• 2379
  overrated oyunculara, modern futboldan hatta futboldan bihaber olan bir hocaya sahip takım.

  kuntz bugün ferdi'ye merkez orta saha yapmış, geçen sene de en kritik maçta berkan'ı sol kanat bek yapmıştı. ona değinmeyi bile zul görüyorum; o yüzden oyunculara geçeceğim.

  euro16'daki olaylardan sonra ve o dönemki kadrodaki oyuncuların arda,burak,selçuk,caner,gg,volkan,emre vs. sivri karakter olmalarından dolayı insanlar milli takımdan soğudu. ama hiçbir konuda ortamız olmadığı gibi reaksiyonerlikte de olmadığından gelen ilk yeni nuveye tarihin en iyi jenerasyonu titrini yapıştırmada 3 saniye bile tereddüt etmedik.

  tabii bunda dijital medyadaki yorumcuların da payı büyük. insanlara ne duymak istiyorsa onu söyleyen, 'bakın bunlar farklı' diye gösterilerin dahil konsensus dışında fikir belirtemediği komik bir mecra. onların da gazıyla, 3 5 topcumuzun da avrupa'nın orta segment takımlarına transferleri ile ortalık cümbüş oldu.

  bugün, önceki jenerasyonlara ayar verme amaçlı bak bizim çocuklar nerelerde oynuyor diye parmakla gösterilerilenlerin hepsi formalarını kaybetti. ne zeki, ne cengiz, ne çağlar düzenli oynuyor. cenk, yusuf falan rezil oldu döndü. euro20 'de keza yine rezil olduk.

  devrim yıkarak olur. gazla değil. euro16'da stoperimiz olsa bu nüvedenv 728392948 kat iyi kadroydu. euro08, wc02 kıyas dahi kabul etmez. ne zaman türk futbol ailesi popülizmi dinlemeyi bırakacak o kadrolar yine oluşacak. ama, hamit gibiler gelip twitter'ın duymak isteyeceklerini söyleyip, futbolla alakasını bitirmiş adamlar ile 2 sene harcarsa uluslar ligi c'lerden çok devam ederiz.
 • 2381
  14 yıldır hiçbir başarı ortaya koyamamış bir milli takımdır.

  ne tesadüftür ki başarısının bıçak gibi kesilmesi son seçilmiş tff başkanı haluk ulusoy'un gidişi (euro 2008 başkan olarak haluk ulusoy'a yazar) sonrasına rastlıyor. atanmış tff başkanları ile geçen 14 yılda milli takımı izlemek hep başarısızlık ile sonuçlanan bir filmi izlemek gibi sıkıntı, stres, bunaltı veriyor.

  he unutmadan (bkz: türkiye'de spora siyasetin karışması/#2926647).
 • 2382
  oyuncuların form durumuna göre değil ezbere futbolcu çağırılan milli takımdır. geçen seneki performansıyla galatasaray'a gelmiş ve bu sene de iyi performans gösteren abdülkerim yerine arkasına adam kaçırma uzmanı kaan ayhan oynuyor. formda olan salih uçan yerine artık bek oyuncusu olmuş ferdi ortasahada. uzun süredir doğru dürüst top oynamayan faydasız halil niyeyse milli takımda süre bulabiliyor. milli takıma oyuncu yetişmiyor diye neden zırvalanıp da yabancı kuralı getiriliyor anlamıyorum, sen yetişeni oynatmıyorsun ki.

  (bkz: 22 eylül 2022 türkiye lüksemburg maçı)
 • 2386
  hakan çalhanoğlu olmayınca başı kesik tavuk gibi takılan milli takım.

  evrensel 4-5 futbolcusu var. hakan, cengiz, merih, çağlar, ozan kabak, zeki. bu adamlar da zaten avrupa’da oynuyorlar, talep ve teveccüh görüyorlar. orkun kökçü var ama ondan niyeyse verim alamıyoruz pek fazla. bu listeye bir de salih özcan eklendi tabii. bu isimler haricinde ben milli takımı ciddiye alamıyorum. bu oyuncularla birlikte bile iyi bir milli takım değiliz ama bu kadar da kötü bir takım değiliz. çünkü iş yine gelip organizasyon kuvvetine dayanıyor.

  benim dert ettiğim bir mesele değil açıkçası. uzun süredir galatasaray dışında milli takım dahil yenilgisinden üzüntü duyduğum bir takım yok.
App Store'dan indirin Google Play'den alın