• 1
  a milli takımımızın büyük umutlarla gittiğimiz avrupa şampiyonasındaki kadrosudur. turnuvaya 1 ay gibi bir süre kalmasına rağmen maalesef şu ana kadar hiç heyecanını hissedemediğimiz bir turnuva olmakta euro 2020. içinde bulunduğumuz pandemi ortamı tabi en büyük belki de tek etken.
  bu başlığı açma sebebim uefa'nın bu turnuvaya özel takım kadrolarını 23 den 26 ya çıkarmasını görmem kafamda acaba nasıl bir kadro ile gideceğiz düşüncesinin oluşması. zaten hemen hemen herkesin ortak fikirde olduğu çok sayıda yakın futbolcu vardır.
  bu futbolcuları sayacak olursak:
  kaleci: uğurcan çakır, altay bayındır
  defans: zeki çelik, ozan kabak, çağlar söyüncü, merih demiral, umut meraş, kaan ayhan
  orta saha : ozan tufan, hakan çalhanoğlu, taylan antalyalı, okay yokuşlu, irfan can kahveci, yusuf yazıcı, cengiz ünder
  forvet : burak yılmaz, kenan karaman

  ben açıkçası bu 17 futbolcunun bir sakatlık yaşamadığı sürece yerini hazır olarak görüyorum. geriye 9 adet forma kalıyor ki bunların bir tanesi kaleci olduğu için aslında 8 boşluğumuz kalıyor. bu 8 adayda en az bir sol bek ve sağ bek alternatiflerini düşündüğümüzde mert müldür ve maalesef caner erkin'in kadroya girmesi çok olası.

  bu şartlarda kalan 6 kontenjanımız söz konusu. bu 6 kontenjan için minimum 2 forvet yazılması şart görünüyor. şenol güneş tahminimce bu 2 forvet tercihini bence enes ünal ve halil ibrahim dervişoğlu 'ndan yana kullanacaktır. adem büyük'ü veya muhammet demir'i ben enes ünal yerine tercih etsem de şenol güneş'in böyle bir karar alacağını sanmıyorum. bu iki isme ek bir forvet yazılacaksa tabi bu isimlerin de girme şansı olur.

  kalan 4 kontenjan bence epey çekişmeli geçecek.
  salih uçan: sakatlığı düzelirse bence seçilmesi en yüksek olasılıklı isim.
  dorukhan toköz : salih uçan kadroda olmazsa yüzde yüz gireceğini düşünüyorum. salih uçan olursa da seçilme şansı hiç az değil şenol güneş'i düşündüğümde.
  emre kılınç: bence 26 kişilik kadroda olmayı hak ediyor ama şenol güneş'i tahmin etmek zor.
  mert hakan yandaş: son zamanlarda ilk 11 de forma bulmaya başladı. çağrılması sürpriz olmaz.
  muhammed kerem aktürkoğlu : galatasaraylılığımı bir kenara bırakıp objektif olarak yorumlarsam bile bence kadroda olması gereken bir isim. hızlı kanat oyuncusu eksikliği kadroda çok belirgin.
  halil akbunar: kerem olursa kendisi olmaz, kendisi olursa kerem olmaz diye düşünüyorum. burada bir tercih olacak bence ikisi arasında.
  abdülkadir ömür: aslında 2020-2021 sezonuyla değerlendireceksek kadroda olmaması gereken bir isim olsa da gerek turnuva elemelerinde oynamış olması ve gerek trabzon faktörüyle bir adım önde olabilir.
  emre akbaba: kalan 3 haftada diri bir emre akbaba performansı göstermeye devam ederse neden olmasın denilebilir kendisi için.

  herhalde tüm adaylar bunlar . yaklaşık 15-20 gün sonra öğreniriz büyük ihtimalle. olası şampiyonluk kaybında avrupa şampiyonası bizi tekrar futbola döndürebilir. tam zamanında gelen bir turnuva olacak bu gidişle.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!