• 1161
  11 aralık 2019 paris saint germain galatasaray maçı ile 2019-2020 sezonu'nda grup aşamasında veda edeceğimiz turnuva.

  bugün biraz hüzünlüyüm, çünkü (bkz: uefa şampiyonlar ligi 2018-2019 sezonu) sonrası bu sezon da bizim için hayal kırıklığı oldu. yakın gelecekte ise kendi ligimizde şampiyon olsak dahi ön elemede elenip grup aşamasına bile katılamama ihtimali belirmiş durumda... ama şunu hiçbir zaman unutmamalıyız:

  2000 sonrası doğan nesil çoğunlukla bunun bilincinde olmasa da bizim için "vaadedilmiş topraklar" bu turnuvayı kazanmaktır. bizden sonraki nesillere aktaracağımız ülkümüz de budur. bundan 23 sene önce parc des princes'te biz vardık; 18 sene önce de aynı stadyumda kanlar içinde sahaya girerek canını kurtarmaya çalışan da bizdendi; bu akşam da varız. kısacası kendi ligimizde biz adı geçenlerin pek çoğuyla rakip bile değiliz, aynı şeyleri hiç yaşamadık, aynı yoldan yürümedik, aynı yollardan geçmedik.

  kulüp efsanesi teknik direktörümüz, altyapıdaki 15 yaşındaki futbolcu kardeşimiz, mahalledeki fanatik berber, kalp rahatsızlığından dolayı maç izleyemeyen üst kattaki memur emeklisi amca, gece vardiyasında çalıştığı için maçları komple izleyemeyen fabrika işçisi, takım tökezleyince ofiste dalga geçilen iş kadını, deplasman kaçırmayan tribüncüler, her sezon kombine alsa da derbiler dışında sadece avrupa maçlarına giden profiller, galatasaray sözlük kullanıcıları ve daha nice galatasaraylı bilir ki:

  bizim bir hayalimiz var ve eminim ki bu sadece bir hayal olarak kalmayacak. ali sami yen'den miras bu kolektif bilinç var oldukça mücadele edeceğiz.

  bir sonraki sezonda görüşmek üzere...