• 872
  katılım ile ilgili yapılan yeni düzenleme bence liglerin son 5 6 haftasını öldürdü, dahası şans oyunlarını da çok manipüle edilebilir hale getirdi bana kalırsa.

  şimdi yeni düzenlemeye göre ingiltere, italya, almanya ve ispanya liginde ilk dörde giren takımlar direkt şampiyonlar ligine gidiyor. bu liglerden italya hariç hepsinde(aslında italya' da da artık belli) şampiyon belli.

  şimdi en önemli 2 lige bakalım;

  ispanya ligi; dördüncü ile beşinci arasında puan farkı 13 ve ligin bitimine daha 6 hafta var.(ilk dört sıradaki takımlar için lig bitti bu durumda)

  ingiltere ligi; dördüncü ile beşinci arasında 7 puan fark var ve ligin bitmesine 4 hafta var. (ilk üç sıradaki takımlar için lig bitti)

  bu şartlar altında bu takımlar kötü niyetli olmasalar dahi oyuncularının lig maçlarına motive olması için hiçbir sebep kalmadı artık. nitekim bu hafta manchester united lig sonuncusuna kendi sahasında 1-0 mağlup oldu. aynı manchester united için eğer 2. olmak ile 3. olmak arasında bir fark olsaydı eminim hem daha zevkli bir maç olurdu hem de birçok iddia oyuncusu şu an united' a sövmüyor olurdu. naçizane bir tavsiye olarak bu dönemde bu nüansı unutmadan iddia oynayın ya da tam tersi bu tarz maçlarda sürpriz kovalayın.