• 999
    kadına şiddetin normalleştiği, istanbul sözleşmesi'nin feshedildiği, ülkeye giren çıkanın belli olmaması sebebiyle kadınların sokağa çıkarken bile taciz ve tecavüz riskiyle yaşadığı ve sadece kadın olarak dünyaya gelmenin bile bir yaşam mücadelesine dönüştüğü bir ortamda kendi içinden önce dünya boks şampiyonları, sonra da voleybolda avrupa şampiyonları çıkartan memleketim.

    türk kadınının gücünü tüm dünyaya gösteren, kadınlarımızın yaşam mücadelesini dünyaya sporun evrensel diliyle haykıran ve ülke kadınlarına rol model olup zor günlerde yüzlerimizi güldüren tüm sporcularımıza teşekkürler. hakkınız ödenmez, gurur duyuyoruz.
  • 1000
    ilgilenmediği her spor branşında istikrarlı başarı yakalayan ülke. varını yoğunu koyduğu futbol da ise durum adeta bir bataklık. kimsenin ilgilenmediği voleybol, basketbol gibi branşlarda kupaları sürklase eden kulüplere sahipken, boksta, halterde, güreşte madalyalara abone olurken. ulan artistik jimnastikte bile, okçulukta bile madalya alırken. gece gündüz uğraştığımız, kafa yorduğumuz futbolda ise her yıl geriye gidip şampiyonumuz 3. dünya ülkesi gibi ucl’de ön eleme oynuyor. acaba bir müddet ilgilenmeyi bıraksak mı?