• 1288
    premier lig, la liga, serie a gibi liglerin 4. sırasındaki takımlar bile gidebiliyor diyerek eleştirilmesi son derece saçma olan turnuva. o liglerin 4. olan takımları bile şampiyonlar ligi'ni kazanabilecek güçte oldukları için bu turnuvaya alınıyorlar. her ülkenin şampiyon olan takımını alacak olsalar kupayı her sene ispanya ya da almanya ligi şampiyonu bayern münih kazanırdı. premier ligi takımları o zorlu tempodaki liglerini bir kenara bırakıp bu kupaya motive olamazlardı bir kere. bu turnuvaya katılmak için şampiyon olmak gerekli olacaktı çünkü ve bunu yapmak için cl'den feragat etmek zorunda olacaklardı. ironik. katılmak için çabaladıkları turnuvaya motive olamıyorlar çünkü ertesi sene tekrar katılmak için çok zorlu bir ligde tekrar şampiyon olmak zorundalar. bunun için de şampiyonlar ligi'ni bir kenara bırakmak zorundalar. o zaman neyin mücadelesini verecekler?

    barcelona'nın ya da atletico'nun kazanacağı bir ispanya ligi düşünün. real madrid'in katılamadığı şampiyonlar ligi mi olur?
    sadece kendi liglerinde şampiyon olan takımların katılacağı bir turnuva bu kadar gelir de getirmez üstelik. şu anda bu turnuvanın ciddi bir gelir kazandırması tamamıyla saydığım avrupa ülkelerindeki rekabetçi takımların bu lige katılımıyla alakalı. yoksa kim sallar kızılyıldız'ı, israil takımını ya da mevcut haliyle herhangi bir türk takımını?
    zaten gelecek yıllarda uygulanacak yeni konseptle beraber bu turnuvanın belli liglerdeki takımlara daha fazla torpil geçeceğini göreceksiniz. öyle olmak zorunda çünkü. kimse kalitesiz takımlar izlemek istemez. şampiyonlar ligi'nin en önemli artısı her ülkenin takımına katılım şansı vermesi. bunu değerlendirip değerlendirememek o takımların elinde.
    farklı liglerdeki takımların bütçe farklarının olması şampiyonlar ligi turnuvasının sebep olduğu ya da değiştirebileceği bir şey değil. dolayısıyla bu adaletsizliği çözecek olan bu turnuvanın kendisi değil. bu konuda eleştirilmesi de mantıksız.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!