• 4
  şampiyonlar liginin resmen kurtlar sofrasına dönüştüğü sezondur.

  1997-98 sezonu başına kadar sadece ülkesini şampiyon tamamlayan takımlar ve en son kupayı kazanan takım kupa 1'e katılabiliyordu. bu yüzden; bir ülkeden en fazla iki takım katılabiliyordu. 1997-98 itibariyle ilk 8 ülkenin ikincileri de alınmaya başlandı ve takım sayısı 24'e çıkarıldı. 1997-98 ve 1998-99 sezonları bu şekilde oynandı.

  1999-2000 sezonundan itibaren ise ilk 3 sıradaki ülkelerden dört, 4-6. sıradaki ülkelerden üç, 7 - 15. sıradaki ülkelerden 2, diğer kalan ülkelerden ise 1 takım alınmaya başlandı, gruplarda mücadele eden takım sayısı ise 32'ye çıkarıldı. gereksiz hale gelen kupa galipleri kupası da kaldırıldı.

  ve bu reformla, gerçek mücadele başlamış oldu. uefa şampiyonlar ligi bu şekilde, zamanla dünya kupasını bile geride bırakarak, tüm dünyanın ilgiyle izlediği 1 numaralı spor organizasyonu haline geldi.
 • 5
  iki mühim maçımızı doğan yıldız (bkz: #2578859) anlatmıştı; yüreğinde vardı, bişeyler olacak diyordu ve işte onlar oldu. :)

  bizim maçlar oynanırken, aynı dakikalarda oynanan maçların skoru hakkında bilgi verilmezdi. sabri ugan, "şu dakikalarda oynanmakta olan xspor - yspor maçı da büyük çekişmeye sahne oluyor, bu maçın hemen ardından izleyebilirsiniz" derdi. oturur gece yarısına kadar o maçı bekler, sonra banttan izlerdik, bir bakmışız ki çekişme falan yok, 0-0 bitmiş.

  neyse ki pringles eşliğinde star gazetesi çıktı da, sayfa sayfa spor bölümüyle maçları izlemiş kadar olduk. :)