• 254
  devleti devlet yapan halktır. büyük iskender yalnızca kendisi çok büyük bir savaş dehası olduğu için değil, arkasında güçlü ve savaşçı bir halk olduğu için büyük olmuştur. tarihi türk devletleri her zaman halkının iradesiyle büyümüştür, 3 kıtada hükümranlık sürmüştür.

  ancak,
  adolf hitler'i başa getiren o zamanki alman halkıdır. erdoğan'ı ve yol arkadaşlarını da başımıza saran da yine türk halkıdır.
  türkiye cumhuriyeti'ni kuran nasıl atatürk önderliğinde türkiye haklıysa, günümüzde bitiren de yine o halktır. boşuna akp kadrolarını suçlamayın. ne yapmaları gerekiyorsa onu yapıyorlar.
  ve ben artık büyük futbol olaylarından sonra yaşanan siyasi gelişmelerden de çok sıkıldım siz sıkılmadınız mı?
  ali palabıyık bizi doğar maltepe seçimlerinde olay çıkartılır. bülent yıldırım bülent yıldırımlık yapar, seçim yenileme kararı çıkar. afyonumuz futbol. ülkem elden gidecekse olmasın galatasaray olmasın fenerbahçe neye yarar?
 • 255
  libya ulusal ordusu tarafından 29 haziran 2019 itibariyle savaş ilan edilen, iç sıkıntıları yetmiyormuş gibi bir de çevre ülkelerle uğraşan ülkemiz.

  afrika kupası'nı falan izlemeye giden çalışanımız, afrika'dan yeni gelecek transferimiz falan varsa dikkat etmemiz gerek. zira libya ulusal ordusu hava sahasını türkiye'ye kapattığını ve ülke sınırları içerisindeki bütün türkleri tutuklayacağını açıkladı.
 • 257
  asla iflah olmayacağına inandığım, bunun sebebi olarak da halkı gördüğüm, ancak en temel sebebinin köy enstitülerinin kapatılmaya başlanması ve halkın bizzat amerika'nın direktifleriyle sistematik olarak cahil bırakılma sürecine sokulmasıyla başlayan o lanet devir olduğunu bildiğim, vatandaşı olduğum ülke.

  ama en kötüsü de ne biliyor musunuz?

  ülkenin hukukuna güvenememen! ayan beyan yasalarda mevcut olan bir duruma yasalara aykırı olarak hukuk nezdinde karşı gelindiğinde, o kural isterse ayan beyan göz önünde trafik tabelalarında falan yazsın, "yok canım, aksi karar çıkmaz, mahkemeler o kadar da kör değildir" diyememen. her an herşeyi, ama herşeyi bekliyor olman. tam bir çiftlik. tam bir kaos. tam bir belirsizlik. tam bir girdap.