• 951
  aldığımız cezadan memnun olmayan arkadaşlar için çok basit bir şekilde anlatacağım futbolun en büyük organizasyonlarından biri.

  avrupa'dan men yeseydik, muhtemelen batmış kadar olacaktık.

  artan şampiyonlar ligi gelirleriyle birlikte, ilk etapta bize kesilen 6 milyon euroluk ceza zaten gruplarda alacağımız 2 galibiyet parası ile eşdeğer.

  onun dışında daha bu işin yayın geliri var, maç günü stat gelirleri var, gruplardan çıkarsak alacağımız ekstra bonuslar var.

  ayrıca en önemlisi, uefa'nın bu sezon yürürlüğe koyduğu son 10 yıl içindeki başarı katsayımızdan da belli ölçüde bir para alacağız.

  sonuçta finansal açıdan kötü bir durumdaydık, önümüzdeki sene şampiyon olup yine şampiyonlar ligi'ne katılırsak doğru bir yönetimle fazla problemimiz kalmaz diye düşünüyorum.
 • 952
  evet bu organizasyon hakkında artık herkes "25 oyuncu yazmak zorundasın, 4 ü altyapıdan yetişmek zorunda, 4 ü türk olamak zorunda" tabusunu yıktı. yani herkes 25 yerine alt yapı oyuncularını yazmayıp 21 kişilik kadro gönderilebileceğini biliyor. ancak 13 haziran 2018 uefa'nın galatasaray kararı açıklandıktan sonra içime bir kurt düştü. benim anladığım biz yine bu 21 kişilik kota cezazsını 4 tane altyapıdan yetişmiş adam yazmayarak aşabiliriz. hatta bu ceza değil ödül olur. ama diğer taraftan "lan yoksa bize ceza geldi biz 21 kişilik kadro üzerinden mi değerlendirileceğiz" diye düşündüm. yani umarım bize "altyapıdan adam yazmıyorsan 17 kişi yazabilirsin" gibi bir şey söylemezler. değil mi lan? bu konu hakkında kesin bir bilgisi olan varsa ve bilgilendirirse sevinirim.