• 1
  20 ocak 2019 pazar günü saat 14'te sinan erdem spor salonu'nda gerçekleştirilecek olan organizasyon.

  kadrolar açıklanmış. gözlerim kanadı. bu işi kotaramıyoruz biz. hayır, zaten havuzunda all star'a yönelik oyuncu sayısı az, zaten elindeki atletizmiyle güzel akrobatik smaçlar vurabilecek zenci sayısı sınırlı ve sen gidiyorsun "halk oylaması" ayağına saçma sapan isimleri organizasyona dahil ediyorsun. her spor kültürünün kendine has dinamikleri vardır, sen gidip amerika'daki all star oylamasının aynısını burada yapmaya çalışırsan ortaya abuk subuk seçimler çıkar. allah aşkına şu kadrolara bakın:

  https://twitter.com/.../1083679048088387584

  bryant dunston, nigel hayes, vasilije micic, zach auguste? daçka'dan gelen adam kartal özmızrak mı olmalı? emir preldzic hangi atletizmiyle izleyenlere ne gibi bir görsel şov sunabilir? diğer tarafta jan vesely yok lan, şaka gibi. herif her hafta en az 3 posterlik smaçla euroleague'in top 10 listelerinde kendine yer buluyor ama all star'da yok. neden? oy alamadı ya da aynı takımdan daha fazla oy alanlar oldu. bobby dixon, cevher özer, joffrey lauvergne falan? bu adamların arasında istatistik olarak çok iyi durumda olanlar var da, organizasyonun amacı başka şey be abicim.

  ergin hoca da duruma tepki göstermiş:

  --- alıntı ---

  avrupa'nın en iyi ligi diyorsak, all star organizasyonunun da nba ve diğer ülkelerde olduğu gibi en üst düzeyde kadrolarla olması gerekirdi.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1083730034240745474

  ah şu nepotist kafa yapımız, ah!

  ülke sporunun en gereksiz birkaç işinden biri.
 • 2
  20 ocak 2019 tarihinde pazar günü saat 14:00 da başlayacak ve sinan erdem spor salonunda oynanacak all-star programı.

  asya-avrupa mücadelesi zaten oldukça yanlış bir format fakat daha da garibi kadrolar açıklanmış.

  oylamaya göre açıklanan ilk 5 ve yedek oyuncuların isimlerine bakınca bu organizasyon ile ilgili tek söylenecek kelime rezalet. senede bir şov amaçlı yapılan sözde avrupa'nın en iyi basketbol liginin all-star için açıkladığı kadroda ligin en iyi oyuncuları yok. hidayet türkoğlu bunu da eline yüzüne bulaştırmış.

  ergin ataman da organizasyonun koçu olmasına rağmen tepkisini aşağıdaki tweet ile göstermiş.

  https://twitter.com/...730034240745474?s=21
 • 3
  efes'in en iyi oyuncusu vasilije micic, yine efes'in her şeyi bryant dunston, fenerbahçe'nin en iyi oyuncusu ki şu an avrupa'nın en iyi pivotu jan vesely, yine fenerbahçe'den luigi datome, tofaş'ın en iyi oyuncu samuel mejia, beşiktaş'ın en iyi oyuncusu ivan buva ve takımımızdan nigel hayes kadroda yokken, berkan durmaz, berk uğurlu, alp karahan, ali muhammed, cevher özer, kartal özmızrak, emir preldzic, semih erden, göksenin köksal gibi oyuncuların çağrıldığı organizasyon. bunun üzerine çok da bir şey söylenmez.
 • 4
  kadro seçimi ergin hocanın daha hafif bir dille söylediği gibi rezalet. micic nasıl olmaz, göksenin nasıl olur akıl alır gibi değil. daha bunun gibi bir sürü örnek verilebilir. basketbol federasyonunun başında da hidayet türkoğlu var, basketbolun içinden gelen birisi hangi akla hizmet böyle bir kadro oluşturulmuş anlayamadım.