• 921
  fenerbahçe için verdikleri "+ bütçe" kararı manüplasyona açık karar. hatta acelece verilmiş ve hile yapmak isteyenin ekmeğine yağ sürer seviyesinde neredeyse.

  (bkz: sponsor desteği ile transfer yapmak) işini arşa çıkartır bu karar.

  garip garip arap klüplerini, hasan aliye, valbuenaya veya alper potuk'a 10 milyon+ bonservis verdiğine şahit olabiliriz.

  bu sayede hem çöplerden kurtulursunuz hem de yasağı delmiş olursunuz. iyi alışverişler.
 • 923
  hukuk ve adalet kavramının, siyaset ve para kavramına dönüştüğü kurum. niyetinin iyi ya da kötü olduğu, alacağı rüşvete göre değişen müthiş insanlar. şike yaptığınızda belli meblağları bu arkadaşların cebine sıkıştırırsanız içişlerinize karışmazlar. ancak gerekli mamayı alamazlarsa kulübünüzün hangi oyuncuyu ne kadara sattığıyla bile ilgilenirler. tek yaptıkları siyaset. bir gün başkaları gelecek ve yaptıkları reklam anlaşmalarının hesabını verecekler merak etmeyin.
 • 924
  fener'e verdikleri cezacıktan sonra bizim de mutlaka banka yapılandırmasını öne sürerek bonservis kısıtlamamızı kaldırmasını talep etmemiz gereken kurumdur. bu ne yahu? böyle rezillik mi olur arkadaş? haydi bonservisli oyuncu satışı işlerindeki numaralara ses etmiyor uefa, anladık. ama fener'e 1 milyon € ceza vermek nedir? adamlar resmen "uefa'yı tanımayacağız" dedi, buna rağmen bizimkinden bile düşük ceza verdiler adamlara.
 • 925
  fenerbahçe hakkında +bütçe falan gibi bir karar vermemiştir. tercümede sıkıntı olmuş ise bilemem. muğlak bir durum falan da yok ortada. transfer gelir/gider dengesi pozitif olmaz ise oyuncu kaydedemez demişler işte.

  https://www.uefa.com/.../newsid=2616917.html

  aynısı bizde de var zaten.

  yani burada problem, men edilmeleri ya da ağır bir ceza almaları gerekirken almamış olmaları. yani zaten ffp'ye uymadıkları için imzalamış oldukları protokole de uymamışlar, ona rağmen amaan boşver demişler gibi olmuş. bizim en azından geçen sezonki durumumuzda imzalanmış bir protokolümüz yoktu. biz fenerbahçe'nin şu anda yaşadığı durumu 2016'da yaşadık ve direk men edildik. tartışılacaksa bu tartışılsın.

  yoksa +bütçe muğlak falan diye bir durum yok yani ortada.