• 1867
  bir tarafımda olmayan takım. sarı kırmızı'nın yanında kırmızı beyaz bile umrumda değil. zaten tüm dünyda milli futbolun gerekliliği tartışılirken galatasaray'ımdan beni iki hafta uzak bırakan futbolu yemişim aq . hele ki emre belözoğlu gibi tipler oldukça daha da soğuyorum. bayrak falan yok benim gözümde parçalıdan başka. bana galatsaray verin, damardan verin. kupa maçı verin hazırlık maçı verin gerisi umrumda değil.
 • 1868
  “galip gelsin de bir kutlama mesajı gönderelim” diye hazır kıta bekleyenler oldukça ve o hazır kıta bekleyenler her gün bana ve inandığım değerlere, siyasi görüşe ve temsil ettiklerine küfür ettikçe, sadece ülkeyi değil futbolu da kendi kafalarındaki o köhne düzene adapte ettikçe, üç beş oy uğruna, kendi saltanatları biraz daha sürsün diye insanların içine nefret tohumları ektikçe daha da bir soğuduğum takım. oysa bu takım 40 milyonun değil 80 milyonun takımı olmalı.
 • 1869
  çok değil, 10 sene öncesine kadar maçlarını sıkı sıkıya takip ettiğim, yendiğinde gurur duyduğum, yenildiğinde üzüldüğüm takım-dı. her alanda olduğu gibi siyasetin spora ve özellikle milli takıma karıştığı bu düzende artık maçına öylesine bakıp 15. dakikasında uyuyakaldığım bir takıma dönüştü. artık koyacak sıfat bulamadığım kaşarlanmış futbolcuları ve yöneticileri, milli marş olarak mehter marşı dinletip sonra yabancı sınırını istiklal marşı okunmasına bağlayan zihniyetler değişmediği sürece jenerasyonmuş kaliteli futbolmuş zerre umrumda olmayacaktır. kendi ülkemizde yabancı kalıyoruz renkdaşlarım, başka söze gerek yok diye düşünüyorum.
 • 1870
  futbol dünyanın her yerinde kirlidir. yarın öbür gün ülkedeki siyasi yapı değişse bile bu degismez. ingiltere milli takımında terry milletin karısına atlıyordu. almanya'da mesut'a yapılanlar ortada ve ırkçılık devam ediyor. fransa ligi kukla ligine dönüştü. ispanya takımları her spor alanında tiyatro çeviriyor. herkesin sahiplendiği dönem olan 2002'de forveti fetöcü olan takım. durum buyken tutmayanı anlarım ama futboldan temiz olmasını bekleyeni anlayamam.