• 2260
  2020-2021 sezonu öncesinde süper lig'de oynanacak stadyumların zeminleri için acil bir eylem planı oluşturması gereken federasyondur.

  bu sezon çok sık maçlar oynanacak. hafta içi ve hafta sonu şeklinde oynanacağını düşündüğümüzde her hafta aynı zeminde maç oynanacak sezon boyu. ankara'daki eryaman stadyumu gibi stadyumlarda 3-4 günde bir maç oynanacak iki takıma ev sahipliği yapacağı için.

  özellikle malatya ve antalya'nın stadyumlarındaki zeminler zaten rezalet. neredeyse eminim ki o zeminler için hiçbir şey yapılmayacak. tff zeminlerin düzeltilmesi için bu kulüpleri zorlamalı şimdiden.

  zaten futbolcuları zorlu ve alışık olmadıkları bir fikstür bekliyor ve kas yapıları bunu kaldırabilecek mi belli değil bir de rezil saha zeminleriyle futbolcuların sakatlanmasını kolaylaştırmasınlar! zaman kısa bu sürede ne yapılabilir bilemiyorum ama özellikle malatyaspor'un sahasının zemini komple yeni bir zeminle değiştirilmeli. gerekirse malatyaspor zemin oturana kadar başka stadyumda oynasın. malatyaspor'un ligden düşürülmemesi kulüp için piyango gibi oldu. hakları olmayan parayı ceplerine indirecekler bir kısmını da zemin yenilemek için kullansınlar!

  hemen süper lig'de yer alacak her stadyumun zemini incelenmeli ve yenilenmesi gerekenler yenilenmelidir.
 • 2261
  --- alıntı ---
  şunu önemle ifade etmek isteriz ki, tff yönetim kurulu, süper lig'de 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanmasına; kulüpler birliği'nin ligden düşmenin kaldırılmasına yönelik ortak talebini değerlendirerek karar vermiştir.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  türkiye futbol federasyonu"

  --- alıntı ---

  madem kulüpler birliği'nin düşüncelerine çok önem veriyorsunuz, aynı önemi o garabet yabancı sınırı kararlarınızı alırken de verseydiniz ya. kararın 1 sene ertelenmesinin hiçbir önemi yok bence, her an onu bile geri alabilirler, hele bir lig başlasa, galatasaray bir şekilde devre arasına lider girse, bırakın ligin sonunu, devre arasında bile bu kararı alabilirler.
  her tarafından tutarsızlık ve omurgasızlık akan, bu haliyle türk futboluna yön vermesi beklenen kukla kurum. omurgasızlıkta çıtayı öyle bir yere koydular ki uzun yıllar kimse yanına yaklaşamaz...