• 109
  ben bu sözlükte önce kral ilan edilip sonra teneke bağlanılıp gönderilen ne kadar topçu gelip geçtiyse çoğunun zaafiyetlerini ilk görenlerden oldum ve daha kral oldukları gün ofsaytlanma pahasına yazdım. benim ciddi ciddi katkı vereceğini düşündüğümü ve arda turan’ı istediğimi düşünüyorsanız komiksinizdir.

  benim derdim arda turanla değil, sizin bu şımarıklığınızla, kibiriniz ve egonuzla tam olarak.

  biri geliyor hayır o galatasaraylı olamaz. ulan galatasaraylılığı tekeline mi aldın?

  öbürü geliyor sen ben yapsak şimdi hapisteydik. hakim mi oldunuz başınıza? değildik kardeşim. belki 2 sene değil 2.5 sene ceza alırdık. ama bizim de ertelenirdi cezamız. güvenliğe kafa ararak silahla hastaneye giren ve hapis yatmayan adam biliyorum ben.

  başka biri geliyor taciz suçlamadının balon çıkıp arda’nın beraat ettiğini bile bile evli kadını taciz etti diyor. sırf nefret körüklemek için yargı karşısında bağlayıcılığı olan entry giriyor. çünkü aslında o da biliyor galatasaraylı değil dediği arda’nın galatasaray taraftarını mahkemeye vermeyecek kadar iyi bir galatasaraylı olduğunu.

  başka biri çıkıyor ben de galatasaraylıyım beni de alsınlar. ben 4 sene futbol oynadım. antreman sahası evime yürüme 40 dk mesafedeydi. haftada 3 gün o yolu gider gelirdim. bi kere yandan bileğime bastılar sakatlandım. tam 2 kere yolda yürürken nüksetti. sonra bir gün yağmurlu bir hava göğsüme doğru kullanılan tac atışında arkadan topa hamle yapan rakibimin krampon dişleri arasındaki kumlar ağzıma doldu. lan ben bu yağmurda ne yapıyorum, derdim ne dedim. bir süre sonra bıraktım futbolu. zordur futbolcu olmak. metrobüssüz bir istanbulda haftanın 3 gün florya’ya gidip geldi bu adam 9 yaşından 19 yaşına kadar. sen ben olsak dayanmazdık buna. o dayandı, topçu oldu. uefa kupası ve süper kupa gördü. tarihin en iyi barcasını gördü. ben de galatasaraylıyım beni de alın demek ne kadar kolay değil mi?

  öbürü geliyor sucuk ekmek. ultraslan grubundan biriyle karşılıklı otursam galatasaray üzerine bile 10 dkdan uzun muhabbet edebileceğimi sanmıyorum. ama bana değil sucuk ekmek sucuk fabrikasından hisse verdeler gece 2 de havaalanına ankara’dan dönen takımı karşılamaya gitmem. otobüsle günübirlik şehir dışı deplasmana hiç gitmem. o yüzden gidebilene de ne kadar zıt da olsak saygı duyarım. ama bu sözlükte sadece kibir ve aşağılama var. dostum ultraslan seçim günü toplanıp liseye yürümese mustafa cengiz 2. seçimde dursun özbek’e başkanlığı geri verecekti. bunun bile farkında değilsiniz. sandıklardan mustafa cengiz çıkınca nasıl şok olmuştu herkes, çok çabuk unuttunuz.

  içi boş kıyaslamalar, açılıp duran eski defterler. herkes sadece nefret kusuyor. arda’nın kundaktaki çocuğuna bile zamanında saçma sapan yakıştırmalar yapıldı. bir bebeğe kin duyacak kadar mı gözü döndü bu insanların. bir baba için ödenecek bundan büyük bedel var mı? bence yok.

  herkes hıncal uluç olmuş. ya hıncal uluç dediğiniz adam sizin yaşınız kadar zamanı bu meslek uğruna seyahatte geçirmiştir. hıncal uluç olmanın bile bir bedeli var. ama size kalsa nasıl da kolay her şey.

  benim derdim arda değil, bu şımarıklık, üst perdeden yaklaşan bu kibir. sanki hayatta hiç hata yapmamış gibi davranmak. yoktan var edilmeye çalışılan bu kaos. baydınız kardeşim.

  neyse ki beni anlayan, benim gibi yaklaşan yazarlar da var burada. ben bu sözlükte nigel de jong, jose rodrigues, sinan gümüş, linçi yemiş adamım. varsın bir de arda turan linci yiyeyim. dert değil.

  son olarak şunu söylemek istiyorum. elinize hiç kötü şeyler yapma fırsatı geçmemiş olması ve yanlış yapma potansiyelinizin hiç sınanmamış olması sizleri iyi bir insan yapmaz. sınanmamış bir insan yapar.
 • 110
  hep özelden tartışırız. birçok oyuncuda bir türlü anlaşamayız. arda turan’ı da hiç sevmem, gelmesini de istemem. hatta gelecek diye ödüm kopuyor.

  ancak şu başlık altında linç olayının suyunu çıkaran yazarlardansa turuncusakal’ı tutarım sonuna kadar.

  bir kere yazdıkları kendi içerisinde tutarlı.
  ikincisi, sözlükte popüler olmayan ne argüman varsa ofsayta boğulup linç ediliyor. bir sonraki adımda yazar fener trollü ilan ediliyor. yani, gs’a 12-13 milyon euro kazandırmış, emre b. gibi kıvırmadan barcelona’dayken bile forma giyip maçımızı izlemiş adamı savunmak çok mu acayip bir şey?
  üçüncüsü, bu sözlüğün, camianın duayeni siz misiniz de kimin savunulup kimin eleştirileceğine karışıyorsunuz?