ali ece ugurun gencligine, arada kikirdamalarina alinmiyor, ugur da ali ecenin ani patlamalarinda guzel sakinlestiriyor.
  oyle laf sokmali, ders vermeli, bilgi taslamali bir durumlari oldugunu dusunmuyorum...
 • 1481
  ali ece‘nin sevdigi oyuncuyu ovmede sinir tanimadigi dusunulurse nzonzi’nin sisteme uymayacagini dusunen ugur’un ustune gitmesi normal. ugur duzgunce galatasaray’in bu sene oynamak istedigi sisteme nzonzi’nin niye uymayacagini, yerine nasil bir oyuncu alinsa daha iyi olacagini anlatmis. adam scout mu o an cikarip laptopindan bahsettigi tarzda oyuncularin oldugu liste koysun masaya.

  ayrica ali ece goran pandev transfer edildiginde amansizca oyle bir ovmustu ki acaba bilmedigimiz baska bir pandev mi var diye dusunmustum. hikayenin sonunu ise biliyoruz. ali ece sevdigimiz bir abimiz ama biraz duygusal bakar.
 • 1482
  azalarak bitmekte olduğunu düşüdüğüm yorumcu. kendisini severim ama aspor'dan ayrıldığında beri kendisini tvlerde hiçbir şekilde görmüyoruz. arada başka kanallara da bağlanıyordu telefonla falan ama şimdi hiçbir yerde yok. yokolup gitmesini istemediğim yorumcu. çünkü galatasaraylı yorumcu sayısı her geçen gün azalıyor ülkemizdeki tvlerde. inşallah kendisi yokolup gitmez.
 • 1483
  bir şey konuşsa da linç etsek diye bekleyen bir anti kesim oluşmuş kendisine karşı.
  benim şahsi kanaatim zaten futbol yorumculuğu boş iş. oturup bunu saatlerce dinleyenler, yorumcular arasından kendisine taraf seçenler de boşa vakit harcıyor. maçlar bittikten sonra oturup o maç hakkında saatlerce analiz yapınca maçın sonucuna bir etkisi oluyor mu? maçı zaten izlemiş futbolseverlere bir katkısı var mı? maçı oynayan takımların hocaları açıp bu yorumcuları izleyip buna göre taktik falan belirliyorlar mı? a spor, beyaz futbol türevi programlar zaten futbolla alakasız freak showlar. kariyerinde 5 maç olan futbolcu eskileri fatih terim'e, şenol güneş'e falan oturup şunu şurda oynat diye akıl veriyor. çok aklınız varsa pro lisans alın, takım çalıştırın.
  konu dağılmasın. uğur da bunca boş konuşan insan arasında en azından futbol konusunda bilgisi, her takıma saygısı olan biri olarak var olma mücadelesi verdi. algı oluşturmak için tv ekranlarından nefret pompalamayan biri. görüşleri doğrudur, yanlıştır. onu bilemem. futbolda mutlak doğruya kim karar veriyor da onu referans edinip uğur'un sözleri yanlış olarak kabul ediliyor onu da bilemem. ekranlarda göremiyoruz, eriyor, bitiyor diye seviniyorsunuz. herkes biliyor ki yerel seçim sürecinde susmayanlar safına katıldığı için ekranlara çıkamıyor. rasim ozan kütahyalı kadar futbol bilmediği için değil.