• 856
    en son 1984 yaz olimpiyatları'nda altın madalya kazanamamış ülke. aradan geçen 37 yıl(8 turnuva sonrası) ilk kez bu sene düzenlenen 2020 tokyo olimpiyatlarında altın madalya alamayabilir. iddialı olabilecek sporcularımızdan mete gazoz'un(bireysel erkekler klasik yay) rakipleri çok güçlü, taha akgül en önemli altın madalya adaylarımızdan birisiydi ama onun da geçen sene yaşadığı ciddi bir sakatlığı oldu. şu an ne kadar iyi durumda bilmiyorum. rıza kayaalp yine en önemli altın madalya kazanabilecek adaylarımızdan bir tanesi. erkekler halkada ise ibrahim çolak'a güveniyorum, bir sürpriz yapabilir ama onun da işi zor tabii ki.
    sanırım genel olarak altın madalyayı zorlayacak sporcularımız bu isimler. tanımadığım isimler de var elbet, altın madalyayı zorlayacak başka sporcularımız da olabilir. umarım buradan en az 1 altın çıkartmayı biliriz. türkiye olimpiyatların başarılı ülkelerinden bir tanesi değil ne yazık ki.

    bir parantez de kadın voleybol takımına açmak gerekiyor. altın madalya beklemiyorum ama herhangi bir madalya alabilecek güçte olduklarını düşünüyorum. en azından bronz getirirlerse çok iyi olur. tek korkum abd kadın milli voleybol takımıyla erken eşleşmek. seviyelerinin bizden bir tık yukarıda olduğu kanaatindeyim. çıkabilirsek finalde karşılaşmayı yeğlerim.