• 572
  sosyal medya platformu. tam bir beyin uyuşturma işlevi görüyor. tıpkı, instagram reels, tiktok vb. gibi.
  sadece futbol haberlerini takip etmek için kullanırken bile kim ne yazmış diye sürekli uygulamaya girmek zorunda hissediyorsunuz. boşu boşuna ilgilenmediğiniz konularda bile beyninizi uyarıcılarla meşgul ediyorsunuz. beyin sağlığı için sosyal medya uygulamalarından kurtulmak gerekiyor. naçizane tavsiyem: bütün sosyal medya uygulamalarından kurtulmak ve kendi hayatımıza odaklanmak.
 • 573
  bir tane bile sosyal medya hesabım yok. ama sadece bir tanesini kullanmama hakkım olsa kesinlikle twitter'ı seçerdim. instagram tikican gece kulübü, tiktok pavyonsa (iç anadolu pavyonu ama), twitter gerginliğin ve kuru gürültünün bitmediği mahalle kahvehanesi gibi. daha başka bir ifadeyle geniş çaplı ekşi sözlük gibi.

  tam bir yoruma kızacak oluyorsun, altına yazılan yorumları okuyunca daha dibe iniyorsun. dipsiz kuyu resmen.

  aslında suçları yok sadece yaşadığınız toplumun bir yansıması ama insanın sinirlerini bozmadan bu ortamda kalabilmesi gerçekten olası değil. mevcut haliyle bu mecradan para kazanmak da bence çok olası değil, zira bot hesap oranı çok fazla elon kardeşimizin elinde patlamasına sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın